На жаль, у світі існує дуже мало видів йоги, які здатні спалювати калорії на тому ж рівні, як, наприклад, проходження смуги перешкод або марш-кидок. Щоб відповісти на питання, чи можна схуднути займаючись йогою, необхідно враховувати групу факторів, як кількість зайвої ваги, загальна фізична активність, профіцит або дефіцит кілокалорій в харчуванні і багато іншого. І головне – який вид практики ви будете виконувати.

Займаючись інтенсивної йогою, що вимагає великих фізичних зусиль, яка може включати в себе навіть вправи з гантелями і гирями, можна спалювати до 400 калорій на годину. Найтиповіший вид йоги спалює всього 175-250 калорій на годину. Для більш наочного порівняння, Зумба (танцювальна фітнес-програма) спалює близько 650 калорій за той же час.

Звичайно ж, кількість спалених калорій і те, скільки потрібно займатися йогою, щоб досягти бажаних результатів, сильно залежить і від індивідуальних факторів, таких як вік, обсяг м’язової маси, маси тіла, метаболізму, рівня фізичної активності і навіть підлоги. Чоловіки зазвичай спалюють більше калорій, ніж жінки.

Це означає, що ви, наприклад, зможете спалити 300 калорій на інтенсивних заняттях йогою, а ваш партнер за той же час спалить лише половину! Але, незважаючи на все це, йога все одно залишається досить ефективним способом втратити ненависний зайву вагу.

Вона дає цілий ряд позитивних ефектів для здоров’я, які непрямим чином допомагають позбавитися від зайвого жиру, навіть якщо ви не займаєтеся інтенсивними вправами. Нижче представлені аргументи, чому цілком реально схуднути за допомогою йоги і кілька причин, чому необхідно включити її в свій режим дня.

Зміст статті

  • Підвищення сили
  • Якісний сон і зменшення рівня стресу
  • Спілкування
  • Правильне харчування
  • Турбота про себе

Підвищення сили

Багато курсів йоги включають в себе хоча б один вид силових вправ. Наприклад, вправа «чатуранга», яка є різновидом звичайного віджимання, допомагає зміцнити трицепси, плечові і грудні м’язи. Інші пози йоги можуть розвивати черевний прес, квадрицепси і сідничні м’язи. А м’язи, в свою чергу, також допомагають спалювати більше калорій.

Спробуйте основні асани для початківців будинку.

Якісний сон і зменшення рівня стресу

Стрес — один з найнебезпечніших ворогів людства. Хронічний стрес підвищує рівень кортизолу, з-за чого організм втрачає все “гормони задоволення”, такі як серотонін.

Ця комбінація, коли кортизолу багато, а серотоніну зовсім немає, не тільки стимулює запасання внутрішнього черевного жиру. А адже саме його організм запасає, для того, щоб мати джерело енергії під час небезпечної ситуації, але також негативно впливає на сон і підвищує почуття, яке змушує людину страшно бажати цукор. А це, як наслідок, значно ускладнює і погіршує.

«Коли виділення кортизолу стає хронічним справою, ніякі вправи і дієти не допоможуть», — кажуть лікарі-психотерапевти. «Ви правильно харчуєтеся, крові і докладаєте всіх зусиль, щоб залишатися здоровими, і раптом дізнаєтеся, що набираєте вагу. Це, в свою чергу, викликає почуття страху, і цикл продовжується. Ось до чого призводить стрес!»

Йога є потужним анти-стресом, і одне дослідження показало, що вона здатна повністю заспокоїти весь організм. Тоді всі корисні звички, які ви застосовували для схуднення, будуть ще краще працювати. Спробуйте ранковий комплекс йоги для новачків.

Спілкування

Йога також дає прекрасну можливість поспілкуватися з іншими людьми, однодумцями. Було доведено, що йога ефективна ще і із-за того, що вона відноситься до несоревновательным видами вправ, і люди, які займаються нею, надають один одному взаємну підтримку. Багато, які бувають у йога-центрах кажуть, що атмосфера там набагато позитивніше, ніж та, яка зазвичай зустрічається в спортивних або фітнес залах.

Ці люди також представляли інших учнів і вчителів як приклади, гідні наслідування, від яких вони навчилися правильною, здорової дієти і позитивному погляду на життя. Це допоможе скорочувати стрес і стимулювати розвиток корисних звичок.

Правильне харчування

Коли ви інтегруєте йогу в своє щоденне розклад і почнете відчувати менше стресу і отримувати більш якісний сон, ви скоро станете більш пильно звертати увагу на своє харчування.

Нещодавно вченими було виявлено, що морально виснажені і втомлені люди ризикують випадково переїсти. Дослідники також дізналися, що чим вище рівень емоційної і фізичної втоми, тим швидше людина буде споживати фест-фуд і таку шкідливу їжу.

Навички мислення та уваги, яким нас вчить йога, корисні не тільки при переході до наступної позі — вони розвивають точку зору, яка стане в нагоді вам при виборі правильних продуктів харчування в магазині, і страв у ресторані.

«Розвиток уваги допоможе зрозуміти, чому і навіщо ми приймаємо рішення», — говорять вчені. «Таким чином, можна легше знаходити помилки і виправляти їх».

Турбота про себе

Всі знають, що схуднення включає в себе більше, ніж просто кількість з’їдених і спалених калорій. Якщо погано про себе піклуватися, то схуднути буде набагато важче, чи це взагалі стане нездійсненною мрією. Ще, якщо свої інтереси і турботу про себе завжди ставити залишати на останню чергу, то ваше корисне харчування і фізкультура будуть відсунуті на друге місце, що буде ще більше ускладнювати досягнення бажаних результатів у поліпшенні фігури.

Таким чином, навіть якщо йога і не здатна спалити значну кількість калорій, вона все одно може дати серйозний позитивний результат, допоможе вам розвинути корисні звички, які, в свою чергу, дозволять досягти успішного схуднення.

Залишити відповідь