У холодні сезони дуже важливо більше часу проводити на повітрі, адже ефект від занять спортом не в закритому просторі в кілька разів вищий, ніж у стінах приміщення. Лижі та ковзани, сноубординг та хокей – активне проведення часу на свіжому повітрі покращує метаболізм, а значить, підтримує молодість та красу людського організму. А вже про невимовне моральне задоволення і захоплення від таких занять і говорити нічого: рівень ендорфінів воістину зашкалює! Але чим же таке корисне катання на льоду?

Користь для організму в цілому

Катання на ковзанах, як і будь-який інший вид спорту, значно збільшує фізичні навантаження: м’язи включаються до активної роботи, отримуючи більше кисню. Регулярність занять зумовлює постійний тонус мускулатури, що веде за собою відмінний життєвий настрій, фізичну та психологічну бадьорість та високий рівень витривалості та працездатності, що зводить стомлюваність до мінімуму. Паралельно відбувається активне спалювання зайвих калорій, адже подібна активність має на увазі величезну кількість енергетичних витрат. Отже, люди, що катаються на льоду регулярно, в принципі не можуть не мати красивої, стрункої та підтягнутої фігури, якій чужа навіть пара зайвих кілограмів та легкий натяк на целюліт.

Важливим для здоров’я людини є факт відмінної тренування серцево-судинної системи під час катання. Це зумовлено ефектом аеробіки: досягаються переваги бігу підтюпцем без величезного навантаження на коліна та суглоби. Корисні конькові розваги для розвитку легенів і в цілому дихальної системи.

Користь ковзанів для організму

Загартування організму – ще один незаперечний плюс занять цим видом зимового спорту, адже активна робота на вулиці за низьких температур стає відмінним інструментом терморегуляції організму. Зазнаючи впливу холоду протягом усього тренування, організм загартовується, отже, зміцнюється імунітет і ризик виникнення всіляких застуд і ГРВІ сходить на «ні».

Ковзани та розвиток м’язів

Даний вид спорту тренує координацію руху та швидкість реакції, спритність та гнучкість. При ковзанні на льоду задіяні практично всі м’язи тіла, особливо його нижній частині, зокрема, сідничні та стегнові. В активну роботу включаються також плечові та ручні, м’язи талії, преса та спини. Таким чином, відбувається природне тренування рівноваги та вестибулярного апарату, а також зміцнення зв’язок. Зрозуміло, катаючись на ковзанах, навряд чи вдасться набрати солідну м’язову масу і створити гарний м’язовий рельєф, а ось зробити м’язи ніг сильними та витривалими та розвинути нервово-м’язові зв’язки, що мотивують злагоджену роботу верхніх, нижніх кінцівок та корпусу – дуже навіть можна. За рахунок того, що м’язи розтягуються, можна виправити поставу і помітно вирости навіть тим людям, у кого зони зростання давно закриті.

Підтягнуті стегна, живіт та руки та ліквідація жиру на м’язах – це далеко не все. Доведено, що в процесі катання на ковзанах беруть участь усі м’язи, включаючи м’язи промежини та акомодаційні очні.

З користю для здоров’я все зрозуміло, наступним кроком має стати вибір ковзанів. Ми знайшли всі пропозиції ковзанів з різних інтернет магазинів в одному місці , якщо ви збираєтеся придбати ковзани, то ця інформація буде вам корисна.

Вибір ковзанів

Насамперед, потрібно звернути увагу на комфорт, правильну вагу черевика та вагу атрибуту. Рекомендований розмір повинен бути наполовину більшим за повсякденне взуття. Щоб запобігти страхам і підготувати м’язи до навантажень, краще віддати перевагу туристичним з широким лезом (для дорослих) та двополозним ковзанам (для найменших). Хокейні від фігурних відрізняються більшою жорсткістю, кращою фіксацією ноги та ударостійкістю.

Як катання на ковзанах впливає наш організм

  • Під час руху всі тканини нашого організму збагачується киснем, який у свою чергу сприяє активізації обміну речовин. За годину активного катання згоряє близько 400 ккал. При регулярних тренуваннях ви зрозумієте, що ваше тіло стало струнким і підтягнутим.
  • Міцність кісток сильно залежить від того, який тиск чинять на них прилеглі м’язи. Під час руху на ковзанці задіяні не тільки м’язи ніг, а й м’язи рук і корпусу. Відповідно щільність кістки у цих місцях збільшується.
  • Хребет . Кататися на ковзанах потрібно із прямою спиною, інакше утримати рівновагу буде складно. Завдяки цьому тренуються м’язи, що підтримують хребет, і покращується постава.
  • Серце та судини . Регулярне відвідування ковзанки помітно збільшує витривалість серця. Усього 30 хвилин на льоду щодня достатньо для того, щоб суттєво знизити ризик серцевого нападу у майбутньому.
  • Мозок . Катання на ковзанах дарує масу позитивних емоцій та допомагає зняти психологічну напругу. Особливо корисно кататися на відкритих ковзанках. Невеликий мороз надає бадьорості та добре тонізує нервову систему.
  • Вестибулярний апарат . Лезо ковзанів – нестійка опора. Коли ми намагаємося встояти на ній і рухатись, тренується вміння тримати рівновагу. Завдяки цьому рухи стають більш скоординованими, точними, гармонійними не лише на льоду, а й у повсякденному житті. Найкращий ефект у цьому плані дає фігурне катання, але корисне і просте ковзання на ковзанці по колу.
Залишити відповідь