У вас терпнуть руки? З цим явищем періодично стикається більшість людей. Найчастіше дискомфорт тимчасовий і не викликає негативних наслідків. Однак неприємні відчуття в кінцівках можуть бути також сигналом серйозних захворювань. Розбираємося, в яких випадках можна не турбуватися, а в яких варто звернутися за медичною допомогою.

ТЕРПНЕ РУКА: КОЛИ ЦЕ – НОРМАЛЬНО І ПРОХОДИТЬ САМЕ?

Основна причина оніміння різних частин тіла пов’язана з порушенням кровообігу і передачі нервових імпульсів. Іноді це відбувається внаслідок різних захворювань (яких – читайте далі), проте набагато частіше людина сама випадково передавлює м’які тканини, а потім дивується, чому німіють руки. А ось чому: спав в незручній позі, надів занадто тісний одяг, забув зняти перед сном браслети, сидів, підібгавши ноги. У всіх цих випадках досить легкої розминки, щоб нормалізувати кровообіг і прибрати оніміння. 

Легке поколювання і часткова втрата чутливості можуть бути також пов’язані з перенапруженням в результаті підйому тяжкості на рівень вище серця або тривалої монотонної роботи руками (набір тексту, в’язання та ін ..). Після нетривалого відпочинку симптом, знову-таки, проходить сам по собі. Те ж саме стосується випадків, якщо німіє рука через перепади температури або нервового перенапруження.

РЕГУЛЯРНО НІМІЮТЬ РУКИ І НОГИ? ПОРА ДО ЛІКАРЯ!

Епізодичні, скороминучі випадки оніміння не повинні викликати особливого занепокоєння. Але якщо кінцівки німіють регулярно, з’являється біль, а явних зовнішніх подразників при цьому немає, варто запланувати візит в медичний центр , де досвідчені фахівці швидко розберуться, чи представляє ваша проблема небезпеку чи ні.

Чому німіють пальці на руках при вагітності? Багато лікарів вважають оніміння кінцівок у вагітних нормою або свідоцтвом незначних порушень. Часто симптом пов’язаний з нестачею вітамінів і мікроелементів. Так що консультація лікаря потрібна обов’язково, а ось турбуватися з цього приводу не варто, адже часто досить пропити призначений курс вітамінів, щоб вирішити проблему.

ЯКІ ЗАХВОРЮВАННЯ МОЖНА ЗАПІДОЗРИТИ, ЯКЩО ТЕРПНЕ РУКА

Своєчасна діагностика захворювань, пов’язаних з онімінням, дуже важлива. Справа в тому, що верхні і нижні кінцівки – це «кінцеві станції» нервової і кровоносної системи. Якщо німіють пальці на руках, ноги, німіє обличчя, значить, десь «переривається сигнал», можуть бути збої в нервовій або кровоносній системі. Існує цілий ряд хвороб, на які може вказувати оніміння кінцівок.

  • Компресійні невропатії – здавлення нерва з наступною м’язовою слабкістю, спазмами і втратою чутливості. Найбільш часто зустрічається тунельний синдром – здавлення серединного нерва в районі зап’ястя. Спочатку відчувається легкий дискомфорт, але в подальшому сильно німіють руки ночами, з’являється біль, яку неможливо зняти знеболюючими. Характерна особливість – німіє перший, другий і третій палець. Для синдрому кубитального нерва (в районі ліктя) і синдрому передньої сходової м’язи (на шиї) властиво оніміння четвертого і п’ятого пальців переважно в денний час. А радикулопатію (здавлення спинномозкових корінців) можна впізнати по оніміння великого і вказівних пальців, яке посилюється при русі шиї.
  • Периферична невропатія – порушення передачі нервових сигналів по тілу. Розвивається на тлі діабету другого типу, нестачі вітаміну В12, алкоголізму.
  • Остеохондроз шийного та грудного відділу – ще один поширений недуга, пов’язаний з онімінням кінцівок. Вкрай важливо не плутати симптоми остеохондрозу, для якого характерна біль за грудиною, з критичними станами. Якщо болить серце, нудить, виступає холодний піт, болить і німіє ліва рука, негайно викликайте швидку!
  • Розсіяний склероз – патологія, при якій порушені передачі сигналів з мозку в тіло. Оніміння – один з ранніх ознак хвороби. Крім цього, запідозрити розсіяний склероз можна, якщо паморочиться голова, порушена короткочасна пам’ять, турбує нудота, спазми, дальтонізм.

Оніміння також може з’явитися внаслідок різних інфекцій в організмі, тромбозу кінцівок, дефіциту вітамінів Е, Р і групи В.

ДО КОГО ЗВЕРТАТИСЯ, ЯКЩО ТЕРПНУТЬ КІНЦІВКИ

Тільки лікар може точно визначити, від чого німіють пальці на руках, виявити приховані захворювання і призначити ефективне лікування. Спочатку знадобиться консультація терапевта, а далі, в залежності супутніх симптомів, невролога, кардіолога або ендокринолога. З обстежень можуть бути призначені УЗД судин рук і / або периферичних нервів, МРТ, кардіографія, загальні аналізи сечі і крові, аналізи на гормони та ін ..

На підставі анамнезу лікар вирішує, що робити, коли німіють руки і підбирає терапію, яка може включати прийом вітамінних комплексів і лікарських препаратів, фізіотерапію, масаж, лікувальну гімнастику, ін’єкції протизапальних препаратів. В особливо важких випадках знадобиться хірургічне втручання.

ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ

Щоб якомога рідше стикатися з онімінням кінцівок і пов’язаних з ним хворобами, потрібно стежити за станом нервової і кровоносної системи і вести здоровий спосіб життя. Особливо погано на кровопостачання впливають куріння і спиртне. Але не менш негативні наслідки можуть мати ожиріння, знижена фізична активність, незбалансована дієта з підвищеним вмістом солі і вуглеводів. А ось багатий овочами, фруктами, зеленню і бобовими раціон, навпаки, стане відмінною заходом профілактики. Також не забувайте вживати достатню кількість рідини і намагайтеся не перебувати тривалий час в одній позі.

Залишити відповідь