ЯКЩО ВИ ЧИТАЄТЕ ЦЮ СТАТТЮ, ЗНАЧИТЬ, СПАНТЕЛИЧЕНІ ПОДІБНИМ ПИТАННЯМ.

Вам цікаво дізнатися, що потрібно, щоб стати успішним та заробляючим фітнес тренером. Нам не складно відповісти на ваше запитання, поділившись корисною та важливою інформацією.

Перше, що необхідно для початку кар’єри – регулярно відвідувати фітнес-клуб. Справжній тренер має бути прикладом для наслідування, а також насправді пропустити через себе всі “принади” досягнення різних результатів, щоб у майбутньому було простіше вчити цьому інших. В ідеалі на шляху до ваших здобутків вас повинен вести досвідчений тренер.

Набувши досвіду особистих тренувань, ви будете спантеличені питанням «що ще потрібно, щоб стати фітнес інструктором?». Відповідь проста – спортивна освіта! Також підійдуть курси персональних інструкторів та тренерів з фітнесу.

ГОВОРЯЧИ СОБІ «ХОЧУ СТАТИ ФІТНЕС ТРЕНЕРОМ ЧИ ІНСТРУКТОРОМ», БУДЬТЕ ГОТОВІ ВИВЧИТИ ТАКІ АСПЕКТИ ПРОФЕСІЇ:

 • основи анатомії, дієтології, бодібілдингу, біохімії, фізіології;
 • тренувальний процес з відмінними рисами для жінок, чоловіків, різних вікових категорій;
 • раціон харчування для швидкого набору м’язової маси та для схуднення;
 • складання тренувальних програм та правильне виконання вправ, підготовка до змагань;
 • надання першої медичної допомоги.

Тільки з освітою можна рухатися вперед – до вершин кар’єри, достатку та успіху!

ЯК СТАТИ ФІТНЕС ІНСТРУКТОРОМ БЕЗ ОСВІТИ

Ви хочете стати фітнес-тренером, але не знаєте, з чого почати? Почніть із запитання: “Чи я уявляю своє життя БЕЗ фітнесу?” Якщо Ви відповісте собі “ні”, то початок уже покладено. Далі можете поміркувати на тему Вашої привабливості як тренер з фітнесу, харизматичності та бажання працювати з людьми.

Перспективи професії фітнес-тренера відкриті не лише для спортсменів із блискучою спортивною кар’єрою та професійною освітою. Інструктор з фітнесу повинен не обмежуватися викладанням фізичних вправ, але також індивідуально підходити до кожного клієнта, враховуючи його рівень здоров’я та спортивної підготовки, цілі та бажання. Для багатьох людей фітнес клуб є не тільки місцем, де вони працюють над власним тілом, але й коло спілкування за інтересами, психологічне розвантаження та відпочинок. Про це повинен пам’ятати хороший фітнес-тренер, т.к. саме він може дати клієнту здоров’я, відмінний настрій та готовність працювати над собою.

Безумовно, професійна освіта потрібна для успішної кар’єри фітнес-тренера, але в даний час існують велика кількість спеціалізованих курсів, на яких вам розкажуть про все, з чим ви можете зіткнутися, працюючи інструктором з фітнесу. Однак, вам потрібно завжди пам’ятати, що справжні знання приходять із досвідом роботи. Інформації про те, як працюють тренажери і кілька комплексів вправ буде недостатньо.

На заняттях ви вивчите основи анатомії, фізіології, біомеханіки , а також основні засади проведення тренувань, типи та комбінації кроків. Програма курсу також включає вивчення будови м’язових волокон, роботи серцево-судинної системи, самостійну роботу з використанням спеціалізованої літератури. Без такого багажу знань ви не зможете грамотно підібрати навантаження клієнту, побудувати ефективну програму тренувань, яка незабаром дасть відмінний результат виконаної роботи.

Тренер, що не володіє необхідними знаннями в цих галузях фітнесу, може не тільки загальмувати розвиток клієнта, але й зашкодити йому.

