Чи повинні штори торкатися підлоги, які штори підійдуть в маленьку кімнату, а які зроблять затишній великою? 

Штори – це не просто затишок, але також і практичність. Адже саме вони захищають кімнату від сонячних променів, пилу, нічних «ліхтарів», циркуляції холодного (гарячого) повітря і інших чинників. Тому вибирати штори потрібно з усією відповідальністю. Як?  Можна звернутись до професійних дизайнерів штор у Львові https://jakkard.com.ua/ . А можна спробувати самостійно продумати дизайн, ми допоможемо як?

Що потрібно врахувати при виборі штор?

  • Штори, на яких зображений поперечний контрастний принт, візуально розширюють кімнату, а вертикальний малюнок робить її більш витягнутою. 
  • Якщо ви не хочете, щоб фіранки торкалися підлоги, то відстань між їх краєм і покриттям підлоги повинно становити 5-8 см, а якщо навпаки – їх довжина повинна перевищувати висоту стіни на 15-20 см.
  • По боках вікна є невеликі простінки? Не варто закривати завісами – так ви тільки «навантажите» вигляд кімнати. 
  • Для кімнат з низькими стелями вибирайте штори з легких тканин світлих відтінків. 
  • У дитячу, кухню або кабінет довгі портьєри не підійдуть, краще вибрати римські жалюзі або, як варіант, французькі штори.
  • Довгі світлі портьєри прикрасять і скорегують обсяг невеликих приміщень. Темні штори вішайте в більшу кімнату – простір відразу стане затишніше.
Приклад

Як визначитися з кольором штор?

Якщо ви не збираєтеся найближчим часом міняти меблі в кімнаті, то можна підібрати портьєри під колір меблів. Зараз цей прийом один з найпопулярніших серед дизайнерів. В такому випадку ви повинні підібрати колір завіс такий же, як і колір меблів, або ж він повинен бути максимально наближеним.

Відмінний варіант – штори нейтральних тонів. Це може бути пісочний, кремовий або натуральний відтінок. Такі завіси завжди виглядають красиво і ненав’язливо.

Якщо інтер’єр кімнати виконаний в одному кольорі, то штори повинні трохи відтіняти загальний фон. Іншими словами, ви повинні підібрати штори такого кольору, щоб вони не зливалися з меблями і шпалерами. Найкраще підбирати фіранки на два-три тони світліше або темніше інтер’єру кімнати.

Також популярністю користуються двокольорові штори – вони відмінно поєднуються з колірною гамою будь-якої кімнати.

Секрети профі, про які ви повинні знати

Щоб візуально додати кімнаті тепла, найкраще повісити портьєри теплих відтінків: салатового, жовтого, коричневого, бежевого, золотого, помаранчевого, жовто-зеленого … Якщо кімната виходить на північну сторону, то це просто незамінний варіант. До того ж теплі тони візуально наближають і збільшують вікно.

Що стосується холодних кольорів (синього, блакитного, бузкового, неонового, сапфірового, бірюзового), то вони відмінно підійдуть для тих кімнат, які виходять на сонячну сторону. Холодна колірна гамма штор створює відчуття прохолоди і візуально віддаляє вікно.

Щоб вікно не здавалося вузьким і маленьким, повісьте фіранки на карниз. Але врахуйте, що карниз повинен виступати за межі віконної рами приблизно на 20-25 см з обох сторін.

Високі стелі можна візуально зменшити за допомогою штор, які будуть висіти на рівні вікна. Ще краще, якщо вони будуть яскравих, активних відтінків. Можна у вигляді доповнення використовувати ламбрекени або пензлика. Вони, як і колір, відволікає увагу від високих стін.

Якщо вікно в кімнаті знаходиться низько по відношенню до стелі, то карниз необхідно підняти максимально високо, а штори повісити таким чином, щоб вони стосувалися статі. Так ви візуально подовжити вікно і зробите його вище.

Залишити відповідь