Заняття спортом і здоровий спосіб життя сьогодні стали дуже популярними. Дуже важливим етапом на шляху до краси, здоров’ю та силі є правильне харчування. Білок або протеїн – це будівельний матеріал для м’язів, тому він необхідний в організмі. Його важливу роль підкреслює і сама назва, адже слово «протеїн» перекладається з грецької як дуже важливий або перший. Складно переоцінити роль, яку виконує білковий коктейль для м’язів при посилених тренуваннях і в прагненні набрати вагу.

Кількість необхідного протеїну підбирається для кожного спортсмена індивідуально. Багато залежить від фізичного навантаження, маси тіла, особливостей організму, але середня добова норма протеїну становить 1-2 г на кожен кг маси тіла. Протеїнові коктейлі для маси краще всього приймати за 40 хвилин перед тренуванням або через 30 хвилин після тренування. Такий режим щодо прийому дуже важливо дотримуватися. Саме після тренування білки виробляють самий потужний анаболічний ефект в організмі. Для того, щоб досягти максимального засвоєння коктейлю треба простежити, щоб його температура становила 37 градусів, так як саме при такій температурі їжі прискорюються процеси травлення. Спочатку буде не дуже просто змусити себе випити коктейль після тренування, але, з часом організм звикне жити правильно, і сам буде вимагати білок в певний час. А ось приймати протеїн ввечері – це все одно, що викинути протеїн, оскільки він практично не приносить ніякої користі. За один раз не треба вживати більше 250-300 г коктейлю, так як решта просто не засвоїтися організмом.

Хочеться окремо сказати з приводу молока, яке входить в білкові коктейлі для набору маси. Справа в тому, що є такі люди, які відчувають дискомфорт і проблеми зі здоров’ям після прийому молока зазвичай це люди після 30 років. В такому випадку молоко можна замінити фруктовим соком або кефіром.

Зміст

  • Білковий коктейль з концентрату
  • Протеїнові коктейлі для росту м’язів в домашніх умовах
    • Рецепти коктейлів для росту м’язів

Білковий коктейль з концентрату

В магазинах спортивного харчування можна придбати високоефективні протеїнові коктейлі для нарощування м’язів, які продаються у вигляді порошку. Не поспішайте пропустити цей пункт, так як порошкові протеїни необхідні організму спортсмена не менше, ніж натуральні протеїни, і про це скаже будь-який досвідчений спортсмен. Вживати його дуже просто – 2 ст. л. концентрату залити 300 г молока, розмішати і випити. Смак можна урізноманітнити ягодами або шоколадом. Може так статися, що куплений білковий коктейль для росту м’язів не підійде вам, тоді краще спробувати інший коктейль на основі білків.

Протеїнові коктейлі для росту м’язів в домашніх умовах

Протеїнові коктейлі для м’язів новачкам рекомендується готувати в домашніх умовах. Так і натуральні коктелі не «з’їдають» стільки грошей, як порошкові. Базою таких коктейлів є молоко, йогурт, кефір, вода, ряжанка, варенець, сік. Можна вибрати основу на свій смак або періодично міняти, для того, щоб смак не приїдається. Основна складова – це білок, який міститься у варених яйцях, сирі, сухому молоці. Доповнивши протеїновий коктейль для росту м’язів медом або джемом, ви додасте в нього вуглеводи, а жири містяться в лляній або оливковій олії. Як вітамінізації коктейлю рекомендується покласти в нього фрукти і ягоди, також вітаються і заморожені. А тепер приведемо декілька рецептів протеїнових коктейлів, які можна легко приготувати в домашніх умовах.

Рецепти коктейлів для росту м’язів

Коктейль № 1 «Класичний»

Енергетична цінність на 100 г: 3,06 ккал, жирів -0,11 г, білків – 0,16 г , вуглеводів – 0,38 р.
Молоко – 350 мг.
Сир – 100 р.
Банан – 1 шт.
Білок яйця – 4 шт. (яйце має бути варених).
Мед – 2 ст. л.
Оливкова олія – 1 ст. л.

Все це завантажити в чашу блендера і після перетворення в однорідну суміш протеїновий коктейль для набору маси готовий до вживання. Періодично можна змінювати деякі складові за своїм смаком.

Коктейль №2 «Т-72»

Енергетична цінність на 100 г: 149 ккал, жирів 7,31 г, білків – 8,62 м, вуглеводів – 31,9 р.
Кефір – 200 мл
Сухе молоко – 60 р.
Цукор і варення за смаком

Спосіб приготування — аналогічний тому, що описаний в «Класичному» коктейлі. Цукор тут додається для того, щоб дати організму необхідну енергію, а от варення або джем підтримають цей ефект.

Залишити відповідь