Після закінчення спеціалізованих курсів з фітнесу вам повинні вручити диплом або сертифікат державного зразка, а не власного виробництва. Про це вам слід уточнити заздалегідь перед початком навчання, щоб не втратити час і гроші. З дипломом/сертифікатом недержавного зразка вас не візьмуть на роботу до жодного фітнес-центру, а тим більше до фітнес-клубів преміум класу, які беруть на роботу тренерів вищої професійної кваліфікації, і ставиться особливо ретельно до підбору кадрів.

Отже, підбиваючи підсумки:

По-перше, стати фітнес-інструктором справді можна: робота є!
По-друге, необхідно визначитися: ким та де саме Ви хочете працювати?
По-третє, на хороших робочих місцях чекають на чесних, енергійних, товариських і, головне, професійно освічених фітнес-інструкторів.
Все починається з мрії! Правильна мрія сама направить Вас у потрібному напрямку та вкаже шлях досягнення мети!

ЯК СТАТИ ФІТНЕС ТРЕНЕРОМ ДІВЧИНІ?

Дуже часто можна спостерігати ситуацію, коли дівчина, займаючись у тренажерному залі або, наприклад, груповими тренуваннями, починає розуміти, що вона вже багато виконує краще за свого тренера, і вирішує сама стати тренером. Що їй для цього потрібне?

Щоб стати інструктором з фітнесу , бажано мати спортивні звання і нагороди по одному з видів спорту. Однак це не є обов’язковою умовою. Набагато важливіше мати такі якості.

Професійний інструктор повинен не тільки знати та вміти те, чому він навчає своїх клієнтів. Але й виглядати на 100%, будучи результатом власних тренувань.

Мало хто прислухатиметься до порад дівчини з непідтягнутою фігурою та зайвою вагою. Дівчина-тренер зі стрункою фігурою і сяючою доглянутою зовнішністю викликає автоматичне бажання прислухатися до її порад у виконанні тих чи інших вправ, т.к. вона є видимим результатом досягнутого успіху.

Спорт повинен стати вашим способом життя , якому ви присвячуєте весь свій час. Навіть засинаючи, ви повинні прокручувати у голові програму ваших тренувань. Повірте, це набагато більше ніж просто професія. Ви маєте бути великим шанувальником спорту, т.к. в основному вам потрібно буде не тільки пояснювати та розповідати як виконується та чи інша вправа, але й показувати її виконання самому.

Якщо ж ви хочете стати інструктором групових програм (Степ-аеробіка, інтервальне тренування), то вам доведеться відпрацьовувати кожну вправу максимально, щоб клієнти змогли правильно вловити кожен рух.

Крім прагнення стати фітнес-інструктором, роботою над власним тілом та раціональним харчуванням, ви повинні вміти вільно спілкуватися та грамотно пояснювати техніку виконання вправ. Далеко не всім це під силу. Найчастіше складається така ситуація, що ви чудово знаєте кожен тренажер, відмінно знаєтеся на те, які вправи потрібно виконувати для тренування тих чи інших груп м’язів, але ви абсолютно безпорадні, коли клієнт не розуміє, яку інформацію ви хочете до нього донести.

Ви повинні бути товариською та доброзичливою людиною , для якої робота з людьми приносить радість, а не випробування. Без таких якостей вам дуже швидко набридне така робота і може виникнути депресійний стан, т.к. під час тренування вам можуть і будуть ставити багато запитань, іноді дурних та однотипних. Будьте готові до цього. Ви повинні абсолютно щиро намагатися допомогти людині стати красивішою та привабливішою. Іноді виникає ситуація, коли тренер пояснює своїм підопічним все за інерцією та не показує своєї зацікавленості. Як правило, у таких тренерів клієнти не затримуються і не рекомендуватимуть своїм знайомим.

Ви повинні заражати клієнта своїм оптимізмом , робити заняття цікавими, відчувати людей та їхні потреби, знати кого, коли і як потрібно похвалити чи роздратувати, зробивши зауваження або лаявши, щоб змусити працювати на результат. Тренер у разі виступає як як інструктор з виконання тих чи інших вправ, а й як психолог, який розуміє потреби й бажання людей, бачить їх «наскрізь».

