Вітаємо, дорогі друзі! У цій статті ми поговоримо з вами про те, як перевірити свіжість яєць у воді, а також розповімо про альтернативні варіанти перевірки. Яйця – незамінний продукт при схудненні. Їх зручно і легко готувати, яйце пашот, круто або некруто стане відмінним сніданком.

Але щоб продукт приніс користь, важливо купувати тільки свіже. Дізнатися якість і перевірити придатність яєць в домашніх умовах не складе труднощів. Тест на доброякісність займе не більше 5 хвилин.

водяний спосіб

Свіжість продукту визначається датою його виготовлення. Найкориснішим і дієтичним визнається продукт тижневої давності. Максимальний термін споживання інгредієнта в їжу з моменту появи на світ – місяць. Переконатися, що сире яйце свіже можна, опустивши його в воду з сіллю.

Результати тесту можуть бути наступні:

  • інгредієнт від курочки потонув – продукт свіжий;
  • він впав на дно, але тупий кінець злегка піднятий – продукту 1 тиждень;
  • вертикальне положення яйця свідчить про те, що йому вже 2-3 тижні;
  • «Подарунок» від несучки плаває у воді – він непридатний для приготування і прийому в їжу.

Даний метод визнаний достовірним, т. К. Заснований на елементарних хімічних реакціях і фізичних процесах. У свіжих яєць дуже щільна шкаралупа, а всередині практично немає повітря, тому вони важче. При зберіганні всередину порожнини поступово проникає повітря, мембрана відходить від шкаралупи, створюючи повітряний мішок. Чим більше повітря, тим довше термін зберігання, і тим ближче воно до поверхні води. Щоб краще зрозуміти принцип відбору, вивчіть картинки.

Визначити свіжість перепелиних яєць можна аналогічним способом за допомогою води. Ще один варіант – перевірка за допомогою розбитих яєць. Розколів шкаралупу, необхідно уважно вивчити стан жовтка і білка, запах, консистенцію, відтінок. Зіпсований продукт матиме ні з чим незрівняний аромат, сплутати в цій ситуації буде неможливо.

Ще вдома можна перевірити на свіжість вже варене яйце. Тільки знесені інгредієнти від курочки будуть важко чиститься. 1-2 тижневі – легко піддаються чищенню, шкаралупа сама злазить. Старі яйця будуть мати неприємний запах, зеленковатий відтінок і рідина всередині.

Інші варіанти перевірки

Всі представлені способи застосовні вже після покупки товару. Але захистити себе від марної трати грошей на несвіжу продукцію можна ще в магазині. Для цього слід ретельно вивчити маркування на штампах. Продукцію такого типу ділять на три сорти. Перший – добірні інгредієнти 1-2 тижневої давності. Третій сорт значить, що термін придатності продукту закінчується.

На штампі можна побачити букву «Д» – дієтичне або «С» – столове, це означає, що продукція вищої якості. Також розгляньте цифри на позначці, це дата, коли продукт забрали у курки.

Домашні курячі яйця так не перевірити. Для цього використовується інший метод. Потрібно докласти яйце до вуха і потрясти його. Усередині не повинно бути хлюпання або поштовхів. Удари вмісту про шкаралупу свідчать про те, що продукцію краще не купувати.

Ще один цікавий метод перевірки – просвічування на овоскопі. Можна придбати такий пристрій в інтернеті або зробити самостійно. Для цього треба взяти коробочку, діаметр якої менше, ніж яйце, покласти його в отвір, а знизу посвітити ліхтариком. Шкаралупа буде просвічуватися. Жовток повинен розташовуватися в центральній частині. Вся рідина повинна бути світлою, як бурштин. Наявність плям і слідів зародка неприпустимо.

Дивіться також відео:

Сподіваємося наші рекомендації з фото допоможуть вам в супермаркеті або на ринку у виборі свіжої продукції. Всі методи перевірені на практиці і максимально достовірні. Спробуйте їх, і переконайтеся самі. Поділіться досвідом з друзями, для цього досить розмістити посилання на статтю на своїй сторінці в соц. мережах. 

Залишити відповідь