Існує безліч різних лабораторій в багатьох галузях людської діяльності. Вони можуть бути аналітичні, діагностичні та медичні, виробничі і технічні, і багато інших з більш вузькою спеціалізацією. Але в будь-який з таких лабораторій обов’язково повинні бути спеціальні засоби, за допомогою яких будуть здійснюватися дослідження і проводитися досліди. Такі засоби називають лабораторним обладнанням.

Лабораторне обладнання – це сукупність різноманітних інструментів, приладів та спеціальних меблів, які використовуються співробітниками, що працюють в лабораторіях. Лабораторне устаткування можна розділити на загальнолабораторне, вимірювальне, спеціалізоване, випробувальне і аналітичне.

Лабораторні ваги, мікроскопи, газоаналізатори, іонометри, центрифуги – невід’ємний атрибут будь-якої дослідницької організації. Ознайомтеся з повним спектром приладів, інструментів, меблів і матеріалів. Ми ж розглянемо найбільш поширені лабораторні пристрої, що застосовуються у виробничих лабораторіях.

Лабораторне устаткування

Лабораторні ваги.

Ваги є основним елементом системи обліку, вони контролюють матеріальні потоки. Надточні лабораторні ваги дозволяють вимірювати необхідні матеріали до тисячних часток грама. Крім того, використання сучасних інтерфейсів дозволяє об’єднати кілька таких пристроїв в єдиний лабораторний комплекс під управлінням спеціальних комп’ютерних програм.

Газоаналізатор.

У хімічних лабораторіях часто можна зустріти такий прилад, як газоаналізатор. Це засіб для вимірювання кількісного і якісного складу сумішей газів. Електрохімічні та оптичні газоаналізатори більш поширені в лабораторіях. Відмінною рисою таких пристроїв є широкий спектр дії і можливість забезпечити контроль концентрації газів в режимі реального часу.

Ареометр.

Це лабораторний прилад, призначений для вимірювання щільності рідин, а також визначення концентрації тих чи інших речовин в рідких розчинах. Як правило, кожен ареометр призначений для роботи з конкретними видами рідини – спирту, молока, нафтопродуктів і т. д.

Люксмер.

Цей прилад дозволяє виміряти освітленість в спеціальних одиницях виміру. Лабораторні люксметри, як правило, оснащуються набором спеціальних світлофільтрів і насадок, що дозволяють істотно збільшити точність вимірювання, доводячи її до 1%.

Лабораторія – це цілий світ зі своїми дивними відкриттями. Оснащеність різним обладнанням і реактивами і досліди, які там проводяться, вселяє нам думку, що в лабораторії кипить життя, повна відкриттів, творчості, а так само кропіткої роботи. І ця робота повинна проводитися тільки на якісному і довговічне обладнанні. Таким чином, будь-який лабораторне обладнання, яке знаходиться в роботі, обов’язково повинно бути сертифіковане і безпечне.

Залишити відповідь