Однак варто завжди пам’ятати, що така важка тренерська праця повинна приносити вам радість і приносити задоволення. В іншому випадку це стане для вас справжнім катуванням і втратить будь-який сенс.

Щоб перебувати в тренді, стежте за нововведеннями в індустрії фітнесу, досліджуйте фітнес видання, журнали, статті про здоровий спосіб життя, про дієтологію, силові та функціональні тренування, про те, який вплив надає навантаження на організм людини. Також особливу увагу слід приділяти дієтології. Ви повинні бути підкованою та компетентною у різних сферах фітнесу, т.к. ваші клієнти можуть ставити вам всілякі питання, відповіді на які ви повинні бути готові дати будь-якої хвилини. У цьому вам також допоможуть знання фізіології та анатомії про будову тіла людини, де і як розташовані м’язи, як вони пов’язані між собою, які можуть бути протипоказання при тих чи інших захворюваннях. Все це дасть вам розуміння про те, яке навантаження дати людині, щоб не нашкодити їй.

Одним з найважливіших критеріїв при влаштуванні на роботу фітнес-тренер є диплом або сертифікат про отримання освіти фітнес-тренера. Без нього вас не приймуть до жодного фітнес-клубу.

Інформація про те, де і як можна отримати описані вище знання та диплом фітнес-тренера, читайте у наших наступних статтях.

КУДИ ПІТИ НАВЧАТИСЬ НА ФІТНЕС ІНСТРУКТОРА?

Слово «Тренер» звучить гордо , а «тренер з фітнесу» викликає ще більшу повагу та інтерес.

Фітнес-тренер завжди у чудовій формі , здоровий, життєрадісний, все знає про правильне харчування та спосіб життя, має авторитет серед колег та клієнтів, живий приклад для наслідування. Саме завдяки цьому професія інструктора з фітнесу набирає популярності в наші дні, а з нею і потреба у придбанні професійних знань.

Існує велика кількість навчальних закладів, де є можливість отримати професійні знання. Це і інститут фізичної культури та спорту, та різноманітні курси, семінари, майстер-класи. Що ж із них обрати?

Скільки часу триває навчання?

Якщо Ви молоді, сповнені життєвих сил і не встигли ще здобути вищу освіту, то вибирайте ВНЗ, що сподобався, за спеціалізацією фітнес і проведіть з користю всі 5 років очного навчання.

Якщо вища освіта у Вас вже є, але вона не пов’язана з фітнес-індустрією, то Вам варто пройти перепідготовку та отримати додаткову освіту (медичну чи фізкультурну). Це займе набагато менше часу, ніж проходити повноцінне навчання у ВНЗ.

Крім того, є ще більш прискорений шлях – курси, тренінги, семінари, майстер-класи з тієї чи іншої фітнесу спеціальності. Тут Ви маєте повну свободу вибору. Багато що залежатиме від Ваших особистих уподобань, побажань та довіри до конкретного організатора. Ви можете наслідувати пораду друзів та знайомих, які порекомендують ті чи інші курси. Або довіритись рекламі.

Скільки це коштує?

Якщо Ви пішли навчатися до вищого навчального закладу і Вам пощастило навчатися на бюджетній основі, то платити за навчання Вам не доведеться. Інакше вартість слід уточнити заздалегідь у приймальній комісії Вашого ВНЗ. Однак, майте на увазі, що плата за навчання збільшуватиметься з кожним роком, від семестру до семестру.

Що стосується курсів фітнес-тренерів, то такий вид навчання обійдеться значно дешевше за повний курс в інституті. Не помилитеся у виборі! Адже правильний старт – запорука подальшого успішного розвитку. Перш ніж віддати перевагу тій чи іншій навчальній організації, витратите час на пошук інформації про неї. Читайте відгуки про конкретних викладачів, шукайте їх резюме, зустрічайтеся особисто, адже невербальне спілкування може дати більше ніж правильно підібраний текст у рекламному проспекті!

