Більшість котрі займаються рано чи пізно постає питання прийомі спортивних добавок. Сьогодні ми розповімо про користь та шкоду протеїну, який є найбільш популярним продуктом серед любителів фітнесу.

Протеїн – це порошок з високим вмістом білка (як правило, 60-90%) та низьким вмістом жиру та вуглеводу. Найважливіше, що це легкозасвоюваний білок, тому він такий популярний у людей, які займаються спортом. Протеїн є ідеальним помічником ваших м’язів, адже вони потребують живлення та будівельного матеріалу під час навантажень.

ПЛЮСИ ТА МІНУСИ ПРОТЕЇНУ

Але, як і будь-який продукт, протеїновий порошок має свої плюси та мінуси. Давайте детальніше розберемо докази про користь та шкоду протеїну.

15 головних плюсів протеїну

Навряд чи протеїн набув би такої популярності, якби не низка переконливих доказів про його користь:

 1. Протеїн сприяє зростанню м’язової маси , а значить досягненню максимальних спортивних результатів.
 2. Це винятковий продукт, оскільки несе білок без великих обсягів вуглеводів і жирів.
 3. Сприяє придушенню апетиту за рахунок зниження рівня цукру в крові та підвищення рівня вільних амінокислот.
 4. Є чудовим варіантом перекушування на роботі або вдома.
 5. Ви зможете легко набрати денну норму білка, що особливо актуально для вегетаріанців та не особливих любителів м’яса та риби.
 6. Протеїновий порошок простий у споживанні. Достатньо розвести його молоком або водою, і білковий прийом їжі готовий.
 7. Швидко та легко засвоюється практично на 100%, не створює тяжкості у животі.
 8. Надає організму повний комплекс амінокислот.
 9. Нормалізує рівень інсуліну, причому як у здорових людей, так і у хворих на цукровий діабет другого типу.
 10. Допомагає спортсменам збільшити свою витривалість, силу та енергію.
 11. Ви, нарешті, закриєте собі питання, що є після тренування . Протеїн, що легко засвоюється, стане відмінним рішенням після занять спортом.
 12. Порошок зручно зберігати і можна взяти з собою. На відміну від молока і сиру він не є продуктом, що швидко псується.
 13. Протеїни, найчастіше, продаються з добавками, тому ви можете підібрати для себе найкращий смак: шоколад, полуниця, ваніль і т.д.
 14. Білок, що міститься у спортивних добавках, має природне походження та повністю фізіологічний по відношенню до організму людини.
 15.  Протеїн безпечний для здоров’я, якщо не перевищувати дозування та займатися спортом.

5 головних мінусів протеїну

Але й мінуси у протеїну як і будь-якого іншого продукту також є:

 1. Протеїн може спричинити харчові розлади. Особливо в зоні ризику знаходяться люди, які страждають від непереносимості лактози. Але і цього можна уникнути, якщо купувати добавки без вмісту цього компонента. Наприклад, ізолят або гідролізат сироваткового протеїну.
 2. Перевищення дозування білка може негативно позначитися на роботі печінки та нирок. Якщо ви страждаєте на захворювання цих органів, то прийом спортивного харчування краще обмежити.
 3. Протеїновий порошок практично «порожній» продукт, що не містить вітамінів та мікроелементів. Щоправда, є винятки, коли виробники спеціально збагачують його корисними речовинами.
 4. Через високу вартість не кожен, хто займається, може собі дозволити регулярну купівлю спортивних добавок.
 5. Протеїн у чистому вигляді не найприємніший на смак продукт. Для поліпшення смаку виробники додають до нього підсолоджувачі, смакові замінники та барвники.

Поради щодо прийому протеїну

Як і в будь-яких інших, навіть найнатуральніших продуктах, потрібно знати міру. Пропонуємо вам кілька простих порад, як не обернути продукт протеїн на шкоду своєму здоров’ю.

 1. Намагайтеся рахувати норму вживаного білка з урахуванням протеїну. Його кількість не повинна перевищувати 2 г на 1 кг ваги (наприклад, максимум 120 г білка на 60 кг ваги).
 2. Не варто замінювати протеїновим порошком повноцінний обід та вечерю. Це лише білкова добавка до їжі.
 3. Краще вживати спортивні добавки тільки в той період, коли ви активно займаєтесь спортом. В іншому випадку білок просто не буде засвоєний.
 4. Якщо у вас є проблеми з роботою нирок або печінки, перед вживанням протеїну порадьтеся з лікарем.
 5. Не перевищуйте рекомендоване дозування, а саме 20-30 г протеїну за 1 раз.
Залишити відповідь