Бойові мистецтва давно привертають не тільки сильну, але і слабку половину людства. Це пов’язано з потребою кожного бути захищеним від небезпеки, а також впоратися з почуттям страху, набути впевненості в своїх силах. Такі навички допомагають правильно і швидко впоратися з противником в разі непередбаченого нападу. Навчитися способам боротьби можна в будь-якому віці, головне – це бажання.

Такий спорт є контактним, його особливістю є комбінація борцівських і ударних технік і прийомів. З огляду на ризик отримання травми, до вибору секції потрібно підходити дуже ретельно, враховуючи різні вимоги і критерії.

Рекомендовані різновиди єдиноборств, в залежності від вікових категорій

Основним питанням буде вид бойового спорту. У кожній віковій категорії існують свої рекомендації, які залежать від фізичних можливостей і цілей початківця.

Молодим людям підійдуть такі єдиноборства, як карате Синкай, мікс-файт, самбо, тайський бокс, кудо. При активних тренуваннях протягом декількох років можливе досягнення спортивних результатів. Однозначно можна сказати, що навички, закладені в юному віці, завжди будуть залишатися в якості здорового фундаменту.

Рекомендований вік для занять у дітей – старше 10-12 років, з огляду на фізіологію організму, що росте. Серед дівчат також знаходиться багато бажаючих спробувати себе в боях. Найчастіше вони приходять з метою здобути навички самозахисту.

Чоловікам середнього віку можна спробувати тайський бокс, ушу, карате. Режим тренувань підбирається індивідуально, залежно від можливостей людини.

Після 50 років рекомендовані більш щадні навантаження, які присутні в техніках тайзіцюань або карате годзю-рю. Такий бойовий спорт допомагає зміцнювати здоров’я і підтримувати фігуру в хорошій формі. При правильних навантаженнях збільшується тривалість і якість життя спортсмена.

вибір майстра

Важливим критерієм при виборі єдиноборства є пошук хорошого тренера. Особливо важливий такий підхід, якщо в спортивну секцію йде дитина. Грамотний викладач – це не тільки людина з великою кількістю перемог, а й, в першу чергу, хороший учитель, який формує поняття поваги, довіри, порядку, правильної структури занять.

При спілкуванні з маленькими дітьми виникають деякі особливості, які необхідно враховувати, щоб не тільки не зашкодити фізичному здоров’ю, а й не відбити подальше бажання займатися будь-яким спортом.

При першому враженні можна дізнатися багато, так як манера спілкуватися поза залою, швидше за все, буде такою ж, як і на тренуванні. Зібрати інформацію про спортивний клуб і тренерів можна на сайтах, подивившись відгуки інших людей. Зовнішній вигляд теж важливий, якщо у викладача відзначається хороша фізична форма і відсутність шкідливих звичок. Потрібно по можливості відвідати тренування, відкриті заняття, змагання, щоб зробити остаточний висновок.

Рекомендуємо звернути увагу на клуб WorldClass, дивіться детальніше тут https://www.worldclass-rostov.ru/fitnes-uslugi/boevye-iskusstva/ . Почати заняття не складно, потрібно просто спробувати.

Прийняття рішення

Для того щоб зробити правильний вибір секції, потрібно зробити наступні дії:

  • Проаналізувати мету та результати досягнень. Визначити, для чого необхідні заняття єдиноборствами. Це може бути підтримка здорового способу життя, впевненості в собі або участь в більш серйозних змаганнях.

  • Виявити наявність залишкових знань і навичок, якщо раніше людина вже займався в секціях боротьби.
  • Поспілкуватися з представниками різних шкіл з єдиноборств, щоб сформувати свою думку.
  • Дізнатися про структуру занять і відвідати пробний урок.
  • Придбати спорядження і відповідну форму. У кожному виді боротьби існує захист, яка буде відрізнятися за розміром і формою, в залежності від конкретних видів і дозволених ударів.

  • Пройти інструктаж у тренера з приводу розслаблення, правильного дихання, розминки, правил спарингу. У бойових мистецтвах не існує непотрібних дрібниць. Кожна деталь тренування необхідна для розвитку технічних навичок і подальших перемог.
  • Навчитися фразам, характерним для обраного виду спорту. Для цього можна знайти інформацію на сайтах або в спеціальній літературі і постаратися максимально швидко вивчити необхідні терміни, щоб не витрачати час для запам’ятовування на тренуванні. Такі знання і правильний клич згодом впливають на результати змагань.
  • Налаштуватися на можливість ураження. Навчитися здаватися – корисна навичка. Потрібно психологічно перебудуватися для того, щоб не працювати на межі своїх можливостей, заощадити сили і запобігти важку травму.

Бойові навички по праву вважаються мистецтвом при правильному їх застосуванні. Вони розвивають відмінні чоловічі якості, упорядковують не тільки фізичну форму, а й душевні якості.

Що скажете? Чи готові почати? Тоді пишіть в коментарях, я готовий (а), а ми Вас підтримаємо!

+2

Залишити відповідь