Як правило, великі мережеві фітнес-центри проводять навчальні курси для тренерів, на які можуть прийти всі охочі. Однак, здобувши таку освіту, у вас буде можливість працювати у фітнес клубах виключно цієї мережі, т.к. вся методика освіти будується на стандартах роботи цієї компанії.

Отримуючи освіту на незалежних курсах, Ви набуваєте необхідних знань не тільки для роботи, але і для подальшого зростання в галузі фітнесу. Завдяки отриманим знанням ви з легкістю зможете просуватися вгору кар’єрними сходами та організувати свій власний фітнес-клуб або навіть мережу фітнес-центрів. Все залежить від Ваших амбіцій та планів на майбутнє.

Якщо Ваші амбіції сягають далі, ніж навчання фітнесу людей, не пов’язаних із професійним спортом, то, швидше за все, одними курсами Вам не обійтися. Спеціальна вища освіта буде не зайвою, а обов’язковою умовою. Професійні спортсмени (наприклад, бодібілдери), які готуються до професійних змагань, гідні того, щоб їх наставляв та тренував професійний досвідчений тренер!

Якщо ж у Ваших планах немає пункту тренувати професійних спортсменів, і Ваше честолюбство не мріє про карколомну кар’єру у сфері фітнесу, то недорогі курси – це те, що Вам потрібно! Не варто забувати про те, що дуже часто хобі переростає в професію. А професія у справі всього життя. І велика кар’єра починається з маленького семінару чи випадково побаченого майстер-класу якогось харизматичного та дуже привабливого тренера. Не варто ні від чого зарікатися. Адже ніхто не застрахований від щасливої ​​нагоди знайти своє покликання та місце у житті!

ЯК ТРЕНЕРУ ПРАВИЛЬНО СКЛАСТИ РЕЗЮМЕ ТА ПРОЙТИ СПІВБЕСІДУ?

У резюме слід чітко окреслити бажану посаду. У жодному разі не надсилайте своє старе резюме «секретаря» на вакансію «фітнес-тренера».

Також не варто прикріплювати до резюме фото, на якому ви зображені з оголеним торсом або селфі. Якщо хочете продемонструвати фігуру – прикладіть фото у спортивному одязі. Оптимальний варіант – звичайна портретна фотографія, яка не обов’язково студійна.

Як стати фітнес тренером чи інструктором з нуля, дівчині без досвіду роботи, яка тільки закінчила курси? Вказати в резюме свої сильні сторони, досвід особистих тренувань, регалії та досягнення. Чи варто переживати претенденткам без вищої освіти? Ні, для роботодавців важливішими є вузькоспеціалізовані дані та навички.

Не менш важливі усмішка та охайний зовнішній вигляд, особливо під час співбесіди. Ви маєте викликати симпатію. Стиль одягу, манерою спілкування та поведінки, а також умінням тримати себе в рамках. Хотілося б попередити, що йти на співбесіду в спортивному костюмі в жодному разі не треба, як виглядати зухвало. Зупиніться на стилі кеджуал. Ви повинні справити гарне враження, викликати повагу та бажання довірити вам найцінніше – клієнтів, для яких їхній персональний тренер є прикладом для наслідування.

Найчастіше співбесіда будується на питаннях та відповідях. Як правило, запитання ставить роботодавець. Пов’язані вони можуть бути як з анатомією, фізіологією та бодібілдингом, так і вашими поглядами на ті чи інші аспекти професії. Будьте готові відповісти на найхитріші з них! І не лише відповісти, а й аргументувати.

На прощання хотілося б додати – закінчивши одні курси, не зупиняйтесь на досягнутому. Вдосконалюйтесь і ростіть над собою. Вищий рівень знань дозволяє досягати більших висот!

СКІЛЬКИ МОЖЕ ЗАРОБИТИ ТРЕНЕР

Навіть якщо Ви є найвідданішим фанатом своєї справи і ніде, окрім як у індустрії фітнесу себе не уявляєте, фінансове питання не може Вас не хвилювати. Будь-яка хороша праця має бути добре винагороджена, і це є незаперечним фактом.

