Це перша стаття присвячена абсолютним новачкам у тренуваннях з обтяженнями. Тут не буде якихось більш-менш конкретних порад, а буде освячена загальна інформація, про яку варто подумати. У цілому в цій статті, я хочу окреслити коло питання, в яких потрібно розбиратися і отже вказати напрямок, у якому потрібно рухатися.

Зміст статті

Найважливіші моменти, на які повинен звернути увагу новачок:

1. Працюйте головою

Часто люди не залежно від роду діяльності намагаються знайти саму важливу тему або основне правило, яке потрібно враховувати, а все інше для них дрібниці. Якщо говорити саме так грубо, то найголовніше у тренуваннях з обтяженнями як для абсолютного новачка так і для закоренілого досвідченого спортсмена — це постійно думати і включати в роботу не тільки м’язи, а й мозок. Ваша головна задача завжди спершу добре подумати і лише потім приступати до якихось дій. Інакше бути біді

Завжди треба тверезо оцінювати ситуацію і передбачати, але частіше прораховувати можливі варіанти і наслідки. І тільки зрозумівши що і навіщо ви збираєтеся робити і як це позначиться на вас, можна приступати до конкретних дій.

2. Знайдіть тренера або наставника

Відразу по приходу в тренажерний зал потрібно знайти людину, який буде вам допомагати й підказувати. А краще звернутися відразу до тренера. Це вбереже вас від травм і прискорить досягнення бажаного результату. Принципи тренувань складалися століттями і не варто думати, що за пару тижнів ви самі в змозі осягнути все.

3. Не слухайте поради всіх підряд

Коли ви будете шукати собі наставника, у разі, якщо відмовтеся від тренера або його просто не вдасться знайти, то не варто слухати всіх підряд і хапатися робити все, що вам говорять відвідувачі залу.

Так уже повелося, що в залі завжди знайдеться кілька розумників, готових роздавати поради наліво і направо. Остерігайтеся таких. Їх головне завдання вбити час, а не серйозні тренування. Зазвичай вони навіть не розуміють про що говорять, але радять зі сто відсотковою впевненістю на обличчі. І якщо вже будете когось слухати, то для початку дізнайтеся що це за людина і яких успіхів досяг особисто він.

Зазвичай хлопці, які насправді можуть повідати багато корисного взагалі мовчать і навіть рідко відповідають на різного роду питання. Вони методично займаються тим, заради чого прийшли в зал.

4. Завжди сама удосконалюйтеся і розвивайтеся

На ряду з тим, що вам буде говорити і вчити тренер або наставник, обов’язково навчати самі. Для цього читайте книги, статті, дивіться навчальне відео. Тобто крім того, що вас вчать ви й самі повинні шукати джерела знань.

Краще відразу почати з медичної літератури і почати розбиратися в:

  • Будову людського тіла, щоб зрозуміти де який м’яз і як вона працює;
  • Функціонування людського організму: як вона працює, від чого ростуть м’язи, звідки береться енергія і т. д.;
  • Основні принципи побудови тренувального процесу;
  • Побудові дієт, властивості продуктів харчування.

5. Знайдіть напарника для тренувань

Якщо ви серйозно налаштовані тренуватися, то вам потрібна людина, яка буде тренуватися з вами разом і допомагати вам. Тільки не плутайте з тренером або консультантом, які повинні вам допомагати більше радами або постановкою техніки виконання вправ, або складанням програми тренувань.

Напарник — це людина, яка буде страхувати вас під час виконання вправ з великими вагами, буде тренуватися і рости разом з вами тим самим створюючи азарт і стимул до підкорення всіх більших і більших вершин.

6. Не варто думати що зможете тренуватися вдома

Тренуватися можна скрізь, але вдома далеко не у всіх це нормально виходить. Будинку немає інвентарю, але це не головне. Вдома люди часто шкодують, а без необхідних зусиль не буде хорошого результату. До того ж тренування будинку це:

  • Нудно;
  • Немає підтримки напарника;
  • Немає стимулу зробити більше;
  • Немає обміну досвідом і знаннями.

7. Не потрібно думати, що результат прийде відразу

Пам’ятайте, що якісний і тривалий результат від тренувань у залі прийде не відразу. Тому не варто на другий місяць тренувань розпитувати про хімію чи інших методах прискорити результати. Якщо дуже хочеться, то можна і хімію, але не в перший рік тренувань. Інакше ви втратите дуже багато.

8. Головне посилена робота

В тренуваннях по накачуванні м’язи, якщо можна так висловитися, найголовніше це важка і наполеглива праця. Тобто самий головний фактор росту м’язів це важкі тренування. Але це не означає, що потрібно кожен раз побиватися на тренуваннях. Всього має бути в міру. Зверніться до рекомендацій вище і зможете правильно побудувати тренувальний процес, якщо будете правильно тренуватися з використанням мізків і пошуку потрібної інформації.

Ну і читайте цей сайт, тут ви знайдете багато корисної інформації.

Залишити відповідь