Згідно з дослідженнями Росстату, 15% підлітків у віці 14-18 років страждають надмірною вагою. При цьому боротися з ожирінням ефективніше в молодшому шкільному віці — це допомагає уникнути цілого ряду супутніх захворювань (включаючи цукровий діабет).

По суті, підлітку набагато простіше прибрати живіт — у більш старшому віці неправильні харчові звички закріплюються сильніше, тоді як рівень щоденної активності (та кількість спалюваних калорій) знижується. Як швидко прибрати живіт і накачати прес — поради початківцям у матеріалі нижче.

// Як прибрати живіт підлітку?

Ключова причина, по якій у підлітків зростає живіт, є надмірна калорійність харчування — плюс, любов до солодкого. Цукерки, шоколад, випічка, газованої води і фастфуд — ці продукти здатні порушувати обмін речовин, провокуючи набір зайвої ваги.

У свою чергу, ожиріння в підлітковому віці легко призводить до розвитку більш серйозних захворювань — починаючи від проблем з суглобами, закінчуючи цукровим діабетом. На жаль, дорослій людині набагато складніше від них позбутися, ніж у 14-18 років.

Роль грає і те, що наявність великого живота негативно позначається на поставі підлітків — розтягнуті м’язи преса змінюють розподіл навантаження. З’являється викривлення хребта та інші порушення (наприклад, нахил тазу вперед).

Зайва вага і впевненість у собі

Важливо згадати і те, що наявність живота і помітного зайвої ваги знижує самооцінку. Підліток стає замкнутим — замість занять спортом з друзями проводячи дозвілля за комп’ютером. Що, знову ж таки, призводить до зниження рівня активності і посилює ожиріння.

Головна порада в цьому випадку — пам’ятати про те, що мільйони підлітків у світі стикаються з подібними проблемами. Незважаючи на те, що прибрати живіт за тиждень не можна, помітний ефект з’явиться вже через місяць дотримання правильного харчування — тоді як вправи зміцнять прес.

Чому зростає живіт і як уникнути?

Щоб прибрати живіт, підлітку перш за все необхідно пам’ятати про те, що їжа — це паливо для організму, а не джерело розваги. Чим раніше правильне харчування увійде в звичку, тим простіше буде підтримувати стабільну вагу — не кажучи про збереження здоров’я.

Соки, газовані води, солодощі та снеки (наприклад, чіпси або сухарики) — продукти, що практично цілком складаються з “порожніх калорій”. Для того, щоб хлопчику позбутися від жиру на животі і наростити м’язи, необхідна повноцінна їжа — крупи, овочі, різні джерела білка.

Вживання підлітками надмірної кількості швидких вуглеводів і трансжирів тісно пов’язане з порушенням метаболізму і набором зайвої ваги — перш за все, в області живота.

Як відмовитися від солодкого?

Відомо, що діти не люблять смак овочів — він здається їм надмірно гірким. З віком смакові звички змінюються — солодощі починають здаватися надмірно солодкими, а брокколі — приємно-хрустким. Для того, щоб прибрати живіт, підліток може налаштуватися на цю зміну смаку заздалегідь.

Спортивна підтягнута фігура — не лише результат тренувань, але і наслідок постійного контролю за вживанням цукру і тваринних жирів. Неможливо накачати м’язи і зробити рельєфний прес, харчуючись шоколадом, морозивом та хот-догами.

Як підлітку накачати прес?

Для того, щоб позбутися живота і накачати прес кубиками, підлітку необхідно щиро полюбити заняття спортом — а зовсім не шукати чарівні вправи, обіцяють результат за тиждень. Причому, створення спортивного тіла найпростіше починати у віці 16-18 років.

Після того, як хлопчик зрозуміє, як саме фізичні вправи змінюють його тіло, зворотної дороги до “диванного” способу життя вже не буде. Наприклад, вправи на турніку відмінно підходять не тільки для збільшення зросту — але і для розширення спини і формування потужної фігури.

У свою чергу, мотивації і допомагає наявність друзів, з якими можна займатися спортом. Насправді, прибрати живіт і накачати прес не так вже й складно — найголовнішим у цьому процесі буде перший крок. Плюс, прийняття рішення ніколи не страждати від проблем із зайвою вагою в дорослому віці.

***

Для того, щоб підлітку прибрати живіт і накачати прес, важливо спершу змінити свої харчові звички — а лише потім переходити до виконання вправ. У кінцевому підсумку, у віці 16-18 років хлопчикові набагато простіше змінити своє тіло і поліпшити фігуру — назавжди позбувшись від зайвої ваги.

Наукові джерела:

  1. ПІДЛІТКОВЕ ОЖИРІННЯ ЯК ФАКТОР РИЗИКУ, посилання

Залишити відповідь