Кето кави – це енергетичний напій на основі крепкозаваренного (або розчинної) кава з додаванням топленого масла дхі. Спочатку рецепт був відомий під назвою “бронекофе” і мав на увазі використання дхі, кокосового масла, екстракту ванілі і збитих вершків без цукру.

Напій дуже популярний серед послідовників безвуглеводної кето дієти — завдяки поєднанню кофеїну і особливого типу жирних кислот кави з маслом дає прилив енергії, блокує відчуття голоду і активує роботу обміну речовин без підвищення рівня цукру в крові.

// Кето кава — що це?

Кето кава (або “бронекава”) — це напій на основі кави і МСТ-жирів (вершкового і кокосового масла), без додавання цукру або молока. Спочатку був запропонований Дейвом Эспі, американським підприємцем і відомим біохакером, потім завоював популярність шанувальників кето дієти.

Класичний рецепт кето кави — міцний кавовий напій з додаванням топленого масла дхі. Вважається, що поєднання кофеїну і насичених жирних кислот з малою довжиною ланцюга тонізує як діяльність мозку, так і роботу метаболізму — без впливу на рівень цукру в крові.

Нагадаємо, що вершкове масло (включаючи масло дхі) і кокосове масло складаються з особливого типу насичених жирів, що відрізняються досить простою структурою — фактично, організм починає засвоювати їх ще в травному тракті. Саме на МСТ-жирах будується користь кокосового масла.

Користь для здоров’я

Перш за все, за рахунок додавання олії, кето кава містить досить багато калорій — що забезпечує тривале відчуття насичення. Крім цього, енергія від МСТ-жирів використовується організмом на поточні потреби обміну речовин і практично не відкладаються в жирові запаси.

Кофеїн, будучи стимулятором центральної нервової системи, дає заряд бадьорості — одночасно з цим знижуючи апетит. Завдяки такому поєднанню компонентів, кето кава рекомендується в якості сніданку при дотриманні безвуглеводної дієти.

Кетокава — класичний рецепт

За словами Дейва Эспи, ідея створення бронекави прийшла до нього під час подорожі по Тибету — він спробував місцевий напій на основі міцного чорного чаю та дхі, приготованого з олії яків. Його вразив унікальний смак напою, кремова текстура і прилив сил після вживання.

Повернувшись в Америку, Дейв став експериментувати з сортами кави і масла — і в 2009 році опублікував класичний рецепт у своєму блозі.

// Bulletproof coffee:

  • 1 столова ложка кокосового масла
  • 1 їдальня ложка олії дхі
  • 500 мл кави без цукру
  • екстракт ванілі
  • густі збиті вершки (за бажанням)

// Калорійність БЖУ:

  • калорії — 270 ккал
  • вуглеводи — 0,8 г
  • білки — 1,3 г
  • жири — 28 г

Покрокове приготування

Зазначені вище інгредієнти дані для приготування двох порцій бронекаву. Спершу у френч-пресі або іншої  ємності змішайте міцну каву (підійде як свіжозаварений, так і розчинна без цукру), потім додайте столову ложку масла дхі, столову ложку кокосової олії і трохи екстракту ванілі.

Використовуючи вінчик для збивання, змішуйте інгредієнти близько однієї хвилини. Потім (за бажанням) додайте збиті вершки і ще раз переміщайте одержаний кето кава — однак нагадаємо, що збиті вершки не повинні містити цукру або підсолоджувачів.

Кето кава з маслом

Зазначимо, що хоча рецепт кето кава може бути використання звичайного вершкового масла, дхі краще. Під час температурної обробки (“томлення”) відбувається запікання міститься в маслі лактози — нагадаємо, що вона є молочним цукром.

Фактично, бронекава з вершковим маслом буде містити деяку кількість швидких вуглеводів — що неприпустимо при дотриманні безвуглеводної дієти. На противагу цьому, топлене масло дхі проходить процес натуральної очищення від лактози і казеїну.

Щодо кокосового масла однозначних правил немає. Незважаючи на те, що Дейв Эспи його настійно рекомендує, використання подвійної дози масла дхі принципово не змінює склад — у будь-якому випадку, основними насиченими жирами будуть МСТ-тригліцериди.

***

Кето кави – це енергетичний напій на основі міцно звареної (або розчинної) кавм з додаванням кокосового масла або топленого масла дхі. Користь полягає в комбінації потужної дози кофеїну і особливого типу жирних кислот з коротким ланцюгом тригліцеридів.

Залишити відповідь