Згідно з науковими дослідженнями, безвуглеводна кето дієта є одним з кращих способів швидкого схуднення та позбавлення від зайвої ваги. Ключове правило харчування на цій дієті полягає в практично повному виключенні з раціону вуглеводів — це необхідно для переходу в режим кетозу.

Однак різкий відмова від вуглеводів в перші дні дотримання кето дієти призводить до виникнення ряду неприємних симптомів — в тому числі, з’являється слабкість, сухість у роті і проблеми зі шлунком. Цей стан носить назву “кето грип”. Як правильно з ним боротися?

// Кето грип — що це?

Кето грип — це реакція організму на виключення вуглеводів з харчування, необхідний при дотриманні кето дієти. Симптоми проявляються на другий-четвертий день після початку дієти і тривають близько тижня — при цьому їх ступінь істотно варіюється від людини до людини.

Причиною виникнення кето грипу є зовсім не вірус, а перебудова роботи обміну речовин. Перш за все, виняток вуглеводів призводить до зневоднення — від чого з’являється сухість у роті. Крім цього, недостатня кількість клітковини здатна призводити до проблем з травленням.

Зниження рівня глюкози в крові призводить до уповільнення когнітивних функцій — що дає загальну слабкість і зменшення здатності концентруватися. У деяких людей кето грип може характеризуватися підвищенням температури, ознобом або навіть кашлем (в окремих випадках).

// Симптоми:

  • труднощі з концентрацією уваги
  • підвищена дратівливість
  • проблеми з травленням (проноси, запори)
  • загальна слабкість і сонливість
  • м’язові болі

Як довго триває?

Тривалість (і ступінь тяжкості) симптомів кето грипу залежить, насамперед, від ступеня підготовки людини до безвуглеводної дієті і від загального фізичного стану. Наприклад, любителі солодкого, що вперше застосовують кето дієту, переживають набагато більш помітні симптоми.

У свою чергу, регулярно займаються спортом люди, дотримували до цього дієту з помірним кількістю вуглеводів низького і середнього глікемічного індексу, можуть взагалі не відчувати неприємних симптомів, особливо при повторному дотриманні кето дієти.

Як полегшити симптоми?

Для того, щоб полегшити симптоми кето грипу і успішно пережити перші дні відмови від вуглеводів, важливо дотримуватися кілька базових правил. По-перше, рекомендується уникати активних фізичних навантажень, замінивши їх на заняття дихальними вправами або йогою (це допоможе знизити рівень стресу).

По-друге, при кето грипі необхідно достатнє вживання рідини, а також мінералів-електролітів. Мова йде, насамперед, про кальції, магнії, фосфорі і натрії — вони містяться в сирі та інших молочних продуктах, зелених овочах, насінні та горіхах.

Продукти з магнієм

Магній — один з найбільш важливих нутрієнтів при дотриманні безвуглеводної кето дієти. Він необхідний організму як для роботи нервової системи, так і для нормального функціонування м’язів. Недолік магнію пов’язаний зі спазмами та головними болями — типовими симптомами кето грипу.

Серед продуктів, багатих магнієм, необхідно відзначити насіння чіа, ікру, кедрові горіхи, а також справжній темний шоколад. Вживання цих продуктів (в помірних кількостях) є одним з головних способів пережити вхід в кето дієту без неприємних симптомів.

Чи можна уникнути кето грипу?

Уникнути кето грипу можна при вживанні помірної кількості вуглеводів з низьким глікемічним індексом і великим вмістом клітковини. Фактично, денна доза в 50 г вуглеводів, розподілена на кілька прийомів їжі, не завдає шкоди переходу організму в режим кетозу.

Крім цього, особливо при дотриманні кето дієти в перший раз, необхідно спершу відмовитися від солодкого та інших швидких вуглеводів, а лише потім переходити до повноцінного кето харчування — це допоможе організму адаптуватися поступово.

Плюс, можна боротися з кожним із симптомів кето грипу окремо — від сухості у роті допоможе рясне вживання рідини, від складнощі з концентрацією уваги — контрастний душ. Прийом парацетамолу, у свою чергу, здатний лікувати головний біль і відчуття ознобу.

***

Кето грип — це узагальнена назва симптомів, що виникають при різкому переході до безвуглеводної кето дієти. Найчастіше вони виникають на другий-четвертий день і повністю проходять через тиждень. Для того, щоб їх уникнути, важливо стежити за достатнім вживанням електролітів і води.

Залишити відповідь