Пілатес – це про гармонію, управління тілом і гарну поставу. Цей вид фітнесу не має вікових протипоказань і відноситься до найбезпечніших напрямків – зверніть на нього увагу, якщо хочете залишатися здоровими та підтягнутими. Тим більше, вартість тренувань доступна.

Що таке пілатес і яку він приносить користь?

Пілатес ґрунтується на глибокому діафрагмальному диханні. Його мета – розвиток м’язового корсета, виправлення постави та вдосконалення координації рухів. Регулярні тренування у Києві позитивно впливають на гнучкість хребта, рухливість суглобів, що у щоденному житті значно знижує ризик травм.

Основний акцент у пілатесі припадає на техніку дихання та роботу м’язів преса, при цьому контролюється не кількість виконаних вправ, а їхня якість. Тут відсутні аеробне та силове навантаження, але добре зміцнюються м’язові волокна. Пілатес не дасть швидкого схуднення, а триматиме в тонусі – ідеально, якщо потрібно зберегти форму.

Головна користь пілатесу – у свободі рухів та гнучкості. Правильне виконання вправ формує навколо хребта та суглобів щільний м’яз, відновлює їхнє природне положення. Також досягаються:

 • Гарне тіло без яскраво вираженого рельєфу та перекачаних м’язів.
 • Здоров’я хребта та хороша робота внутрішніх органів.
 • Збільшений обсяг легень та нормальне функціонування серцево-судинної системи.
 • Баланс тіла та легкість, природність рухів.
 • Оптимальний розвиток усіх груп м’язів.

Пілатес допомагає боротися зі стресом, депресивними станами та проблемами зі сном. Регулярні заняття з тренером покращують загальне самопочуття, на заміну відчуттю занепокоєння приходить внутрішня гармонія.

Міфи та реальність: що потрібно знати про пілатес

Міфами обростає будь-який напрямок фітнесу – пілатес не став винятком. Розберемося, що тут правда, а що вигадка.

 1. Це нудно. Пілатес приділяє велику увагу присутності в тілі, руху та дій. Напрямок допомагає краще вивчити свої можливості та розвинути їх, тому нудьгувати не доведеться.
 2. Це легко. Оскільки в пілатесі немає перенапруги та надриву, за ним закріпилася слава системи вправ, яку можна виконати на два рази. Однак перше враження оманливе – навіть спортсмени у добрій фізичній формі далеко не завжди подужають весь комплекс. Все через те, що практика наголошує на глибокі м’язи, а вони часто або ослаблені, або перенапружені.
 3. Це лише для жінок. Пілатес підходить всім – тут не грає ролі вік та стать. Заняття розробляються з урахуванням індивідуальних особливостей будови тіла, фізичної форми та обмежень за станом здоров’я.
 4. Не для просунутих спортсменів. Активні заняття спортом часто перевантажують м’язи, а пілатес допомагає боротися з перетренованістю та загальним перенапругою, послідовно та комплексно працюючи з м’язовим корсетом.
 5. Це підходить вагітним. Основа пілатесу – у вправах на м’язи преса, які вагітним заборонено. Єдиний виняток: якщо жінка активно відвідувала заняття до зачаття – програма просто коригується тренером.

Несподівані факти про пілатес

Чим ще примітний пілатес? Ось добірка несподіваних фактів:

 • Система розроблена Йозефом Пілатесом у 20-ті роки минулого сторіччя. Спочатку призначалася для реабілітації після травмування.
 • У пілатесі головне – регулярні тренування, а результат буде видно, якщо займатись щонайменше 5 разів на тиждень.
 • З його допомогою можна схуднути, але при цьому слід стежити за харчуванням і не чекати швидкого ефекту. Заняття пілатесом діють м’яко та поступово.
 • Філософія цієї системи вправ базується на центруванні, витяжці, диханні, контролі та концентрації, увага також приділяється точності та симетрії у положенні тіла.

Пілатес vs тренажерний зал: що вибрати

Загалом пілатес і тренажерний зал переслідують різні цілі та допомагають досягти різного результату.

Пілатес допоможе у побудові красивого та збалансованого тіла, поверне 10-15 років молодості за рахунок свободи руху, але як спосіб швидкого позбавлення зайвих кілограмів він значно програє тренажерній залі. 

Тренажери зміцнюють кісткову тканину, але тут важливо враховувати обмеження стану здоров’я. У той же час пілатес спеціалізується на роботі з опорно-руховим апаратом та покращує функціонування хребта.

Однак відмовлятися від відвідування тренажерного залу не обов’язково, якщо ви почали ходити на групові заняття пілатесом – ці напрямки чудово поєднуються між собою.

Залишити відповідь