Підшкірний жир – це прошарок жирових відкладень, розташований безпосередньо під шкірою і вище м’язів. На відміну від внутрішнього жиру, що негативно впливає на метаболізм, найчастіше підшкірний жир несе лише естетичні незручності — а для позбавлення від нього достатньо лише скоротити харчування на 300 ккал нижче за норму.

М’який підшкірний жир – це резервні запаси енергії, що зберігаються організмом при надмірному споживанні калорій на тлі малорухливого способу життя. Найчастіше він накопичується в районі живота, грудей та стегон, негативно впливаючи на пропорції фігури.

Для того, щоб ефективно позбутися підшкірного жиру, перш за все необхідно розібратися в причинах його виникнення і виключити їхній список своїх повсякденних звичок. При цьому тренування та заняття спортом, хоч і прискорюють спалювання жиру, але не так швидко, як часто вважається.

Який вигляд має підшкірний жир?

Який вигляд має підшкірний жир?

Підшкірний жир – це верхній прошарок жирових відкладень, що розташовується між шкірою та м’язовою тканиною. У свою чергу, під м’язовою тканиною залягає внутрішній вісцеральний жир – він накопичується переважно всередині черевної порожнини, носячи також назву “черевний”.

Вважається, що у людей із нормальною масою тіла близько 90% жирових запасів у тілі представлені саме підшкірним жиром — тоді як ожиріння найчастіше характеризується розростанням внутрішнього абдомінального жиру, що видавлює живіт уперед і надає фігурі форми яблука.

На відміну від абдомінального жиру, що активно впливає на роботу речовин (у тому числі за допомогою гормону насичення лептину) сам по собі підшкірний жир не несе ризиків для здоров’я — проте наявність великих засувів може бути ознакою порушення метаболізму.

Вплив віку та статі

Найчастіше організм молодих жінок схильний запасати більше підшкірного жиру, ніж організм молодих чоловіків – для дівчат нормою вважається 20-25% від ваги тіла, для хлопців – близько 10-15%. Однак у обох випадках із віком відзначається збільшення частки вісцерального жиру.

У чоловіків на накопичення внутрішнього жиру в області живота впливає рівень тестостерону, що знижується, а у жінок — гормональні зміни, пов’язані з менопаузою. У середньому після досягнення 50 років жінки набирають 5-7 кг зайвої ваги.

Як утворюється підшкірний жир?

Як утворюється підшкірний жир?

Незважаючи на те, що головним фактором утворення підшкірного жиру є надлишок калорій у щоденному раціоні, є й вторинні фактори. Причому, ступінь їх впливу на набір ваги може суттєво змінюватись в залежності від віку людини.

Наприклад, малорухливий спосіб життя і надмірно низька м’язова маса прискорює процеси накопичення підшкірного жиру – так само, як і пропорції нутрієнтів у харчуванні. Ультра-оброблені продукти харчування та швидкі вуглеводи здатні прискорювати цей процес.

Окрему роль відіграє надлишок цукру (як у чистому вигляді, так і доданого при виготовленні продуктів харчування) – це впливає на метаболізм інсуліну в організмі, провокуючи розростання підшкірного жиру.

Інсулін та підшкірний жир

Інсулін – ключовий гормон, відповідальний за запасання енергії в організмі. Він виробляється при вживанні вуглеводів і буквально відкриває жировим клітинам можливість збільшуватися в обсязі.

У випадку, якщо у людини є інсулінорезистентність (тобто знижується потенціал впливу інсуліну на клітини організму, що призводить до його перевироблення), може спостерігатися збільшення запасів підшкірного жиру.

Подібні процеси прискорюються за наявності переддіабету та повноцінного цукрового діабету. 

Чи можна прибрати жир без спорту?

Підшкірний жир – як позбутися без спорту?

Часто вважається, що спорт – єдиний спосіб позбавлення підшкірного жиру. Однак на практиці харчування відіграє істотно важливішу роль — більшість людей недооцінюють кількість калорій, які отримують з їжею, але переоцінюють калорії, які спалюються під час тренувань.

Багато досліджень показують, що схуднення може досягатися виключно при обмеженні калорійності без додаткової активності. Причому достатньо скоротити раціон на 300 ккал на добу — такої невеликої цифри достатньо, щоб спалювати підшкірний жир.

Як змусити себе більше рухатись?

Чим вище рівень активності конкретної людини, тим краще її мозок відгукується на поклик до руху. На противагу цьому малорухливим людям помітно складніше змусити себе рухатися, ніж спортивним.

Говорячи простими словами, нелюбов до спорту – це звичка, яка піддається тренуванню.

При цьому користь спорту для спалювання підшкірного жиру полягає не просто в витратах калорій — а в нормалізації реакції тканин на інсулін. Що, зрештою, допомагає краще контролювати почуття голоду та не зриватися на переїдання.

Висновок

Підшкірний жир – це прошарок жирових відкладень, розташований безпосередньо під шкірою і вище м’язів. На відміну від внутрішнього жиру, що негативно впливає на метаболізм, найчастіше підшкірний жир несе лише естетичні незручності — а для позбавлення від нього достатньо лише скоротити харчування на 300 ккал нижче за норму.

Залишити відповідь