Рівень Вашого доходу буде прямо пропорційний до рівня Вашого професіоналізму. Адже не даремно професіонали завжди більш затребувані, ніж люди, які мають базову освіту. І це стосується будь-якої галузі та професії. Сьогодні ті, хто втілює свої ідеї, розробляє свої програми, патентує нові форми занять, заробляють набагато більше тих, хто працює за базовою системою вправ і не прагне підвищувати свій рівень майстерності.

Початок кар’єри

Припустимо, що у Вас є сертифікат або диплом, що дозволяє працювати у фітнес-індустрії тренером. Перш ніж Вас візьмуть на роботу, роботодавець обов’язково подивиться на те, як Ви робите заняття. Не лякайтеся, якщо спочатку запропонований гонорар буде невисоким. Це цілком допустимо для тренера-початківця без досвіду роботи.

З чого складається заробітна плата тренера-початківця?

1) Фіксована ставка за проведені тренування;

2) Черговий годинник

3) Комерційні групові тренування (наприклад, Функціональний тренінг або TRX).

Тренер  групових занять

Освіта тренера групових програм може бути відмінним стартом у розвиток кар’єри фітнес-тренера, т.к. тут конкуренція перебуває в середньому у порівнянні з ринком інструкторів тренажерного залу.

Викладання групових програм може стати відмінним варіантом тимчасової роботи чи роботи з неповною зайнятістю, т.к. тут завжди є можливість вибрати собі гнучкий графік. Але є і мінуси:

 • По-перше, тренери групових програм мають невеликі перспективи професійного зростання.
 • По-друге, на тренуваннях потрібно викладатися на 100% та показувати виконання кожної вправи з максимальною ефективністю. У такому разі при виникненні травм або хвороб Ви можете втратити більшу частину доходу.
 • По-третє, при великій кількості тренувань, що проводяться на тиждень (30-40 годин) не виключено виникнення.

Іншими словами, гарантована заробітна плата тренера при проведенні виключно групових тренувань відсутня.

Персональний тренер

Інструктор тренажерного залу є однією з найпопулярніших спеціальностей у фітнес індустрії. Існує кілька систем роботи фітнес-тренера у спортивному клубі. Перший – влаштуватися у фітнес центр як співробітник і проводити персональні тренування для клієнтів клубу. У другому випадку ви орендуєте тренажерний зал для проведення персональних тренувань і оплачуєте фітнес-клуб щомісячну оренду, але оплату за самі проведені тренування берете собі в 100%-му розмірі. У такому разі відповідальність щодо залучення клієнтів на персональні тренування лягає лише на ваші плечі. У кожному з вище описаних варіантів роботи, ви отримуватимете можливість накопичувати свій професійний досвід роботи, розробляти власні методики тренувань,

Як Ви зрозуміли, персональний тренер теоретично може заробити набагато більше ніж тренер групових програм. Його заробітна плата складатиметься з таких складових:

 • Тренування.
 • Проведення інструктажу.
 • Черговий годинник.
 • Власна ексклюзивна запатентована програма занять.

Власна запатентована програма тренувань дає постійний прибуток, якщо вона працює і використовується в багатьох клубах. Тут Ви отримуєте свого роду дивіденди. 

Вартість персональних тренувань в залі на годину в залежності від сегмента клубу. Що становить близько 50% вартості години тренування. Сума, що залишилася, йде на оплату обслуговуючого персоналу, оренду приміщення та інші потреби фітнес-центру (клубу, студії).

У разі оренди приміщення фітнес-тренером його дохід складається з кількості проведених тренувань, оплату за які він забирає у повному розмірі. Такий спосіб заробітку набагато вищий, якщо тренер популярний і пропонує власну програму тренувань. 

Зробивши кар’єру, фітнес-тренер забезпечить ще більший рівень свого життя. Ставши директором або фітнес директором клубу. Але якщо фітнес-тренер талановитий, його можливості практично нічим не обмежуються. Проста арифметика: чим більше такий тренер проводить занять, тим вищий його дохід.

