Проблема позбавлення від підшкірного жиру на животі актуальна насамперед для тих, хто «цілком нормально» виглядає в одязі. Іншими словами, для тих, у кого живіт вже не випирає, проте зайвий жир все ж присутній — і помітний на дотик.

Щоб зменшити кількість підшкірного жиру, необхідна як низкоуглеводная дієта, так і зміцнення м’язів преса і корпусу. Незважаючи на те, що такі вправи не спалюють істотної кількості калорій, вони підвищують тонус м’язів і оптимізує кровообіг в області живота.

Як позбутися від підшкірного жиру?

Для того, щоб прибрати жир з живота, насамперед необхідно розібратися, чому він там з’явився. Якщо внутрішньочеревний жир утворюється від хронічного надлишку жирної їжі на фоні малорухливого способу життя, то м’який підшкірний жир — від надлишку швидких вуглеводів в харчуванні.

Успішна стратегія боротьби з підшкірним жиром на животі будується не тільки на відмову від продуктів з швидкими вуглеводами, але і на регулярних жироспалюючтх тренуваннях. Зокрема, швидко прибрати живіт допоможе тривалий кардіо і прокачування м’язів преса вправами.

Зазначимо, що прибрати підшкірний жир з живота можна виключно після того, як загальний вага тіла прийде в норму. Людям з ожирінням і з високим ІМТ спершу необхідно позбутися від великого живота, а лише потім переходити до тренування м’язів преса і корпусу.

 Як прибрати підшкірний жир на животі:

  • відмова від швидких вуглеводів
  • регулярне кардіо
  • вправи на прес

Чим небезпечний підшкірний жир?

З медичної точки зору наявність навіть істотної кількості підшкірного жиру не є небезпечним. На відміну від жиру внутрішніх органів, негативно впливає на метаболізм і комплексно погіршує здоров’я, підшкірний жир на животі — це суто естетична проблема.

Однак чим вужчим стає людина, тим сильніше його тіло перешкоджає подальшому спалюванню жиру. Особливо складно йде підшкірний жир з нижньої частини живота — часто такий жир називають “гормональним”, оскільки за його формування відповідальні статеві гормони.

Підшкірний жир і харчування

Якщо ви хочете не просто прибрати підшкірний жир з живота, але і зберегти підтягнуту спортивну фігуру і рельєфний прес протягом довгого часу, важливо змінити звички харчування — в іншому випадку ви швидко повернутися до відправної точки і «м’яким боків», якими б не були активними ваші фізичні тренування.

1. Максимально обмежте солодке

Проблема солодкого лише частково полягає в надлишкових калоріях. Найнебезпечніше те, після легкого перекусу невеликий цукеркою рівень цукру в крові спочатку підвищується, потім знижується, провокуючи напад голоду і навіть занепад сил — це змушує повертатися до солодкого знову і знову.

2. Їжте більше зелених овочів

Міститься в овочах клітковина знижує глікемічний індекс споживаної разом з ними їжі — іншими словами, вуглеводи будуть повільніше віддавати свою енергію, перешкоджаючи різким підвищенням рівня цукру в крові і підтримуючи більш тривале насичення.

3. Виключіть «рідкі калорії»

Солодкі газовані напої, чай з цукром і навіть фруктові соки — джерела порожніх калорій, миттєво откладывающихся на вашому животі. Пам’ятайте про те, що стакан апельсинового соку містить 20 г цукру — майже 4 чайні ложки. Невелика кількість клітковини і вітаміну З нічого принципово не змінюють.

4. Не переїдайте на ніч

Надлишкові калорії вашого вечері швидше всього переробляються організмом в підшкірний жир, оскільки під час сну метаболізм сповільнюється, а тіло переходить в режим збереження енергії. Намагайтеся щільно снідати і повноцінно обідати, залишаючи на вечірній час лише легкий прийом їжі.

Як прибрати жир з живота?

Для того, щоб позбутися від жиру на животі, насамперед необхідно стежити за вживанням вуглеводів. Високий рівень інсуліну блокує вихід жиру з жирових клітин, що фактично робить неможливим спалювання жирових резервів (тобто, вільних жирних кислот) для отримання енергії.

Іншими словами, підшкірний жир найкраще спалюється при тривалих кардіотренуваннях— не менше 30-40 хвилин — виконуються з низьким рівнем глюкози в крові. Необхідно або не є нічого за 3-4 години до тренування, або тренуватися вранці на порожній шлунок.

Якщо у вас мало внутрішнього жиру, а живіт практично не видно під футболкою, то кардіо у жироспалюючій зоні пульсу призводить до «очищення» крові від зайвої енергії у вигляді глюкози і нормалізує рівень інсуліну. При помірному зниженні калорійності харчування це забезпечує спалювання підшкірного жиру.

Тренування для швидкого спалювання жиру

Часто вважається, що чим активніше тренування, тим швидше зменшуються запаси підшкірного жиру. Однак це не зовсім так. Спершу тіло витрачає запаси вуглеводів у формі глікогену, а лише потім переходить до жиру. Якщо ж глікогену занадто багато, то жир навіть не починає спалюватися.

Саме тому ефективне тренування для жироспалювання повинне включати як кардіо, так і різні фізичні вправи. Якщо ви хочете прибрати підшкірний жир з живота, спершу качайте прес, а вже потім переходите до тренувань для спалювання жиру.

Силові тренування і рельєфний прес

Крім всього вищесказаного, важливо окремо зазначити, що силові тренування також допомагають спалювати підшкірний жир. Оскільки при виконанні важких фізичних вправ організм активно використовує запаси глікогену, поступово тіло «звикає» запасати енергію саме в енергетичних депо м’язів, а не в жирових відкладеннях.

Крім цього, багатосуставні базові вправи зі штангою підвищують рівень жироспалюючих гормонів — у результаті організм не тільки вчиться інакше запасати енергію, але й поступово позбувається запасів підшкірного жиру. Однак, на жаль, одночасно накачати м’язи і схуднути практично неможливо.

***

Підшкірний жир на животі накопичується насамперед за рахунок помилок харчування та надмірного споживання вуглеводів — щоб цей жир прибрати, необхідно насамперед переглянути свій раціон. При цьому тренування для спалювання жиру (як кардіо, так і силові) здатні стати лише додатковим, а не основним інструментом для схуднення.

Залишити відповідь