З кожним роком в Україні відкриваються нові спортивні секції, де представлені численні види спорту для дітей, і це не випадково. За статистикою кожна четверта дитина нашій країні до 10 років має тенденцію до розвитку хронічних захворювань і натомість нездорового життя.

Щоб уникнути таких хвороб як ожиріння, цукровий діабет та захворювання хребта лікарі рекомендують залучати дітей до спортивних занять із раннього віку. Це можуть бути сімейні походи, активні ігри, виїзди на природу чи регулярні відвідування спортивних секцій. Спорт і діти – найкращі друзі.

Який вид спорту віддати дитину

Замислюючись про те, в який вид спорту віддати дитину , деякі батьки усвідомлюють, що цей вибір повинен враховувати не тільки вік малюка, але і його індивідуальні особливості. Часто віддавши дитину у спортивну секцію, батьки потім шкодують про зроблений вибір, адже чадо просто відмовляється займатися і не хоче відвідувати спортивний гурток.

Щоб цього не сталося, вибирати вид спорту для дитини потрібно відповідно до темпераменту малюка:

 • Сангвініки. Ці діти люблять бути лідерами. Їм потрібні похвала та перемоги. Таким дітям найкраще підходять активні види спорту. Прекрасним вибором можуть стати будь-які швидкісно-силові дисципліни;
 • Холерики. Ці малюки емоційні і готові працювати в команді. Їм будуть комфортні циклічні види спорту чи єдиноборства;
 • Флегматики. Малята з таким характером чудово справляються з багаторазовими повтореннями однієї дії. Це означає, що найкращим вибором для них стануть циклічні чи складно-координаційні дисципліни;
 • Меланхоліки. Для них неприйнятні суворість тренера та спартанські умови. При правильному підході такі малюки можуть показати успіхи у фехтуванні чи стрільбі. Також чудовим вибором для них можуть стати інтелектуальні заняття.

Щоб визначити, яка секція підходить вашій дитині, можна пройти спеціалізований тест . Тестування допоможе визначити цілі та завдання, дізнатися яким характером має малюк і підібрати для нього саме той гурток, в якому він почуватиметься комфортно.

Важливо! Перед записом до секції необхідно отримати консультацію дільничного педіатра. Деякі дисципліни мають абсолютні протипоказання. Крім цього вам доведеться здати аналізи та пройти обстеження у вузьких спеціалістів.

Спорт для дітей дошкільного віку

Спорт для дітей дошкільного віку

Види спорту для маленьких дітей – це заняття, що розвивають основні фізичні навички та зміцнюють імунну систему. Не слід очікувати, що дворічний малюк одразу стане чемпіоном.

Спорт для дітей дошкільного віку необхідний для загального розвитку та підготовки малюка до більш серйозних занять. Ідеальним віком для початку занять лікарі вважають 4-5 років. Але якщо малюк активний і здоровий, заняття окремими дисциплінами можна розпочинати вже з двох років.

Більшість батьків вважають, що у цьому віці ще рано відвідувати спортивні секції, а єдиним варіантом фізичних тренувань є плавання у басейні. Але це зовсім не так. Сьогодні багато гуртків запрошують малюків раннього віку, де з ними займаються спеціально навчені тренери.

Види спорту для дітей віком від 2 років.

Починаючи з двох років, малюки потребують підвищеної фізичної активності. Вони бігають, стрибають, перекидаються і скрізь падають. І щоб їх витівки не оберталися серйозними травмами, батьки повинні замислитися про структуроване фізичне навантаження.

Адекватне фізичне навантаження у цьому віці – заняття щонайменше 2 рази на тиждень по 30 хвилин. З віком кількість годин занять поступово збільшується і до 5 років може становити по 2 години 3 рази на тиждень.

Тренування для найменших, це не повноцінні заняття зі змаганнями та перемогами. У цей час тренування будуються за принципом гри. Малюк буде бігати, стрибати, веселитися, розучувати найпростіші вправи та виконувати елементарні завдання.

