Лікарям-стоматологам на щоденному прийомі доводиться стикатися з різними думками пацієнтів як про медицину в цілому, так і про стоматологію зокрема.

На жаль, більшість людей не володіють правильною і достовірною інформацією про сучасну стоматологію, про методи і технології лікування захворювань зубів і порожнини рота.

Як правило, інформація черпається з чуток, міфів і різних пліток, переданих по «сарафанне радіо». У цій статті ми постараємося розвінчати всього лише десять, найбільш часто зустрічаються в нашому повсякденному стоматологічній практиці, міфів. Тож почнемо.

Міф перший . Візит до стоматолога – це страшно і боляче .

У багатьох людей, особливо старшого покоління, відвідування стоматолога асоціюється з вереском бормашини, що працює як відбійний молоток шахтаря і панічним страхом, що буде дуже боляче.

Це не так. Сучасна стоматология має на своєму озброєнні новітні, практично безшумні, високоспритні турбинки, які дозволяють дуже швидко видаляти уражені карієсом ділянки зуба. За бажанням пацієнта може бути застосований беспрепаровочний метод лікування карієсу зубів. Також при необхідності, лікар-стоматолог може провести анестезію чутливого зуба і продовжити подальше лікування комфортно і абсолютно безболісно.

Міф другий . Якщо зуби не турбують, то стоматолога відвідувати не обов’язково .

Невірно. Стоматолога треба обов’язково відвідувати не рідше двох разів на рік і ось чому:

  • початок захворювання зубів і порожнини рота відбувається, як правило непомітно і безболісно, тому визначити ознаки появи того чи іншого стоматологічного
  • захворювання у пацієнта може тільки професійний лікар-стоматолог;
  • стоматологічне лікування на ранній стадії захворювання найбільш ефективно і займає відносно небагато часу;
  • профілактика і попередження захворювань зубів і порожнини рота обходиться пацієнтові набагато дешевше , ніж подальше комплексне і тривале лікування.

Міф третій . Молочні зуби все одно випадуть, тому їх лікувати не треба .

Дуже небезпечна помилка багатьох батьків.

Лікувати молочні зуби у дитини треба обов’язково, тому що їх раннє видалення (до зміни постійними зубами) призводить до серйозних порушень у розвитку зубощелепної системи малюка і необхідності в подальшому виправляти прикус у лікаря-ортодонта.

Міф четвертий . Зуби можна відбілити спеціальною відбілювальною зубною пастою.

Неправда. Різні відбілюючі зубні пасти за допомогою абразивних добавок лише прибирають харчове і нікотинове фарбування з поверхні емалі зуба, висвітлюючи її, але не відбілюючи.

Справжнє відбілювання зубів дає тільки професійна стоматологічна процедура із застосуванням з’єднань перекису водню або перекису карбаміду високої концентрації. Сучасні професійні кабінетні і домашні відбілюючі системи дозволяють відбілити емаль не на один відтінок, як при механічному освітленні, а на два-три і більше (за шкалою Віта).

Міф п’ятий . Шоколад шкідливий для зубів .

А ось і ні. Зовсім недавно, на підставі проведених досліджень, вчені довели, що помірне вживання шоколаду корисно для порожнини рота. Це стосується чорного шоколаду з великим відсотком вмісту какао. Какао містить антибактеріальні компоненти, які борються з карієсом, а таніни, що містяться в шоколаді, перешкоджають розвитку численних «зубних» бактерій.

Але це зовсім не означає, що після ласощів солодкими шоколадними виробами зуби чистити не треба. З метою профілактики карієсу наші лікарі-стоматологи рекомендують проводити чистку зубів відразу після вживання різних солодощів, в тому числі і шоколаду.

Міф шостий . Підготовлений для протезування зуб треба обов’язково депульпувати .

Ні, не обов’язково. Сучасні технології обробки зубів під різні металокерамічні і, особливо, безметалеві коронки і конструкції дозволяють обробити зуб, не вдаючись до процедури депульпірованія (видалення нерва).

