Ектоморф – це один з трьох типів статури людини. Основні ознаки ектоморфа – високий зріст, довгі кінцівки і низький рівень жиру. Однак неправильне харчування та малорухливий спосіб життя здатні змінювати обмін речовин – приводячи до зростання підшкірного жиру.

Іншими словами, ектоморф легко може бути товстим – особливо, в області живота. І чим довше цей зайву вагу присутній на тілі, тим сильніше він порушує метаболізм – провокуючи типові для ожиріння наслідки для здоров’я.

// Товстий ектоморф

Ектоморф – це тип статури, від природи схильний до худорби. Його основною характеристикою є швидкий обмін речовин на тлі низького апетиту. Ектоморфи легко обходяться без їжі і можуть непомітно пропустити сніданок або обід – просто не відчуваючи голоду.

Незважаючи на це, ектоморфи здатні набирати зайву вагу. Спершу мова йде про підшкірному жирі внизу живота, потім – про внутрішній жирі, що надає фігурі форму яблука. У свою чергу, внутрішній жир впливає на процеси обміну речовин, порушуючи гормональний рівень і посилюючи процес розвитку ожиріння.

Крім цього, роль грає нелюбов ектоморфов до занять спортом. Причина криється в низькій здатності організму формувати запаси глікогену в м’язах – без чого фізичні вправи швидко вимотують. Однак для того, щоб схуднути, ектоморфу критично важливі регулярні тренування.

Чи змінюється тип статури з віком?

Хоча підлітків зазвичай можна зарахувати до яскравовираженних ектоморфів, мезоморфів або ендоморфів, в разі з дорослими людьми чіткий розподіл на три категорії найчастіше неможливо.

Крім іншого, регулярні заняття спортом (рівно як і дотримання дієти протягом декількох років) змінюють як обмін речовин, так і зовнішні характеристики людини. З іншого боку, шкідливі звички і надмірно калорійне харчування здатні перетворити ектоморфа в типового ендоморфа.

Як схуднути і прибрати живіт?

Надлишок калорій в харчуванні призводить до набору зайвої ваги незалежно від типу статури. Навіть якщо від природи ектоморф володіє швидким метаболізмом, досить лише кількох років, щоб накопичилася значна кількість підшкірного жиру і виріс живіт.

Оскільки ектоморфи менше відчувають голод, у них може сформуватися звичка пропускати сніданок або обід – однак на вечерю вони можуть з’їдати набагато більше, ніж необхідно. Вибір продуктів харчування також грає роль. Швидкі вуглеводи і трансжири самі по собі призводять до набору зайвої ваги.

Харчування для зниження ваги

Для того, щоб уникнути набору зайвої ваги, ектоморфу необхідно дотримуватися добову норму калорій – близько 2500 ккал для чоловіків і 2000 ккал для жінок. Щоденне перевищення цієї норми на 200 ккал (банку коли або пара цукерок) дасть надбавку у вазі приблизно на 8 кг за рік.

У свою чергу, схуднення має на увазі зниження калорійності харчування на 15-20% – або близько 1800 ккал в день. Вибір продуктів також важливий. Наприклад, що міститься в солодких газуваннях і у випічці фруктоза провокує ожиріння, тоді як клітковина допомагає знижувати вагу.

Ектоморф – тренування для схуднення

Регулярні фізичні тренування не тільки допоможуть ектоморфу спалювати зайві калорії, а й повернуть в норму обмін речовин. В першу чергу, мова йде про чутливість організму до інсуліну – чим більше вуглеводів людина їсть протягом дня, тим вище рівень цукру в крові, і тим гірше організм обробляє їх енергію.

Кардіо (біг, швидка ходьба, велоспорт, гребний тренажер і так далі) прискорює серцебиття і підвищує кровотік в тілі – що нормалізує чутливість до інсуліну і допомагає боротися із зайвою вагою. Крім цього, кардіо є найбільш ефективним методом спалювання внутрішнього жиру, що видавлює живіт вперед.

Для того, щоб схуднути, ектоморфу рекомендується займатися спортом не менше 3-4 разів на тиждень – по 30-40 хвилин в кожну з тренувань. Чоловікам корисні силові тренування – вони підсилюють вироблення тестостерону та інших жироспалюючих гормонів, а також підвищують потреби м’язів в енергії (що допомагає спалювати жир).

***

Ектоморф – це тип статури, від природи схильний до худорби. Однак це зовсім не означає, що ектоморф не здатний набирати зайву вагу при надмірному харчуванні і малорухливому способі життя – причому чим більше жиру в організмі, тим сильніше він впливає на обмін речовин.

2 коментарі
  • Алина
    says:

    Я тот самый эктоморф у которого появилось ожирение 1 стадии ((( До 28 лет была слишком худой, и действительно никогда не завтрала,не всегда и обедала. Но могла есть что угодно и когда угодно. Про росте 168 мой вес был всего 46 кг и я просто мечтала поправиться. Потом беременность и на время завершения ГВ, дочке было 1,8 мой вес был 96 кг… Прошел год с того момента, сейчас мой вес 49 кг, но я много усилий приложила к этому, кардио, аэробика, дефицит калорий. И небольшой живот остался до сих пор, но и до сих пор работаю над этим. И боюсь теперь съесть лишний кусок.. Ребята, уж лучше быть худыми, чем с ожирением. Больше не хочу поправится (( А для парней рекомендую гейнер и силовые

Залишити відповідь