Незважаючи на те, що полювання вже впродовж багатьох століть не є життєво необхідним для людини, шанувальників цього виду дозвілля з кожним роком стає все більше. Захоплення підводним полюванням – це щось більше, ніж бажання отримати найбільшу здобич.

Це заняття вимагає хорошої фізичної підготовки, миттєвої реакції і концентрації уваги. А тим, хто буде готовий впоратися з такими вимогами, підводне полювання подарує масу незабутніх емоцій і вражень.

Збираємо спорядження для підводного полювання

Як і будь-які водні розваги , полювання вимагає наявності спеціального спорядження. В першу чергу, знадобиться зброю для полювання, а також плавальний і навігаційне обладнання.

Від правильності вибору зброї багато в чому залежить результат підводного риболовлі. Дозволено використання гарпунів і рушниць різного типу. Новачкам найкраще купувати арбалети з гумовим боєм. Такий вид зброї має доступною вартістю і досить простий у використанні. Пневматичні рушниці більше підходять для професійних мисливців подивитися їх в магазині можна за посиланням: https://batiskaf.ua/159-ruzhya-arbalety-dlya-podvodnoj-okhoty

Варто пам’ятати, що ловля риби за допомогою порохових рушниць і динаміту – недозволений прийом в підводному полюванні.

Все спорядження, яке знадобиться для плавання під водою – це маска, дихальна трубка і ласти. Перед покупкою маску бажано поміряти: вона повинна максимально щільно прилягати до обличчя. Для занурення в холодну пору року обов’язковий гідрокостюм , який зберігає тепло. Якщо костюм виготовлений з неопрену, швидше за все, знадобиться ще і ремінь з обважнювачами, що поліпшує плавучість.

Навігаційне обладнання на зразок компасів і глибиномірів – спорядження НЕ першорядної важливості, але значно покращує якість риболовлі. Завдяки цим пристосуванням виключається можливість втрати орієнтації в нічний час доби або при морському полюванні.

Головні принципи підводного полювання

Підводні різновиди активного відпочинку, такі як полювання або дайвінг, найчастіше асоціюються саме з морем. Проте, полювання може проводитися і в прісних водоймах.

Майстерність підводного мисливця має розвиватися роками. Інструктор може показати основні прийоми полювання, розповісти про деякі її нюансах і в цілому задати навчання вірний курс. Але навчитися відчувати себе частиною водного середовища і чітко вибудовувати стратегії можна тільки пройшовши шлях від новачка до професіонала. Можна сказати, що цей вид дозвілля ідеальний для флегматиків. Підводний світ безмовний, тихий і спокійний. Будь-яке порушення балансу тут сприймається як потенційна небезпека.

Уміння безшумно плавати і пірнати – це один з основних факторів для успішної  риболовлі . Досвідчені мисливці знають, що рибу може злякати будь-яка вібрація, тому при плаванні практично не створюють коливань у воді. Початківці часто допускають грубі помилки, сильно б’ючи по воді ластами і здійснюючи розмашисті рухи вільною рукою. Для того, щоб навчитися плавно рухатися під водою, іноді використовують свинцеві браслети з грузиками, що надягаються на щиколотки.

Наступною якістю, важливою для підводного полювання, є здатність перебувати під водою без запасу повітря. Досягти хороших результатів можна за допомогою дихальних тренувань і частих занурень. Знаходження на глибині 8-10 метрів тривалістю в кілька хвилин – це чудовий показник, до якого слід прагнути.

Що стосується способів полювання, то це питання носить суто індивідуальний характер. Власне, методів підводного риболовлі існує три: активний пошук, лежка і полювання сплавом. Але те, яким чином комбінувати ці прийоми в умовах конкретного водоймища і часу доби, повинен вирішувати сам мисливець.

Що потрібно знати новачкам про підводне полювання?

Закони будь-якої країни суворо регулюють будь-яку діяльність, пов’язану з полюванням. Підводна рибалка тому не виключення. Повну легальність заняття забезпечує членство в клубі спортивного рибальства, що дозволяє також брати участь в організованих виїздах і змаганнях. Клуб видає спеціальне посвідчення і посвідчення, що дозволяє полювати на певній території.

Принципом легальності полювання краще не нехтувати. Участь в подібних організаціях принесе не тільки впевненість у правомірності своїх дій, але і безліч корисних знайомств з однодумцями.

В клубних організаціях також можна отримати повну інформацію про дозволені місцях для полювання. Існує ряд водойм, в яких рибалка і полювання суворо заборонені. Це охоронювані природні зони, заповідники, місця відпочинку та приватні території.

Цікавою особливістю даного виду активного відпочинку є те, що його прихильникам забороняється штучним чином продовжувати час знаходження під водою. Іншими словами, правила підводного полювання виключають використання дихальної техніки. В іншому випадку, така діяльність може бути розцінена як браконьєрство.

Залишити відповідь