Спочатку визначимося з тим, що таке крепатура. Це болісне відчуття у м’язах після інтенсивної фізичної роботи.

Процес такий: при досить інтенсивній активності в тканинах утворюються і накопичуються певні продукти розпаду (молочна кислота, недоокислені продукти, кетонові тіла тощо), через що середовище «закислюється», що і викликає такий, іноді навіть досить дискомфортний стан , що призводить у деяких випадках до підвищення температури тіла

Але наявність крепатури після фізичних навантажень – це норма.

Щоправда, інтенсивність (як і саме її наявність) пов’язані з різними чинниками:

  • підготовленість людини;
  • Частота занять та їх інтенсивність;
  • Частота зміни типу навантаження.

Що таке крепатура та про що вона свідчить?

Найчастіше її відчувають після будь-яких перерв у заняттях (відпустка, відрядження, лінощі).

Якщо ваші заняття не відрізняються один від одного інтенсивністю та варіантами зміни типу навантажень, ви можете роками не згадувати про крепатуру чи відчувати її прояви дуже незначно. Це пов’язано з тим, що ваш організм виробляє саме ту кількість ферментів, яка потрібна для досить швидкої та максимально ефективної утилізації всіх відпрацьованих продуктів. Але якщо змінити навантаження або його інтенсивність, це призведе до великого розпаду та утворення речовин, що «закисляють», і «ласкаво просимо, а от і я».

До речі, атлети, які регулярно змінюють навантаження як за інтенсивністю, так і за її типом і тривалістю, відчувають крепатуру практично після кожного тренування, і це теж нормально!

Як полегшити і чому не чекати, коли «само минеться»

Як правило, крепатура проходить сама на наступному занятті повністю чи частково!

Одне знаю точно, якщо нічого не робити, то відчувати її можна кілька днів. Як правило, максимальна інтенсивність больових відчуттів приходить на другий день ближче до вечора.

Для того щоб її зменшити, можу порекомендувати тільки одне: приходьте наступного дня в зал і продовжуйте займатися, зробіть пару рухів, що розігрівають, розтягніться трохи, пробігтеся на доріжці і все, про крепатуру ви зможете забути. Будь-які методи для ледарів (у вигляді декількох днів відпочинку, що супроводжуються прийомами ванн і саун) не допомагають, як би вам не хотілося себе переконати у зворотному!

У деяких випадках, коли крепатура вкрай інтенсивна та супроводжується підйомом температури тіла вище +37 градусів, можна прийняти на ніч таблетку аспірину. Це максимум того, що ви можете зробити для полегшення стану.

Єдиний дієвий засіб, який спрацьовує завжди, – це регулярні тренування з 1-2 днями відпочинку, але не більше!

Немає крепатури – немає результату?

Це твердження не так! Вона буває завжди, хай не інтенсивна, але буває. Справа в тому, що найчастіше це відчуття стає звичним, і ви його просто не помічаєте. Але повірте, після якісного тренування крепатура є завжди!

Її немає лише в тих, хто нічого не робить! У такому разі можна з упевненістю сказати, що немає крепатури – немає результату.

Залишити відповідь