Поява на тілі розтяжок сигналізує про різкі гормональні зміни в організмі. Причиною цього може бути настання періоду статевого дозрівання, вагітність, клімакс та багато іншого. Як би там не було, кожній жінці хочеться позбутися їх якнайшвидше та ефективніше. Якщо ви хочете впоратися з цією проблемою в домашніх умовах, то наступні поради будуть вам корисні.

Чи можна позбутися розтяжок в домашніх умовах?

Чи можна позбутися розтяжок без салонних та спеціальних медичних процедур? Відповідь – так. Численні відгуки підтверджують той факт, що регулярний догляд за своїм тілом у багатьох випадках запобігає появі розтяжок і навіть здатне позбавити старих.

Розтяжки чи стрії (медичний термін) – це рубці, які утворилися внаслідок розтяжки тканин. Вони можуть бути різного кольору, від червоних та блідо-синіх до білих. Їхня поява визначає процес поступового спустошення кров’яних судин, тобто припинення їх харчування та відмирання. Саме це явище стає причиною збереження рубців на шкірі.

Позбутися білих розтяжок набагато важче, ніж червоних чи синіх, але зробити це можливо. Перше, що потрібно – визначити джерело проблеми, тобто причину їхньої появи. Якщо у вас проблеми з гормонами через вік або з інших причин, то розтяжки на шкірі від них не вдасться побороти простими домашніми методами. У будь-якому випадку, підходьте до вирішення питання комплексно, і тоді найпростіших процедур будинку буде достатньо для досягнення максимального ефекту.

Як позбутися розтяжок на животі?

Якщо причиною появи розтяжок стала вагітність, деякий час доведеться просто змиритися з подібними змінами вашого тіла. Поява множинних розривів шкіри на животі під час активного росту плода – це нормальне явище. Чи можна використовувати спеціальні засоби для зменшення розтяжок під час вагітності може сказати лише лікар. Не варто в цьому випадку довіряти рекламі або тому, що говорять про розтяжки в інтернеті. Стан здоров’я вагітної жінки завжди індивідуальний і тому довіряти сторонньому досвіду тут не варто.

Якщо йдеться про те, як позбутися розтяжок після пологів або схуднення, то тут ситуація інакше. Після періоду відновлення нової матусі або під час дієти можна використовувати кілька ефективних способів боротьби з розтяжками в домашніх умовах. З їх допомогою можна позбутися як нових, так і досить старих рубців.

Крім спеціальних засобів можна використовувати квітковий мед, який допоможе вирішити проблему з пігментними плямами та целюлітом. Мед, у разі, має бути натуральним.

Як це можна зробити? Для області живота фахівці радять використовувати такі методи як обгортання та масаж. Скрабування в даному випадку застосовувати не завжди доречно, тому що шкіра на животі може бути дуже ніжною і є небезпека травмуватися під час процедури від сильних тертя сіллю або іншими абразивними речовинами.

Обгортання – застосування спеціальних засобів, які починають активно діяти при підвищенні температури тіла. Для цієї мети область живота, де є розтяжки після нанесення крему/гелю, обгортають харчовою плівкою, що створює подібність «парникового ефекту».

Крім спеціальних засобів можна використовувати квітковий мед, який додатково допоможе вирішити проблему з пігментними плямами та целюлітом. Мед, в даному випадку, повинен бути натуральним, інакше досягти потрібного ефекту практично неможливо.

Час обгортання повинен становити не менше однієї години, також бажано займатися не дуже активними видами спорту або іншої діяльності. Надмірне виділення поту не сприяє досягненню результату.

Цей метод також допомагає позбутися зайвих сантиметрів на талії, але чи можна його використовувати на шкірі, схильній до алергічних реакцій, сказати важко. Краще проконсультуватися з цього питання з лікарем, а не спиратися на відгуки інших користувачів мережі Інтернет.

Крім обгортань від післяпологових розтяжок допоможе позбутися масажу. Для його проведення рекомендується придбати спеціальні засоби у вигляді гелів чи кремів, механічний чи електричний масажер.

