Вітаємо всіх шанувальників здорового способу життя! Кожен, хто хоч раз займався в тренажерному залі, знає, як сильно болять м’язи після тренування. Що робити в такій ситуації, як допомогти організму подолати біль? Щоб відповісти на ці питання, необхідно розібратися, поява больового синдрому – це добре чи погано, тільки тоді спортсмен зрозуміє, як займатися, щоб фізичні навантаження приносили тільки позитивні емоції і помітний результат.

Багато асоціюють біль після силового тренування з її ефективністю. Насправді вчені довели, що ниючі болі в м’язах не є показником якості занять. Відразу варто відзначити, що біль буває різною – короткочасної або запізнілою. Іноді вона може свідчити про травму. Як поліпшити самопочуття при кожному варіанті, ми вам сьогодні й розповімо.

М’язи ниють в процесі – перша допомога

Інтенсивна силова навантаження нерідко викликає сильне печіння і біль в м’язах. Зазвичай, таке відчуття виникає в кінці виконання вправи, коли сили вже на межі. Чому так відбувається? Через виділення молочної кислоти. Утворюється вона в м’язах при розпаді глюкози. Відбувається це через те, що саме таким чином м’язи отримують необхідну енергію.

Молочна кислота накопичується в м’язовій тканині в процесі виконання вправ. При її надлишку дратуються нервові закінчення, і людина відчуває біль. Дискомфорт може з’явитися ще під час тренінгу та зберігається протягом декількох годин після тренування. Потім кров вимиває молочну кислоту з м’язів, і самопочуття атлета нормалізується.

Особливо больові відчуття яскраво виражені після першого тренування. Якщо тренуватися постійно, з часом больовий синдром пройде або стане менш вираженим. Тим не менш, важливо розуміти, як зняти біль в області рук, ніг, преса або спини відразу після силових занять.

Щоб позбутися від дискомфорту, треба дотримуватися ряду простих рекомендацій:

  • постарайтеся розслабити всі м’язи тіла, так ви посилити кровообіг і прискорите процес виведення лактату з м’язових волокон;
  • Завжди вибирайте затримку або розтяжку після силового тренінгу;
  • полегшити біль можна, якщо прийняти гарячий душ, розтерти м’язи, зробити самомасаж.

Якщо вас цікавить, як швидше відновитися після тренування, то слід знати ще один секрет. Кращий помічник проти болю в м’язах – це вода. Пийте більше рідини до, під час і після тренування, це допоможе запобігти неприємні відчуття.

Запізнілий больовий синдром і рекомендації по його усуненню

Позбувшись від печіння і болю після тренування, спортсмени стикаються з тим, що через день після занять м’язи болять ще більше. Це біль інша, її називають запізнілою (відкладеної). Дискомфорт, що виникає на другий день, зовсім іншого роду. М’язи ниють, людині важко здійснювати елементарні руху. Такий больовий синдром відбиває бажання продовжувати тренування.

Викликає біль на наступний день вже не молочна кислота. У процесі роботи з вагами відбуваються мікронадриви м’язових волокон. Спочатку вони не відчутні, але через кілька днів вони запалюються і починають хворіти. Боятися запального процесу в області стегон, литкових м’язів, сідниць або живота не варто. Він носить асептичний характер, т. Е. Розвивається без мікроорганізмів, і викликаний травмуванням м’язової тканини. Коли ушкодження рубцюються, м’яз збільшується в об’ємі, а біль проходить.

Якщо дуже сильно болять грудні м’язи або м’язи в районі шиї протягом декількох днів, потрібно надати першу допомогу. Використовуйте протизапальну мазь, гель або крем. Приймати таблетки не рекомендується. Крім місцевого знеболювання, можна використовувати масаж, але без сильного впливу, досить акуратно розім’яти хвору ділянку.

Найкраще рішення, коли заважає крепатура, це дати м’язам відпочинок. Але відпочивати треба не дуже довго, 1-2 днів буде достатньо. Чи можна займатися спортом, якщо біль не пройшла, часто запитують новачки? Відповідь буде позитивним, не тільки можна, а й треба. Фізичні навантаження допоможуть прискорити кровообіг і запустити обмінні процеси, що прискорить відновлення тканин.

Травми і їх наслідки

Третій вид болю – травматична. Її сплутати важко з іншими варіантами. Біль через пошкодження м’язів буде гострою і різкою, продовжити тренінг не вдасться. До хворої ділянки треба прикласти холод, і максимально оперативно звернутися за медичною допомогою.

Іноді травма не дає про себе знати відразу. Якщо больовий синдром не зменшується і не проходить протягом трьох днів, також потрібна лікарська консультація. Небезпечними симптомами, на які варто звернути увагу, є:

  • набряки;
  • почервоніння;
  • крововиливи;
  • обмежена рухливість.

Коли можна повернутися до фізичних вправ після отриманої спортивної травми, вам скаже лікар. Терміни відновлення для всіх індивідуальні.

Тепер ви знаєте, чи повинні боліти м’язи після тренувань та що відбувається з організмом в цей час. Сподіваємося, що з нашої статті ви зробили правильні висновки. Легка, проходить біль визнана нормою, але її відсутність не говорить про те, що тренування пройшло невдало.

Дивіться також відео:

Якщо інформація виявилася корисною, поділіться нею з друзями на своїй сторінці в соц. мережах. Можливо, хтось із знайомих шукає відповідь. Дякую за приділену увагу, і до нових зустрічей!

Залишити відповідь