Швидкі сніданки, фруктові йогурти і салати з фастфуду краще виключити зі здорового раціону.

1. Йогурти з добавками

Звичні нам фруктові йогурти не принесуть користі. Зазвичай в них міститься цукор, штучні добавки та ароматизатори. Тому краще вибирати натуральні йогурти з невеликим терміном придатності. Так підвищується ймовірність того, що живі лактобактерії, що регулюють водно-сольовий і кислотно-лужний баланс, дійдуть до кишечника. Однак і тут все не так просто.

Гузель Євстигнєєва

Гастроентеролог, дієтолог

Корисні бактерії, якими збагачують йогурти, можуть просто не дістатися до пункту призначення. На шляху до кишечнику вони зустрічаються з шлунковим соком, а також з жовчними кислотами, які значно скорочують кількість життєздатних пробіотичних бактерій. Тому вирішити проблему дисбіозу кишечника з допомогою йогуртів неможливо.

2. Макарони

Звичайні макарони з пшеничного борошна — не кращий вибір при правильному харчуванні. Це легкозасвоювані вуглеводи, які організм поспішить відкласти на потім у вигляді жираConcept of fat balance in human obesity revisited with particular reference to de novo lipogenesis . До того ж після їх вживання голодLow-Carb Diet Overview не змусить себе чекати.

Корисними считаютсяDetermination of glycaemic index; some methodological aspects related to the analysis of carbohydrate load and characteristics of the previous evening meal тільки макарони, виготовлені з твердих сортів пшениці. Такі вироби мають більш низький глікемічний індекс, а значить повільніше засвоюються і не викликають різкий стрибок цукру в крові.

Дієтолог Гузель Євстигнєєва рекомендує варити пасту до стану аль денте, щоб максимально зберегти корисні речовини, мікроелементи і мінерали.

3. Вівсянка, не потребують варіння

Вівсяні пластівці швидкого приготування — не кращий вибір сніданку. У кашах з пакетиків, як і в мюслі, може міститися цукор, він провокує голод, тому через пару годин після прийому їжі вам знову захочетсяHow Sugar and Fat Trick the Brain into Wanting More Food перекусити. У швидких кашах без добавок теж є мінус: важливі елементи в таких сніданках знищуються при виробництві.

Щоб вівсяні пластівці можна було швидко приготувати, цільні зерна лущать, очищають від висівок (які, до речі, є додатковим джерелом клітковини), кілька разів пропарюють при високих температурах, ріжуть і розплющують. У підсумку в вівсяних пластівцях залишаються одні вуглеводи, які при відсутності клітковини, сприяють швидкому підняття інсуліну в крові.

Гузель Євстигнєєва, гастроентеролог, дієтолог

4. Манна каша

Улюблену з дитинства манну кашу готують з пшеничного крупи. У ній міститься багато простих вуглеводів, які легко засвоюються організмом, а значить, і порожніх калорій.

За фактом манна каша складається з чистого крохмалю і невеликої кількості білка. Каша швидко перетравлюється, а голод повертається, тому в якості сніданку манка не підійде.

5. Соки в пакетах

Соки в магазинах поділяють на сік прямого віджиму, відновлений, нектар і соковмісний продукт. Це залежить від складу і технології приготування. У більшості пакетованих напоїв міститься значна кількість цукру.

Навіть якщо вам вдалося знайти натуральний сік без додавання цукру, є фрукти в чистому вигляді набагато корисніше.

Я не є прихильником регулярного вживання фруктових соків. У фруктах цукор знаходиться в зв’язаному з клітковиною стані, а в соках — практично у вільному вигляді. Тому здатність впливати на вуглеводний обмін не найкращим чином у соків набагато вище, ніж у вихідних фруктів і овочів. Отже, якщо і говорити про користь соків, то тільки у вигляді овочевих смузі.

Гузель Євстигнєєва, гастроентеролог, дієтолог

6. Напівфабрикати

М’ясні і рибні напівфабрикати наповнені великою кількістю штучних ароматизаторів, барвників, підсилювачів смаку і цукру. Пельмені, нагетси, млинці і котлети краще приготувати самостійно, а потім заморозити, так ви будете точно знати склад страв.

Однак овочеві напівфабрикати можуть стати порятунком для мешканців міст, де не вирощують овочі. При правильній заморожуванню в них зберігається набагато більше вітамінів, ніж в привізних продуктах.

7. Білий рис

Для збільшення терміну придатності білий рис спочатку очищують, а потім шліфують, деякі сорти обробляють парою. Після складних маніпуляцій у крупах залишається не так багато корисних речовин, а клітковини в ньому немає совсемWhat Is the Healthiest Type of Rice? .

В якості альтернативи дієтологи радять звернути увагу на червоний, бурий, коричневий або чорний рис.

Чорний рис вважається найкориснішою різновидом крупи. Це легкий і ситний продукт з великою кількістю клітковини, в такому рисі містяться антиракові речовини. Червоний рис нормалізує рівень цукру в крові, знижує рівень поганого холестерину.

Бурий рис рекомендується для тих, що худнуть, які страждають цукровим діабетом, до того ж він володіє особливим горіховим присмаком. За своїм живильним властивостям бурий нешліфований рис значно корисніше, ніж білий рис, так як велика частина вітамінів, мінералів, амінокислот міститься саме в оболонці зерна. Гузель Євстигнєєва, гастроентеролог, дієтолог

8. Салати з ресторанів фастфуду

Щоденне вживання овочевих салатів, заправлених рослинним маслом, називають дієтою довгожителів. Але салати з ресторанів фастфуду навряд чи можна сюди віднести. Як правило, в них міститься соус з шкідливими добавками. Завдяки йому калорійність страви збільшується в 2-3 рази і прирівнюється до звичайного бургерів.

В популярних мережах фастфуду можна попросити не соус додавати в салат. Це зробить його набагато корисніше для здоров’я, і для фігури.

Залишити відповідь