Одна з найпопулярніших тем жіночих інтернет-форумів – схуднення. Дівчата обмінюються своїми рецептами, доробками на тему і, звичайно ж, думками щодо тих чи інших засобів для схуднення. Особливою популярністю користується тема для БАДи.

Какие БАДы для похудения самые эффективные. Таблетки для похудения — правда или ложь

Судячи з реакції в інтернеті, у суспільстві склалася стійка думка про безпеку прийому різних БАДів, у тому числі і для схуднення. Думка досить дивна, якщо згадати, що БАДи не є лікарськими препаратами, а, відповідно, не проходять ні клінічних випробувань, ні серйозних процедур реєстрації, їх ефективність нічим не підтверджена, а побічні явища не вивчені.
Незважаючи на це, люди наполегливо продовжують приймати БАДи . На сторінках форумів раз у раз миготять назви тайські таблетки та інше. Відгуки зустрічаються різні, серед них багато негативних.

Цитуємо:

 • Для схуднення краще за фітнес і правильного харчування нічого немає. Бади – шкідливість суцільна!
 • Я приймаю від Віталайн клітковину плюс лактобактерії ( лактофайбер ), природно, я роблю це з перервами і не завжди … Просто, чесно кажучи, ні апетит не зменшився, ні вага. М-да… Ну хіба що, можливо, висипань на шкірі менше. Просто хочеться якогось ефекту від якогось БАДу та гарного ефекту!
 • Все одно у всіх БАДах є сенна і проносить часто просто не людські.
 • Сама пила юйшу, схудла за місяць на 5 кг, а потім за 2 погладшала на 7!
 • Я спробувала дуже багато різних харчових добавок, і мої оцінки – від «дуже погано і «ніяк» до «нічого особливого» та «задовільно!»

Як ми бачимо, багато хто з тих, хто вже спробував БАДи , переконалися на власному досвіді, що в кращому разі «ніяк», а в гіршому – «дуже погано».
Але люди не прислухаються навіть до «товариш по нещастю», і продовжують свято вірити в ефективність та безпеку БАДів. А дарма! Адже оцінка «дуже погано» може означати як відсутність ефекту, а й серйозну загрозу здоров’ю і навіть життя. Звідки береться ця загроза у БАДах? Відповідь дуже проста: склад!

Склад БАДів: обережно, токсично!

Склад більшості БАДів ( особливо від сумнівних виробників ) не тільки невідомий точно, але й часто токсичний. Ось лише кілька вражаючих прикладів:

 • У складі капсул «Жуйдемен» під час дослідження було виявлено ртуть, миш’як, сибутрамін;
 • У «тайських таблетках» – фенфлюрамін і фентермін (відомий наркотик «фен»), і навіть амфепрамон, амфетамін, мезиндол і метаквалон, заборонені до ввезення та продажу ;
 • БАД Юй Шу містив речовини амфетамінового ряду (психоактивні речовини) та важкі метали;
 • У капсулах LiDa виявили психотропні речовини та щуряну отруту.

І всі перераховані кошти вільно продавалися ( і продаються ), і бажаючі схуднути їх активно використовували. Неважко здогадатися, до чого призведе курс прийому БАДу , що містить миш’як!
Звичайно, не у всіх БАДах виявляється миш’як, але питання ефективності будь-якої біологічно активної добавки все одно залишається відкритим. Чому? Та тому, що ні досліджень, ні клінічних випробувань БАДи не проходять. В результаті споживач купує засіб з невідомою дією. Може, спрацює, а може й ні. Ось така теорія ймовірності практично.

Як БАДи знижують вагу: принцип дії

Більшість кваліфікованих та відповідальних лікарів досить негативно ставляться до БАДів саме через це: немає клінічних випробувань – немає перевіреного та відтворюваного ефекту. А побічні явища при цьому є, і найчастіше найнесподіваніші.

Адже для того, щоб засіб виправдало очікування, багато виробників додають у БАДи речовини для швидкого та видимого схуднення. Це поширений прийом – досить ввести до складу сечогінну або проносну, і швидкий результат очевидний. Тільки чим може обернутися це « примарне » схуднення?

Залежно від стану організму можливе зневоднення, ниркова та серцева недостатність, дисбактеріоз та інше. Тобто схуднути точно не вдасться (після припинення прийому вода «повернеться» до тканини ), а ось здоров’я можна серйозно підірвати. Подивіться, які діючі речовини містяться в тій чи іншій добавкі, як вони позиціонуються виробниками, і як вони діють.

 Назва БАД Діюча речовина Заявлений ефект Доведений ефект
 Турбослім експрес-схуднення Екстракт сенни М’яке очищення кишечникаВідомий проносний засіб 
 Супер-система-шістьБромейлайн Спалює жири Розщеплює жири, роблячи їх доступнішими для засвоєння, що веде до ожиріння
 Турбослім дренаж Екстракт плодоніжки вишні Посилює циркуляцію рідини в організмі, що призводить до виведення токсинів Відомий сечогінний засіб, що використовується при сечокам’яній хворобі.

Очевидно, що заявлений ефект не протримається довго. Все «зайве, що пішло», повернеться, а от хороше самопочуття може і не повернутися. Або його доведеться повертати за допомогою тривалого лікування.

Величезна кількість різноманітних біодобавок для схуднення надходить до нас з Китаю, де сумнівні кустарні виробництва ніяк і ніким не контролюються, а заборонений компонент сибутрамін дуже дешевий. В результаті в країну безперервним потоком ллються біодобавки для схуднення, в яких явно присутній сибутрамін, незважаючи на те, що в 2010 році препарати на його основі були заборонені та вилучені з продажу у зв’язку з невтішними даними клінічних досліджень ( сильнодіючі ліки здатні викликати інфаркт. залежність ).
Тому, купуючи кошти для зниження ваги, варто сумніватися у високій якості продукції, якщо виробник обіцяє:

 • Швидке рятування від надмірної ваги;
 • Безпека продукту, тому що він є натуральним;
 • Вживає такі терміни, як “стимуляція точки голоду” та “термогенез”.

Споживачі БАДів: зона ризику

На жаль, перераховані вище факти – ще не вся правда про БАДи. Найчастіше під виглядом БАДу в аптеці продають не біологічну добавку, а серйозний лікарський засіб зі схожою назвою. Один із найвідоміших прикладів такої заміни – це продаж рецептурного препарату Редуксин ( основна діюча речовина якого – вищезгаданий заборонений сибутрамін ) замість БАДу Редуксин Лайт.
Представники Ліги захисту пацієнтів вимагають визнати незаконною реєстрацію товарного знаку Редуксін Лайт, т.к. він вводить споживача в оману. Такий очевидний збіг назв призводить до того, що покупець не бачить різниці та приймає замість БАД серйозний рецептурний препарат, отримуючи весь комплекс побічних явищ. Згідно з інструкцією, препарат Редуксин заборонено вживати людям із серцево-судинними захворюваннями через ризик інфарктів та інсультів. Також відомо, що ліки спричиняють фармакологічну та наркотичну залежності і можуть підштовхнути людину до суїциду.

Насамкінець можна сказати, що купуючи БАД для схуднення, ви потрапляєте в зону ризику. І ви ризикуєте своїм здоров’ям. А чи виправдані такі ризики? Напевно, кожен знає правильну відповідь.

Залишити відповідь