Ваше завдання – стати затребуваним тренером, слава про якого облетить всі мережі клубів, що Вас цікавлять, залучаючи все більше людей у ​​світ ВАШОГО фітнесу!

ЯК НЕ ВТРАТИТИ КЛІЄНТА НА ПЕРСОНАЛЬНІ ТРЕНУВАННЯ

Персональні тренування є найбільш конкурентною областю у фітнес індустрії. Тому знання, отримані на різних курсах, тренінгах та майстер-класах допоможуть вам досягти успіхів у цій галузі у більш стислий термін. Так, закінчивши курс з реабілітації після отриманих травм або методикою роботи з дітьми, ви розширите своє коло клієнтів.

У більшості фітнес-клубів поширена практика першого безкоштовного персонального тренування з тренером. На ній у вас є чудова можливість зацікавити клієнта своїми знаннями, методикою тренувань та розповісти про майбутні результати. Однак не слід забувати про те, що при наймі на роботу вас можу попросити підписати договір про заборону конкуренції. Це означає, що якщо ви вирішите піти з цього фітнес-клубу, то не маєте права забрати клієнтів за собою.

Привабити та заманити – це півсправи. Важливо – утримати!

Щоб утримати клієнта, ви повинні побудувати з ним дружні, довірчі відносини, чуйно ставиться до його потреб і постійно підтримувати з ним контакт. Але як переконати його у необхідності продовження тренувань?

Є низка правил, які допоможуть вам це зробити:

 • Підтягнута фігура та доглянутий зовнішній вигляд.  Ваша фізична форма має бути наочним результатом методики ваших тренувань. І це зовсім не означає великих накачених м’язів. Ви повинні мати гарну, засмаглу, підтягнуту фігуру. Не пропускайте тренування. Ваша фігура – ​​ваша реклама! Варто також окремо сказати про форму одягу, яка має бути стильною, чистою, охайною та якісною.
 • Вибирайте правильні теми для розмов.  Клієнт заплатив гроші за час, проведений із Вами. Забезпечте максимум корисного. Людина повинна відчувати, що отримане за цю годину коштує витрачених грошей. У нього має бути почуття беззаперечної покори Вашим рекомендаціям та беззастережна довіра. А це можливо у випадку, якщо Ви випромінюєте впевненість, а чіткість Ваших дій та настанов не викликають запитань.
 • Конфіденційність.  Не варто тренувати з клієнтом обговорювати інших клієнтів клубу, адже вони можуть бути знайомі. І це негативно може вплинути на вашу репутацію в клубі, а отже, і на рекомендації самих клієнтів.
 • Вмійте слухати . Слідкуйте за самопочуттям клієнта, його психологічним станом, здоров’ям та настроєм, т.к. все це безпосередньо впливає на тренувальний процес. Клієнт може обговорювати з вами свої проблеми, які ви маєте делікатно вислухати. Але не давайте поради, якщо це не стосується області фітнесу. Не беріть він роль психоаналітика. Чи не завантажуйте клієнта своїми особистими проблемами, т.к. це може створити вам репутацію людини, яка постійно скаржиться.
 • Людина без проблем. Ваш зовнішній вигляд має випромінювати здоров’я, впевненість, позитив та благополуччя. Тому навіть якщо у вас щось болить або ви погано почуваєтеся – не показуйте цього.
 • Тримайте себе у руках. Завжди контролюйте ситуацію навіть якщо клієнт впадає в паніку. Не підвищуйте голос і намагайтеся все спокійно та м’яко пояснювати.
 • Говоріть грамотно. Не вживайте у мові сленг та ненормативну лексику, не хаміте, не грубіть, не підвищуйте голос, збільшуйте свій словниковий запас за рахунок читання професійної та класичної літератури. Бачите себе гідно, шанобливо. Поводьтеся з клієнтом на «Ви», поки він сам не перейде на «ти».
 • Не зловживайте проявом подяки.  Будьте уважні, коли вдячний клієнт поспішить обдарувати вас. Чи це квиток на концерт Металіки, чи запрошення до театру. Добре подумайте, перш ніж прийняти таку подяку.

