Сьогодні величезною кількістю асоціацій і організацій проведено дослідження, які доводять необхідність наявності фізичної активності в житті кожної людини.

Мова про користь фізичної активності підкреслював ще десь в 400 році до н.е. Гіппократ у своїй праці «Режим»: «… Одного тільки споживання їжі мало для здоров’я, людина також повинна виконувати фізичні вправи. Їжа і вправи володіють протилежними якостями, але діючи спільно вони зміцнюють здоров’я … ».

Мода на фітнес і активний спосіб життя все швидше і швидше вривається в життя людей. І, якщо раніше запити були «хочу схуднути», »хочу красивий прес», »хочу сідниці як у Дженніфер Лопес», то зараз частіше запити звучать у фокусі здоров’я. «Мені б спину зміцнити», «стали хворіти коліна – що можна зробити», «важко довго сидіти», «стало важче підніматися по сходах» і я можу продовжувати цей список.

З одного боку радує новина, що люди починають більше чути своє тіло і усвідомлювати, що це “дзвіночки» про те, що так далі не можна, а з іншого боку ціна цього »контакту» з власним тілом вже підірване здоров’я.

При цьому численні опитування, як чоловіків, так і жінок показують, що вони визнають і розуміють, що фізична активність сприяє зміцненню здоров’я. Тобто усвідомлення важливості руху і спорту у нас присутній, але ми часто не знаємо з чого почати і як впровадити це в нашу «засиділася життя».

Для того, щоб приступити до фізичної активності і почати зміцнювати своє здоров’я необхідно проаналізувати свій нинішній спосіб життя і поступово в нього додавати більше руху.
Якщо довгий час (від 6 місяців) в вашому житті було відсутнє рух і не було фітнесу …

Ні в якому разі не можна починати з важких кардіо і силових навантажень

  • Перше – почніть більше ходити.
  • Проаналізуйте свої маршрути протягом дня і тижня, а потім ті, де можна замінити транспорт на ходьбу.

  • Також можна можна проаналізувати своє тижневе розклад і виділити в ньому для початку 1 – 2 дні, коли ви будете влаштовувати собі прогулянки в одному ритмі від 40 хвилин.

Або для початку …

Замініть ліфт, ескалатор в метро або торговому центрі на сходи

Як мінімум 2 рази на місяць у вихідні замінюйте сидіння вдома на активний відпочинок (каток, лижі, плавання, теніс, сквош, їзда на велосипеді і т.д.), потім збільшуйте кількість активних вихідних у вашому розкладі. Наше завдання в цей проміжок часу почати привчати тіло до руху.

У момент, коли відчули, що тіло готове до більшому можна спробувати перейти до щадним видів фітнесу: оздоровчими програмами для спини, пілатесу, плавання, танці або інші види аеробіки. Внесіть їх в свій графік на тиждень, рекомендовану кількість від 3 – 4 раз.

Резонне питання – коли настає цей «момент»? Тут важливо відчувати своє тіло, стежити за своїм станом. Якщо бачите, що вже стабільно піднімаєтеся на прогулянку і піднімаєтеся по сходах, а у вихідні влаштовуєте собі активний відпочинок – саме час додати щадний фітнес в розклад.

Що стосується видів фітнесу з високою кардіо і силовим навантаженням вони можуть і повинні бути присутніми в житті – 2 – 3 дні на тиждень. До цього напрямку себе (своє тіло м’язи і суглоби, дихальну систему) важливо підготувати. Якщо силовий і з високою кардіо навантаженням фітнес з’явиться у вашому житті поступово, то це піде тільки на користь – зміцненню м’язів, придбання красивих і підтягнутих форм, розвитку витривалості і координації всього тіла.

Для того, щоб приступити до фізичної активності і почати займатися фітнесом я пропоную своїм клієнтам заповнити піраміду своєї щотижневої активності на поточний момент: Що ви робите кожен день, що 3 – 5 разів на тиждень, що 2 – 3 рази, а що майже або зовсім виключено з тижневого розкладу.

Піраміда фізичної активності

У 95% новачків, хто вирішив, що настав час зайнятися здоров’ям і впровадити рух і спорт в життя на найнижчому рівні піраміди (то, що я роблю кожен день) виходять: соціальні мережі, серіали, інтернет, телевізор, а ось сама верхня частина піраміди (то, що я роблю найрідше або виключаю зі свого життя) це якраз час на фізичну активність.

Наше завдання поміняти місцями верх і низ піраміди, щоб все те, що шкодить нашому здоров’ю з точки зору активності тіла звелося до мінімуму або зовсім зникло з розкладу.

Важливо пам’ятати про накопичувальне ефекті: ми місяцями і роками привчали себе до «сидячого» способу життя, а тепер також поступово, без різких дій і активностей, нам необхідно почати привчати свої і тіло, і мозок до того, що фізична активність і фітнес тепер невід’ємна частина нашого життя.

+4

Залишити відповідь