У даної естетичної проблеми безліч назв: клімактеричний горбик, шийний горб, вдовий горб, бізоній горбик, бізоній ріг. Виходячи з різноманітності назв, зрозуміло, що, на жаль, ця патологія знайома багатьом.

Вдовий горб найчастіше виникає у жінок віком від 40 років, хоча не рідкісні випадки розвитку патології у чоловіків і навіть підлітків. Які фактори сприяють розвитку клімактеричного горба, хто в групі ризику та які найефективніші методики лікування застосовуються сьогодні у пластичній хірургії. Про це читайте у статті.

Що таке вдовий горб?

Клімактеричний горб, по суті, є «жировою пасткою». Якщо говорити медичною мовою, це локальне відкладення жирової тканини в області 7-го шийного хребця, яке характеризується надмірним зовнішнім випинанням. Саме в цій галузі рухливий шийний відділ хребта переходить у нерухомий грудний.

Жирові клітини швидко накопичуються у місцях найменшої рухливості. Одне з найслабших місць – шия.

Валік деформує хребці, змінюється постава, а також відбувається ослаблення кісток скелета. Вдовий горб поступово збільшується у розмірах, у шкірних покривах у його утворення погіршується кровообіг, що у своє чергу впливає харчування клітин мозку. Пацієнти з цією проблемою відзначають часті головні болі, запаморочення, безсоння. Тож це не лише естетична проблема, а й медична. Скупчення жирових клітин у цій зоні не зменшується навіть при серйозному схудненні.

Чому з’являється вдовий горб на шиї?

До появи цієї патології призводять такі фактори:

  • зайве накопичення жирової маси – тобто надмірна маса тіла та перерозподіл жирової тканини. У опасистих людей, схильних до ожиріння, наріст з’являється швидше;
  • порушення гормонального тла;
  • клімактеричний період у жінок;
  • малорухливий спосіб життя;
  • травмування хребців;
  • дегенеративно-дистрофічні, або інфекційно-запальні захворювання (сифіліс, туберкульоз);
  • відкладення солей у хребцях (хвороба Бехтерєва);
  • хронічний стрес;
  • часте використання гаджетів.

Для розвитку клімактеричного горба на шиї достатньо одного з названих факторів, так і декількох з них одночасно. Від точного визначення причин появи цієї освіти залежить ефективність її лікування.

Групи ризику

Як вже було написано, до виникнення шийного горба схильні жінки після 40 років. Виходячи з практики, це люди, які мають зайву вагу та ведуть сидячий спосіб життя. У зоні ризику співробітники офісу, бухгалтера, касири. До речі, у сучасних реаліях клімактеричний горб у народі називають «холка бухгалтера».

Наступна група ризику – жінки у період клімаксу. В цей час в організмі жінки відбуваються гормональні перебудови. Припиняється вироблення естрогенів (жіночих статевих гормонів), – це сповільнює жировий та мінеральний обміни. Зауважимо, що естроген підтримує функцію репродуктивної системи. Якщо жінка не веде інтимне життя або сексу дуже мало, то естроген працює на накопичення жирової тканини. І як результат – провокується підвищене відкладення жирів за «чоловічим типом» – у зонах шиї, плечей, спини.

Також у групі ризику знаходяться люди, які мають генетичну схильність до шийного горба. Якщо у ваших мами, чи бабусі, була дана проблема, то з високою ймовірністю вона виявиться і у вас.

Від клімактеричного горба страждають люди із супутніми хронічними захворюваннями – остеопорозом та шийним остеохондрозом. У першому випадку – при остеопорозі – є недолік кальцію в кістках, тому деформуються шийний та грудний відділи хребта. У другому випадку – при шийному остеохондрозі – є відкладення солей, яке часто стає причиною виникнення жирового валика.

На жаль, горбик на шиї може з’явитися і у спортсменів через ущільнення скелетної мускулатури через підвищені фізичні навантаження.

Вдовий горб: профілактика та лікування

Хорошою профілактикою розвитку клімактеричного горба є регулярні заняття плаванням, гімнастикою, йогою (бажано 2-3 рази на тиждень). Також рекомендується спати на матраці та подушці середньої жорсткості. Якщо профілактичні заходи не застосовувалися, і вдовий горб вже почав розвиватися, то впоратися з ним на ранніх етапах допоможе фізіотерапія (ударно-хвильова терапія та ін.). Лікувальний масаж у разі краще не застосовувати, оскільки відзначається посилений зростання наросту після нього.

З лікуванням клімактеричного горба великих розмірів ефективно може впоратися тільки пластична хірургія – він забирається за допомогою ліпосакції. Ліпосакція – це хірургічний спосіб видалення надмірної підшкірної жирової тканини. Ця операція відноситься до порівняно простих оперативних втручань і мінімально травматична для організму.

Найчастіше виконується сучасна вакуумна ліпосакція. Вона проводиться через мікропроколи, тому шви не потрібно накладати. Ліпосакція – пластична операція, яку можна виконати під місцевою анестезією (відчуття як у кріслі стоматолога). Пацієнт перебуває у свідомості, але нічого не відчуває. Оскільки проведення ліпосакції амбулаторне, то госпіталізація не потрібна. За годину можна їхати додому.

Реабілітація після ліпосакції займає 2-3 тижні – протягом цього часу на місці, де був вдовий горб, може зберігатися набряклість і невелика болючість. Оцінити результат можна не раніше ніж через 1 місяць після операції.

Вдовий горб у молодих людей та підлітків

Прийнято вважати, що шийний горб з’являється у вікових людей, але сьогодні він «помолодшав» – багато молодих людей (25-35 років), а також підлітки, стикаються з цим естетичним дефектом. Причини дві: малорухливий спосіб життя, а також захоплення гаджетами та комп’ютерними іграми. При цьому багато молодих людей проводять час за комп’ютерами та ноутбуками. Постійне статичне становище: нахилена голова, сутулі плечі, напруга в руках призводять до надмірного навантаження на шийно-грудний відділ, і, як наслідок, утворення небажаного горба.

Удовий горб у чоловіків

Розростання жирової клітковини в шийному відділі може траплятися і в чоловіків. Зазвичай це відбувається у 15% чоловіків. Найчастіше у тих, хто має зайву вагу.

Вдовий горб: психосоматика

Як ви знаєте, є твердження: всі хвороби від нервів, а психосоматика – найсильніша річ у світі. Психологічні чинники також впливають виникнення шийного горба.

Якщо виходити з психосоматичних факторів, то шия – це проміжок між головою та тілом, який виступає провідником фізичної та духовно-ментальної функцій. Люди, які живуть у гармонії, зайняті улюбленою справою, люблять своє тіло, мають здоровий шийний відділ. Психологи вважають, що голова схиляється (отже – виникає шийний горб) під тиском негативних думок та відсутності реалізації власних талантів.

Також вдовий горб може виникнути внаслідок перенесеного стресу або затяжної депресії.

Залишити відповідь