Знайте, що клієнт ніколи не втече від тренера, заняття з яким проходитимуть на високому емоційному підйомі, заряджатимуть позитивом і надихатимуть на подвиги!

ЯКІ ШЛЯХИ РОЗВИТКУ У ТРЕНЕРА?

Будь-які відносини потребують розвитку. Взаємини з Вашою кар’єрою – не виняток.

Навіть якщо Ви ще тільки збираєтеся стати фітнес-тренером, у Вас, напевно, виникає думка: “А що буде далі? Куди рухатися? Варіантів маса. Спробуймо їх систематизувати. Для початку виділимо два напрямки:

Шлях перший. Розвиватися у професії.

Нижче наведено кар’єрні сходи персонального тренера:

Помічник персонального тренера

Інструктор тренажерної зали

Персональний тренер

 ↓

Майстер-тренер

VIP-тренер

 ↓

    Викладач

Розповімо про найпоширеніші з них.

Інструктор  тренажерного залу.  Тренер даного рівня професіоналізму використовує у тренуваннях базові методики, проводить інструктаж нових клієнтів, розробляє нескладні програми тренувань. Творчості тут майже немає.

Персональний тренер  володіє широким спектром послуг та тренувальних програм, має великий досвід та навички викладання. Може легко визначити ступінь підготовленості клієнта до певних навантажень, підібрати для нього індивідуальну програму і заздалегідь оцінити реакцію його організму, проінструктувати, як ефективно знизити вагу, правильно харчуючись. Такий тренер цікавий і затребуваний значно сильніше, ніж інструктор.

Майстер-тренер  відрізняється спеціальною підготовкою, має знання з реабілітаційної практики та лікувальної фізкультури, знає як працювати при тих чи інших захворюваннях.

Нерідко майстер-тренери стають викладачами чи презентаторами на різноманітних фітнес-конвенціях. Такий тренер повинен мати такі якості як: викладацький дар, харизматичність, здатність утримувати увагу, зацікавлювати аудиторію, ділитися своїми знаннями та вміннями. Адже його слухатимуть десятки людей, а може, й сотні учасників конвенцій. Ви повинні стати предметом для наслідування, свого роду гуру, що має на увазі під особливою велику відповідальність. Така робота виводить Вас на новий рівень розвитку в професії і вимагатиме постійного зростання. Успіх можна досягти ставши особистістю з великої літери.

Інструктор групових програм

Кар’єрні сходи тут набагато коротші, ніж у персонального тренера:

 • Інструктор групових програм (універсал чи вузькоспеціалізований тренер)
 • Викладач чи презентатор фітнес конвенцій

Як правило, інструктор викладає 1-2 напрями тренувань, які йому ближче із професійного досвіду. Наприклад, танці чи cycle. Згодом тренер починає вивчати та освоювати все нові та нові напрямки фітнес-тренувань та викладати різні напрямки групових програм.

Кар’єра такого інструктора може розвиватися двома шляхами:

1) Тренер може стати визнаним майстром одного напрямку фітнесу та проводити заняття у різних клубах, а також продавати індивідуальні тренування для шанувальників свого напряму.

2) Тренер-універсал вивчає кілька видів групових програм та викладає у кількох клубах. Методики тренувань, які використовуються на персональних тренуваннях такого тренера, завжди різноманітні і допомагають вирішити проблеми кожного клієнта по максимуму.

Ну а якщо тренер хоче презентувати свою автентичну групову програму тренувань, стати викладачем або міжнародним презентером, то йому необхідно почати відвідувати фітнес конвенції. Адже поки ви знаходитесь вдома, у вас немає можливості розповісти людям про найцікавішу та ефективнішу програму тренувань, яку ви самі розробили, а тим більше просунути її в маси та стати визнаним викладачем.

Другий шлях. Розвиватися адміністративними сходами.

