Заняття фітнесом дедалі більше стають популярними. Також швидко набирає обертів поширення дитячого фітнесу. Дбати про фізичний розвиток дошкільника чи школяра – вкрай важливе завдання, проте чи підходять для цього заняття у фітнес-центрі та чи не завдадуть вони шкоди?

Дитячий фітнес

У чому відмінність дитячого фітнесу

Різниця між заняттям різних видів спорту або звичайною фізкультурою та фітнесом полягає в тому, що в першому випадку мета занять спрямована на досягнення певних перемог, участь у змаганнях та інше. Але дитячий фітнес не ставить завдання вивчити чемпіона. Його мета – турбота про здоров’я та підтримку тіла у тонусі. У більшості випадків, дітям, у яких є спортивний потенціал, не потрібна додаткова мотивація та стимул для більш ефективного тренування.

Що таке дитячий фітнес? Це комплекс спортивних тренувань, які включають елементи боротьби, гімнастики, йоги, хореографії, аеробіки та ін. Заняття проходять цілою групою в ігровій формі під керівництвом досвідченого тренера. Вони не мають чітко визначеної програми.

Як правило, дитячим фітнесом можуть займатися діти різного віку та з різним ступенем фізичної підготовки.

Оптимальну програму занять для дитини повинен підбирати сертифікований тренер на підставі рекомендацій лікаря!

Користь від тренувань

Дитячий фітнес

Користь від занять дитячим фітнесом полягає в наступному:

 • витрата дитиною зайвої енергії (особливо це стосується гіперактивних дітей);
 • гармонійний розвиток опорно-рухової системи;
 • оволодіння руховими навичками;
 • зміцнення імунітету, серцево-судинної системи, вестибулярного апарату, легень;
 • оволодіння комунікативними навичками;
 • покращення швидкісних реакцій, показників гнучкості;
 • пізнання індивідуальної та групової дисципліни;
 • формування відчуття ритму;
 • оволодіння вмінням рухатись у такт;
 • профілактика плоскостопості та порушень постави;
 • прищеплення любові до активного способу життя.

Крім цього, заняття фітнесом дозволяють виробити та проявити емоційно-вольові якості. Також тренування сприяють покращенню уваги, пам’яті, координації рухів. Регулярні заняття розвивають усі групи м’язів, формують гарну, струнку та гнучку фігуру.

Шкоди від занять фітнесом як такого немає. Єдине, що може спричинити негативні наслідки – це нерегулярне відвідування тренувань і погано підібрана та розроблена програма.

Протипоказання

Перед тим, як піти на тренування, варто проконсультуватися з лікарем та обстежитись на наявність будь-яких захворювань – це стосується не лише дітей, а й дорослих. Якщо дитина страждає на хронічні захворювання, то програма занять повинна коригуватися з урахуванням проблем зі здоров’ям.

Абсолютних протипоказань для дитячого фітнесу немає. Однак, наприклад, за певних хвороб серцево-судинної або дихальної системи варто виключити з тренування аеробні елементи, решта складових залишаються незмінними. За слабкої опорно-рухової системи забороняється навантажувати силовими вправами, але можна зміцнювати руховий апарат за допомогою гімнастики.

Таким чином, оптимальна програма занять підбирається спільно з лікарем та сертифікованим тренером.

Для чого потрібний фітнес

Дитячий фітнес

Як правило, певних показань до участі у фітнес-заняттях немає, але умовно можна виділити такі:

 1. Малорухливий спосіб життя. Якщо дитина не рухається, а весь час сидить за комп’ютером або телефоном, для нього чужа участь в активних і рухливих іграх, то заняття фітнесом – чудове рішення. Адже зниження рухової активності призводить до порушень фізичного розвитку та виникнення деяких захворювань.
 2. Проблеми зі здоров’ям. Спеціально підібрана або розроблена програма занять сприяє вирішенню деяких проблем, наприклад плоскостопість, зниження тонусу м’язів та інше.
 3. Слабка імунна система. Регулярне відвідування тренувань забезпечує покращення здоров’я та загального самопочуття.
 4. Гіперактивність. Якщо дитина не сидить на місці, завжди бігає і стрибає, виявляє надмірну цікавість, то на спортивних заняттях вона зможе спрямувати свою енергію в потрібне русло та виплеснути її надлишок.
 5. Відсутність комунікативних навичок спілкування з іншими дітьми. Так, якщо малюк з певних причин не відвідує дитячий садок або не може порозумітися з однолітками, то групові заняття сприяють розвитку комунікабельності, а під керівництвом досвідченого тренера, дитина швидко увіллється в колектив.
Залишити відповідь