Справа в тому, що при обробці зуба в нашій клініці (зуб обробляється з уступом) знімається мінімальна кількість його рідний тканини. Після обточування зуб обробляється спеціальним десенсітайзером , який знижує його чутливість і відразу ж покривається тимчасової коронкою. Тимчасова коронка служить пацієнтові надійним захистом від зовнішніх дратівливих чинників і має відмінну естетику. Іншими словами, наші пацієнти на всіх етапах протезування зубів не відчувають себе «беззубими» і не відчувають ніякого дискомфорту, так як мають зручні, міцні і красиві тимчасові коронки .

Міф сьомий . Відсутні зуби відновлювати не треба .

Це глибока помилка. Відсутні зуби заповнювати і відновлювати треба з наступних причин:

  • на місці відсутнього зуба відбувається спад кісткової тканини (утворюються так звані «ямки» і «впадинки» – особливо на нижній щелепі);
  • стоншується альвеолярний гребінь кістки щелепи, що значно ускладнює подальшу дентальну імплантацію ;
  • значно підвищується навантаження на зуби, що залишилися, що призводить до стирання зубів і, як наслідок, заниження прикусу;
  • різко знижується якість пережовування їжі, що тягне за собою виникнення різних захворювань шлунково-кишкового тракту;
  • без зубів особа набуває старечі риси, з’являються запалі щоки, «шамкає» мова і людина візуально виглядає набагато старше своїх однолітків.

Тому фахівці настійно рекомендує всім своїм пацієнтам в будь-якому віці займатися відновленням зруйнованих або відсутніх зубів.

Міф восьмий . Брекети для виправлення прикусу ставити шкідливо, так як під ними будуть псуватися зуби .

Знову-таки, неправильне твердження. Брекети – це маленькі замочки, які кріпляться на зуби за допомогою спеціального ортодонтичного композитного фотополімерного матеріалу, який містить фтор і абсолютно нешкідливий для емалі зубів.

Карієс у пацієнтів, які носять брекети, виникає в разі вкрай незадовільною гігієни порожнини рота.

Якщо пацієнт вживає в їжу продукти, заборонені лікарем-ортодонтом, не чистить, або погано чистить зуби і брекет-систему після прийому їжі, ігнорує спеціальні ортодонтичні зубні щітки та ополіскувачі, то він автоматично потрапляє в групу ризику захворювання карієсом.

Треба пам’ятати, що в період носіння брекет-системи, за зубами необхідно доглядати найбільш ретельно.

Міф дев’ятий . Чистити зуби шкідливо, так як від чищення стирається емаль зубів .

Дуже «дрімуча» омана. Чистити зуби треба обов’язково, щоб прибрати з емалі зубів постійно утворюваний м’який наліт. Як відомо, м’який зубний наліт сприяє появі карієсу, а в результаті затвердіння невичіщенного м’якого нальоту утворюється зубний камінь.

Далі. Чистити зуби треба правильно. Зубна емаль може стиратися через неправильне і надмірне вживання сильно абразивних зубних паст, особливо тих, які пропонуються для відбілювання зубів в домашніх умовах.

Так само вкрай шкідливо чистити зуби харчовою содою, так як вона є дуже жорстким абразивом і псує емаль Ваших зубів.

Якщо Ви до сих пір не знаєте, як правильно чистити зуби, заповнити цю прогалину допоможуть наші професійні лікарі-стоматологи на персональній консультації по правилам особистої гігієни та догляду за зубами і порожниною рота.

Міф десятий . Видалити зуб дешевше, ніж його лікувати .

Це оманливий висновок. Все залежить від того, наскільки серйозно вражений або зруйнований Ваш зуб. Якщо немає прямих свідчень до видалення зуба , то його треба обов’язково зберегти , провівши необхідне лікування .

Адже заощадивши незначну суму грошей при видаленні зуба, з часом (як говорилося вище) доведеться значно витратитися на його відновлення шляхом виготовлення мостовидного протеза (при цьому піддаються обробці два сусідніх опорних зуба), або ж шляхом установки дентального імплантату з одиночної коронкою на ньому.

Варіанти відновлення втраченого зуба залежать виключно від Вашого вибору.

У будь-якому випадку, головне завдання і лікаря-стоматолога, і пацієнта – максимально зберегти наявні в роті свої рідні зуби, а це і є основне правило нашої клініки.

На жаль цими десятьма міфами не закінчуються всі суперечки і питання щодо інформації про стоматологічне лікування і взагалі стоматологію як таку.

Залишити відповідь