Що таке гейнер

Гейнер є сумішшю білкового компонента (найчастіше протеїну у вигляді ізоляту) і вуглеводів. У цьому полягає його головна відмінність від сироваткового протеїну, який містить лише білок.

Саме слово “гейнер” походить від англійського gain – “приріст, добавка”. І це розкриває його основне призначення. Гейнер як продукт спортивного харчування може бути показаний для худих від природи людей (як для чоловіків, так і для жінок), які мають складнощі з нарощуванням ваги тіла та м’язової маси .

Крім білків та вуглеводів, до складу такого продукту часто включаються вітаміни, мінерали, а також окремі амінокислоти (наприклад, BCAA, креатин) та інші біологічно активні речовини. Важливо, що ці компоненти в гейнері діють синергічно, взаємно доповнюючи одне одного.

Гейнери відрізняються один від одного відсотковим вмістом білків та вуглеводів. Частка білків може змінюватись від 15 до 30 %, а частка вуглеводів – від 50 до 80 %. Їхнє співвідношення необхідно враховувати при виборі гейнера.

Як гейнер діє на організм

Засвоюючись в кишечнику і потрапляючи в кровообіг, «жвавий» вуглевод у складі гейнера викликає вироблення інсуліну, який, у свою чергу, як би «відкриває» клітини м’язових волокон для всмоктування білків та інших корисних речовин. Причому цей процес відбувається активніше, ніж при вживанні звичайних протеїнових сумішей.

Прийом гейнера сприяє насиченню організму енергією перед відвідуванням спортзалу та якнайшвидшого відновлення її дефіциту після тренування. Одночасно з цим спостерігається і більш інтенсивне зростання м’язів.

Свою лепту вносять також вітаміни, мінерали та інші біологічно активні речовини, які, як ми вже зазначали, часто містяться в гейнерах. Вони сприяють покращенню білкового, жирового та енергетичного обмінів.

Кому може допомогти гейнер і як його вибрати

Щоб отримати очікуваний ефект, потрібно вибрати “правильний” гейнер, що підходить саме вам.
Перше, на що необхідно звернути увагу – це співвідношення білків та вуглеводів у його складі. Від природи худий атлет може вибрати гейнер із високим вмістом вуглеводів. Він допомагає одночасно набрати вагу тіла за досить короткий час і накачати м’язи. Звичайно, при регулярних тренуваннях!

А ось за наявності зайвих кілограмів або схильності до повноти рекомендується гейнер з підвищеним вмістом протеїну або навіть чистий білковий продукт (наприклад, сироватковий протеїн). Пам’ятайте, що гейнер з високим вмістом вуглеводів, що легко засвоюється, в даному випадку тільки посилить ситуацію: жировий прошарок стане ще товщі.

Гейнер може стати засобом вибору і для дівчат , які хотіли б додати кілька кілограмів у вазі і при цьому зміцнити м’язи.

Часто виробники вказують калорійність та зміст основних компонентів у складі гейнера у перерахунку не на 100 г продукту, а на одну порцію. Тільки сама порція при цьому може бути різною за своєю масою. Зважайте на це при виборі потрібного вам гейнера.

Як приймати гейнер?

Для початку визначимося, яке дозування рекомендоване саме вам. Розрахувати її можна, наприклад, виходячи з двох параметрів: маси вашого тіла та кількості прийомів їжі на день.

А тепер зверніться до нашої таблиці та дізнайтеся, скільки грамів гейнера на день потрібно пити (зазначені дози на 10 кг ваги).

2 прийоми їжі 3 прийоми їжі 4 прийоми їжі
Чоловіки 18-20 г 16-18 г 14-16 г
Жінки 17-19 г 15-17 г 13-15 г

Добова доза гейнера поділяється на кілька частин та приймається протягом дня. Але коли? На просторах інтернету можна знайти різноманітні схеми застосування гейнера. Зупинимося на одній із них, що передбачає дворазовий прийом білково-вуглеводної суміші.

  1. Перед тренуванням. В даному випадку гейнер допоможе заповнити запаси енергії, настільки необхідної при інтенсивному та тривалому тренуванні.
  2. Відразу після занять – у період так званого «вуглеводного вікна», коли організм, виснажений фізичним навантаженням, особливо потребує поживних речовин та енергії.

Справа в тому, що під час тренування енергетичні ресурси вичерпуються, і організм починає посилено “добувати” вуглеводи з усіх доступних джерел. На жаль, але «у витрату» часто йде навіть м’язова тканина. Щоб цього не допустити, важливо вчасно вгамувати вуглеводний «голод». Багато експертів вважають, що “вуглеводне вікно” залишається “відкритим” 30-45 хвилин. У цей період якраз і варто підкріпитись гейнером.

У дні відпочинку від занять гейнер можна приймати також двічі на день: одну порцію – між сніданком та обідом, а другу – після обіду.

Чи можна пити гейнер без тренувань? Таке питання ставить дуже часто. Пити, звичайно, можна, тільки ось без фізичного навантаження це, швидше за все, призведе до набору зайвих кілограмів жирової тканини, яких потім доведеться позбавлятися.

Залишити відповідь