Проводити ручний масаж без застосування спеціальних приладів практично марно. Сильні розтирання можуть тільки погіршити стан шкіри або мінімально допомогти у вирішенні проблеми. З цієї причини варто проводити тільки профілактичний легкий масаж на цій ділянці тіла з метою поліпшення кровотоку та надання тонусу.

Як позбавитися від розтяжок на сідницях та стегнах?

Розтяжки на сідницях та інших областях стегон з’являються найчастіше внаслідок різкої зміни маси тіла. Використовувати в цьому випадку обгортання досить складно, так як це рухлива частина тіла і плівці буде досить складно пересуватися. Фахівці з салонного догляду рекомендують звернути увагу на скрабування, масаж та використання спеціальних косметичних засобів/пристосувань під час купання.

Скрабування та використання легкого пілінгу у боротьбі з розтяжками стає досить ефективним засобом, якщо проводити регулярні сеанси. Скраб або пілінг можна приготувати в домашніх умовах на основі кави, солі, перемелених кісточок абрикосу і т.д. Головне, щоб абразивні частинки були не надто твердими, тобто не могли заподіяти шкоди шкірі при сильному натисканні. Якщо контролювати силу натискання самостійно складно, варто звернути увагу на готові косметичні засоби зі штучними частинками. Вони розроблені спеціально для таких випадків.

Суть скрабування у боротьбі з розтяжками полягає не у відлущуванні відмерлих клітин епітелію, а у наданні шкірі пружності та відновленні її нормального кровотоку. В даному випадку, будь-які косметичні засоби домашнього чи професійного виготовлення слід наносити на шкіру масажними лініями.

Якщо розтяжкам більше 2-3 років, то впоратися з ними в домашніх умовах практично неможливо. Позбутися рубців у цьому випадку допоможе ряд салонних процедур, включаючи спеціалізований масаж із застосуванням ультразвукового обладнання.

Чи можна застосовувати на стегнах і животі той самий вид масажу? Відповідь – ні. Як уже було сказано, на животі не проводять активної боротьби з розтяжками за допомогою масажу. Застосовуватися можуть легкі рухи, що розтирають, але не більше. У випадку зі стегнами ситуація інакша. Сідниці та область стегон – це зона, де швидко накопичується целюліт та жир. Тому масаж повинен проводитися за спеціальною методикою, в досить активному темпі.

Для боротьби з розтяжками сьогодні застосовують медовий масаж або використовують суміші ефірних масел. Серед останніх варто виділити апельсинове масло з різними добавками, виноградне масло. Ці варіанти можуть становити основу масажних засобів домашнього приготування. Якщо є можливість експериментувати зі складом, то рекомендується додати до масажної суміші кокосову, оливкову та лавандову олію. Вони покращать загальний стан шкіри, зволожать її та насичать корисними елементами. Позбутися білих розтяжок за допомогою масажу вдасться не менше ніж за 2-3 місяці регулярних сеансів по 30-50 хвилин (не 2 рази на тиждень), боротьба з червоними вимагатиме менше зусиль, але все залежить від вашого терпіння та наполегливості.

Якщо розтяжкам більше 2-3 років, то в домашніх умовах упоратися з ними практично неможливо. Позбутися рубців у цьому випадку допоможе ряд салонних процедур, включаючи спеціалізований масаж із застосуванням ультразвукового обладнання.

Якщо ж проблема тільки з’явилася, то позбавитися розтяжок на стегнах допоможе використання спеціальних косметичних засобів/пристосувань під час купання. Суть цього методу полягає у наданні шкіри тонусу та активізації регенеруючих процесів. Рекомендуємо придбати такі пристрої як щітки та рукавиці з рогожки, твердої морської губки та інших подібних матеріалів. Серед безлічі засобів домашнього догляду вам можуть сподобатися гелі для душу з додаванням цукру або кави, піна для ванни або сольові бомби з додаванням ефірних олій, в іншому – все залежить від ваших особистих уподобань.

Таким чином, білі розтяжки – це проблема, яка потребує комплексного вирішення. Для їх видалення не буде достатньо проведення кількох сеансів масажу або купання зі скрабуючими засобами. А ось позбавитися червоних ліній можна всього за кілька тижнів без особливих зусиль. Дійте, і у вас все вийде!

Залишити відповідь