Якщо разом із диханням відсутній пульс, необхідно зробити непрямий масаж серця.

Непрямий (закритий) масаж серця або компресія грудної клітки – це стиск м’язів серця між грудиною та хребтом з метою підтримки кровообігу людини при зупинці серця. Належить до елементарних реанімаційних заходів.

Увага! Не можна проводити закритий масаж серця за наявності пульсу.

  Техніка непрямого масажу серця

  1. Покладіть потерпілого на тверду поверхню. На ліжку та інших м’яких поверхнях проводити компресію грудної клітки не можна.
  2. Визначте розташування у постраждалого мечоподібного відростка. Мечевидний відросток – це найкоротша і вузька частина грудини, її закінчення.
  3. Відміряйте 2-4 см нагору від мечоподібного відростка – це точка компресії.
  4. Покладіть основу долоні на точку компресії. При цьому великий палець повинен вказувати або на підборіддя, або на живіт потерпілого, залежно від розташування особи, яка здійснює реанімацію. Поверх однієї руки покладіть другу долоню. Натискання проводяться строго основою долоні – ваші пальці не повинні стикатися з грудиною потерпілого.
  5. Здійснюйте ритмічні поштовхи грудної клітки сильно, плавно, строго вертикально, вагою верхньої половини вашого тіла. Частота – 100-110 натискань на хвилину. При цьому грудна клітка має прогинатися на 3-4 см.

Грудним дітям непрямий масаж серця проводиться вказівним та середнім пальцем однієї руки. Підліткам – долонею однієї руки.  Якщо одночасно із закритим масажем серця проводиться ШВЛ, кожні два вдихи повинні чергуватись з 15 натисканнями на грудну клітину.

Правила проведения закрытого (непрямого) массажа сердца
Залишити відповідь