Ці прості дії подарують вам більш довге і щасливе життя.

1. Вчасно лягати спати

Дорослій людині потрібно How Much Sleep Do We Really Need? 8-9 годин сну. Саме такий період відпочинку допомагає зберігати високий рівень продуктивності і знижує ризик померти раніше часу через хвороби.

Як розвинути звичку

Режим дня — це не порожній звук. Якщо лягати спати приблизно в один і той же час, то поступово до потрібного годині почне хилити в сон автоматично. Інша справа, що легко пропустити час відбою, коли зайнятий чимось цікавим. На допомогу прийде будильник. Звичайно, ставити звукове повідомлення треба не на годину X. Налаштуйте його трохи наперед, щоб залишився час на вечірні ритуали зразок чищення зубів або читання.

При цьому краще не переглядати новини і не гортати стрічку соцмереж. Смартфон в принципі варто відкласти, так як блакитне світіння екрана може порушити Blue light has a dark side вироблення гормону мелатоніну і перешкодити заснути.

2. Робити зарядку

Досить регулярно витрачати кілька хвилин на прості вправи, щоб відчути ефект. Зарядка покращує самопочуття Differential effects of acute and regular physical exercise on cognition and affect , когнітивні здібності Executive-related oculomotor control is improved following a 10-min single-bout of aerobic exercise: Evidence from the antisaccade task , допомагає зберігати м’язи гнучкими, сильними і здоровими.

Як розвинути звичку

На зарядку потрібно не так вже багато часу. Тому виділіть її та починайте займатися. Якщо не готові вставати раніше заради традиційних ранкових вправ, перенесіть її на комфортний період. Зарядку зручно поєднувати з іншими справами. Наприклад, вирішили подивитися серію улюбленого серіалу або відео YouTube-блогера — витратьте цей час з користю.

Залишити відповідь