Займаючись антигравіті, можна позбутися безсоння, збільшити обсяг пам’яті та швидкість мислення.

Аеройога або, як її ще називають, антигравіті-йога – це практика, яка поєднує в собі принципи йоги, розтяжки, пілатесу та калланетики. Початок їй дав американський танцюрист та хореограф Крістофер Харрісон у 1991 році, коли створив спеціальні гамаки для виступів та тренувань повітряних гімнастів. Пізніше він зрозумів, що акробатичні трюки в повітрі можуть бути доступні для кожного, і відкрив аеройогу ​​для всіх.

Аеройога

Відрив від землі – це спосіб відключитися з повсякденного життя, поставити себе в незвичні умови та вийти із зони комфорту. Це дає потужний поштовх у розвитку внутрішніх потенціалів та ресурсів особистості.

Зараз антигравіті-йога – один із найпопулярніших напрямків фітнесу. При виконанні асан у підвішеному стані тіло людини витягується, запускається механізм самооновлення та покращується загальний стан здоров’я.

Витяг через розслаблення

В основі аеройоги лежить взаємодія з гамаком. Він бере він частина ваги тіла. Завдяки силам гравітації працює головний принцип йоги у повітрі – витяг через розслаблення.

Природна декомпресія хребта в гамаку скорочує навантаження на спину та шию, а помірний тиск на суглоби робить заняття комфортними та безболісними. Це корисно всім, хто веде сидячий спосіб життя, має сколіоз чи інші порушення постави.

Аеройога

Збільшення гнучкості

Широке полотно гамака дає тілу багато простору для переміщень щодо точки опори. Це допомагає розтягуватися продуктивніше, ніж під час традиційної йоги та стретчингу.

Крім того, підвищена гнучкість і рухливість кульшових та плечових суглобів дозволяє освоювати складніші асани, ніж при заняттях на килимку. Інструктор відзначає, що аероойога збільшує еластичність м’язів, наводить їх у тонус, а у разі гіпертонусу – розслаблює.

Тому заняття чудово підійдуть тим, хто багато тренується, бігає та танцює.

Аеройога

Найкращий засіб від безсоння

Перевернуті асани стимулюють активне кровопостачання мозку та підвищують ефективність роботи гіпофіза – центрального органу ендокринної системи. Це врівноважує гормональну систему та знижує ризик цукрового діабету та остеопорозу, позбавляє безсоння, дратівливості та хронічної втоми.

Крім цього, аероога нормалізує травлення. Завдяки скручуючим позам кишечник працює краще та активізується частина вегетативної нервової системи, яка підтримує гомеостаз.

Хороша циркуляція крові зміцнює нейронні зв’язки та стимулює мозкову активність. Американські вчені з Іллінойського університету та Університету Вейна в Детройті з’ясували , що заняття аероногою підвищують працездатність та концентрацію уваги, збільшують обсяг пам’яті та швидкість мислення.

Аеройога

Розслаблення та відпочинок

Йога в гамаках включає розслаблюючі асани, дихальні практики, польоти і стрибки. Вона знижує психоемоційну напругу та підвищує рівень стресостійкості.

Аерохайго підходить для людей будь-якого рівня фізичної підготовки. Але варто врахувати протипоказання до занять:

Аеройога
  • підвищений артеріальний, очний та внутрішньочерепний тиск;
  • відшарування сітківки ока чи глаукома;
  • некомпенсовані травми хребта;
  • критичні дні; вагітність;
  • отити, запальні захворювання носової порожнини;
  • захворювання суглобів;
  • грижі та протрузії хребта;
  • захворювання органів ШКТ.
Залишити відповідь