Інструктор

Менеджер підрозділу

Фітнес-директор

Керуючий фітнес клубом

Такий спосіб розвитку хороший для тих, хто відчуває у собі управлінський потенціал. Важливо мати системне мислення, організаційний потенціал. Завдання менеджера – створити систему, налагодити її і грамотно оцінювати результати, збільшуючи показники корисності. Найкращим способом досягти рівня керуючого клубу почати з інструктора і пройти весь шлях самому, щоб знати весь процес зсередини.

У всіх з описаних вище варіантів зростання кар’єрними сходами, ключовим фактором стане ваша кваліфікація, яку вам необхідно буде отримати. Тому, якщо ви націлилися рости вгору, то доглядайте місце для проходження навчання на цю посаду.

Успіх не гарантовано. Але він обов’язково прийде до тих, хто зробить хобі своєю професією. Хто не втратить інтерес до своєї справи і постійно розвиватиметься, навчатиметься. Хто в результаті наполегливої ​​праці стане найкращим у своїй галузі!

ПОРАДИ ФІТНЕС ДИРЕКТОРА МЕРЕЖІ ФІТНЕС-КЛУБІВ «ПАЛАДА» ЯК СТАТИ УСПІШНИМ ТРЕНЕРОМ?

Перше. 
Як би Ви не стверджували, що всі знаєте, що у Вас великий досвід особистих тренувань, успішну кар’єру треба розпочинати з  освіти !

Тренер – це той самий лікар! Але часом на лікаря менше відповідальності, ніж на тренера. Кожен тренер несе не лише відповідальність за здоров’я свого клієнта, а й за його подальшу долю. Адже люди, які приходять до зали, хочуть змінити себе, стати стрункішими, красивішими і здоровішими.

Друге. 
У кожного успішного тренера має бути  активна життєва позиція ! Ваше завдання заражати клієнтів позитивом, надихати їх на позитивний результат, допомагати в досягненні поставленої мети, підтримувати у скрутну хвилину і завжди бути в хорошому настрої! Не менш важливим є ваш зовнішній вигляд, починаючи від фізичної форми і закінчуючи одягом. Не заощаджуйте на одязі, якщо ви працюєте щодня, то міняйте хоча б футболку щодня.

Третє. 
Ваша  кар’єра, це  робота , а не хобі! Дуже часто хлопці приходять у сферу фітнесу, бо їм зручно тренуватися та готується до змагань. Так, це зручно, але тільки такі хлопці і залишаються хлопцями, у яких кожен сезон змагання, вони не встигають будувати кар’єру. Приходячи працювати у фітнес індустрію, Вам доведеться зробити вибір – хобі чи кар’єра!

Четверте. 
Ви завжди повинні  працювати на перспективу ! Кожна людина має індивідуальність, Ви повинні пам’ятати про це. Вибудовуйте свою роботу з перспективою майбутнього придбання тренувань вашими клієнтами. Не давайте оцінку клієнтам, не думайте, що хтось має гроші на тренування з вами, а хтось їх не має. Працюйте так, ніби кожна людина має можливість придбати тренування з Вами, незалежно від того, як вона виглядає і що вам здається. Відкиньте всі ці думки, тому що Ви продаєте своїм клієнтам насамперед не тренування, а гарантію результату!

П’яте. 
Зворотній зв’язок  із кожним клієнтом! Кожен знає, що таке сервіс обслуговування і наскільки він важливий у будь-якій сфері послуг. Будьте завжди привітними, ввічливими та ввічливими зі своїми клієнтами. Вибачайтеся за відмінні тренування, запитуйте їх про самопочуття, про настрої, справи. Вчіться слухати і чути свого клієнта, будуйте діалог, частіше заснований на його інтересах, тому що будуть і ті, хто приходить до вас саме поговорити як до психолога. Відпустивши свого клієнта додому, особливо тих, хто худне або готується до змагань, не залишайте їх, контролюйте їхні дії щодо режиму дистанційно.

Будьте професіоналом своєї справи! Інвестуйте у свій розвиток, ділитеся Вашим досвідом, допомагайте своїм клієнтам досягти поставленої мети! Будьте їм як наставник, і Ви обов’язково станете успішним тренером!

Залишити відповідь