Ідеальні види спорту для дітей віком від 2 років:

 • Плавання ;
 • Танці;
 • Гімнастика ;
 • Біговел;
 • Дитяча йога;
 • Стрибки на батуті.
Плавання як вид спорту для дітей віком від 2 років

У цьому віці дитині ще дуже складно залишатися без мами чи тата, тому залишати його одного серед незнайомих йому людей категорично не можна, вам доведеться займатися разом з ним. Більше того, вам доведеться виконувати з малюком усі вправи, адже повторювати він буде саме за вами.

У 3-4 роки малюк вже може виконувати складніші вправи та розуміти вимоги тренера. Саме цей вік вважається оптимальним для початку занять.

У цей час доступні такі секції:

 • Лижі ;
 • Єдиноборства ;
 • Великий теніс або настільний ;
 • Гольф;
 • Роликові ковзани;
 • Фігурне катання .

Якщо ви боїтеся віддавати малюка в ці секції в такому юному віці, зверніть увагу на центри, що розвивають, зі спортивним ухилом. У таких центрах загальнорозвиваючі заняття включають уроки фізкультури, де тренери вчать найменших найпростіших фізичних вправ в ігровій формі.

Довідка: З дворічного віку малюки переживають активний стрибок зростання та розвитку. Оптимальні навантаження допоможуть правильно сформувати м’язову масу та опорно-руховий апарат, що надалі убереже їх від проблем зі здоров’ям.

Який вид спорту віддати дитину 5 – 6 років

Хлопці, які досягли п’ятирічного віку, вже абсолютно готові до занять у спортивній секції. Це саме той вік, коли юний спортсмен починає розуміти сенс командної гри, адекватно сприймати критику з боку тренера та виконувати його вимоги.

Вибираємо правильно, яким спортом займатися дітям

Якщо ви задумалися, в який вид спорту віддати дитину 5-6 років, чудовим вибором можуть стати ігрові види спорту, до них належать:

 • Футбол ;
 • Хокей ;
 • Водне поло;
 • Гольф;
 • Регбі;
 • Теніс;
 • Волейбол ;
 • Баскетбол ;
 • Бадмінтон ;
 • Гандбол та ін.

У дошкільному віці тренування мають бути помірними. Зростання організму може негативно відреагувати на підвищені навантаження, і тоді замість користі заняття принесуть лише проблеми зі здоров’ям. Якщо спостерігаючи за дошкільнятами, ви помітили, що він став погано спати, часто вередує і швидко втомлюється, поговоріть з тренером про зниження навантаження або змініть секцію.

Довідка: За статистикою діти, які займаються у секціях з 5 років, мають міцний імунітет, більш усидливі на уроках, дисципліновані та краще засвоюють шкільну програму у молодших класах. У старшій школі вони також показують відмінні результати в навчанні і менш схильні до впливу поганої компанії.

Види спорту для дітей шкільного віку

Шкільний вік – це саме час знатися спортом. У багатьох школах відкрито секції, де хлопці можуть займатися однокласниками. Також для хлопців є гуртки у будинках школярів, де заняття проводяться абсолютно безкоштовно. Крім цього, школярі можуть піти в секцію від спеціалізованих спортивних шкіл, де готують до вступу в спортивні інтернати.

Вибір видів спорту для дітей шкільного віку справді великий. Вже першого класу хлопці можуть займатися на професійному рівні, готуючись до спортивної кар’єри. Завдяки національній програмі «Спорт – норма життя» до 2024 року для залучення школярів до здорового способу життя планується збудувати десятки спортивних об’єктів по всій країні.

Види спорту для дітей 7 – 10 років

Початкова школа – це період серйозної перебудови у ритмі життя. Нерідко діти в перші роки навчання в школі страждають на перевтому і розсіяну увагу. Ці проблеми можна легко вирішити за допомогою фізичного навантаження. Регулярні заняття підвищують витривалість та працездатність, сприяють засвоєнню навчальної програми та допомагають школяреві всебічно розвиватися.

Види спорту для дітей 7-10 років – це практично всі секції, за винятком екстремальних з високим ризиком травматизму . Вибір секції залежить від багатьох факторів, але головним тут має бути бажання самої дитини, адже в цьому віці вона вже сама може вибрати, що їй подобається.

Цікаво, але сучасні діти нерідко вибирають секції, які абсолютно незрозумілі їхнім батькам. Наприклад, дівчатка можуть вирішити піти на бокс, а хлопчики – на важку атлетику . Але батькам не потрібно боятися такого вибору, адже історія знає багато чемпіонів, які пішли до секції всупереч бажанню батьків.

Найкращим вибором у віці стануть командні види спорту, адже школяр уже розуміє, що таке колектив і може повноцінно брати участь у житті команди.

Вибираємо правильно, яким спортом займатися дітям

Найпопулярніші гуртки у цьому віці:

 • У дівчаток – спортивна гімнастика , танці, легка атлетика, фігурне катання, синхронне плавання, художня гімнастика , волейбол тощо;
 • У хлопчиків – футбол , великий теніс , баскетбол, бойові мистецтва, хокей , важка атлетика, п’ятиборство тощо.

Який би вид спорту не обрала ваша дитина, не варто очікувати у цьому віці великих перемог та досягнень. У 7-10 років діти лише вчаться працювати у команді та пізнають основи спортивної дисципліни. На цьому етапі важливо, щоб заняття подобалися дитині, і вона ходила до секції із задоволенням.

Батькам важливо розуміти, що юний спортсмен може будь-якої миті передумати і вирішити займатися іншою дисципліною. І тут не потрібно змушувати його відвідувати секцію, необхідно підтримати його і показати, що він має право самостійно вирішувати, яким спортом йому займатися. Якщо дитина тяжко переносить фізичні навантаження, зверніть увагу на інтелектуальний спорт, наприклад шахи, шашки чи го.

Важливо! У цьому віці необхідно вибирати не так секцію, як тренера. Тільки кваліфікований та досвідчений дитячий тренер зможе не лише зацікавити школяра, а й забезпечити правильний індивідуальний графік тренувань.

Види спорту для дітей 11 – 13 років

З 11 років сучасні діти вважають себе дорослими. Багато хто з них вибирає своїм захопленням вуличні види спорту, де вони можуть показати свої таланти.

Вуличні види спорту для дітей 11-13 років, це:

 • Брейкінг;
 • Паркур;
 • Скетбординг;
 • BMX.

Крім цього часто підлітки роблять вибір на користь дайвінгу, стрибків з парашутом, скелелазіння, кайтсерфінгу тощо. Якщо ваша дитина вже зайнята у спортивній секції, але в цьому віці вирішила змінити рід занять, не перешкоджайте їй, адже сучасні види спорту – це чудова можливість дізнатися щось нове та реалізувати себе, а значить, вона займатиметься із захопленням та задоволенням.

Легка атлетика для підлітків

Розглядаючи незвичайні види спорту, можна також запропонувати підлітку, такі секції як містечка, лапта або фудбег, які виникли понад 200 років тому і сьогодні знову набирають популярності в Україні.

Батькам слід знати, що саме в 11-13 років тренери придивляються до юних спортсменів та обирають найперспективніших для залучення їх до професійного спорту.

Якщо вам зробили пропозицію про переведення в спортивну школу, необхідно зважити всі за і проти, адже спортивна кар’єра часто супроводжується травмами та численними обмеженнями. Але якщо ви бачите, що підліток хоче і може бути професіоналом у своєму виді спорту, сміливо довіртеся тренеру, адже через кілька років ваша дитина цілком може стати олімпійським чемпіоном.

Важливо! При записі підлітка до спортивної школи або секції для професійних занять необхідно оформити спортивну страховку . Страхування дозволить отримати компенсацію при травмах на тренуваннях та змаганнях. Також без полісу спортсмени не допускаються до змагань.

Спорт в Україні, як і здоровий спосіб життя загалом стає модним. Понад 80% українців у віці до 30 років регулярно відвідують спортивні зали та майданчики, виїжджають на активний відпочинок та привчають дітей до спорту . Завдяки державній підтримці, види спорту для дітей численні, різноманітні, а головне доступні.

Однією з пріоритетних завдань федерального проекту «Спорт – норма життя», це підготовка спортивного резерву, отже, кожна дитина, залучений у спорт, зможе займатися кращих спортивних об’єктах, які будуються вже країни.

Залишити відповідь