Пізньої осені на ринках і в магазинах з’являється хурма, м’ясистий в’яжучий плід, корисні та шкідливі властивості для організму активно обговорюють лікарі. Відомо кілька сотень сортів цього продукту. Вони розрізняються за кольором, формою, забарвленням і смаком плодів, в’яжучим ефектом. Ті сорти, які в’яжуть, їстівні тільки в повністю зрілому вигляді, при формуванні желеподібної консистенції м’якоті. Нев’яжуча хурма може вживатися навіть у дещо зрілому вигляді. Але важливо визначити, чи є реальна користь від вживання хурми, і чи не завдасть вона шкоди організму людини, якщо є її щодня.

Якими вітамінами корисна хурма

На 100 г продукту середня калорійність становить приблизно 65-67 ккал. У хурмі міститься близько 1 г білка, 40 мг жиру та 16 г вуглеводів, 2 г харчових волокон.

Плід багатий на пантотенову кислоту: на 100 г м’якоті вітаміну В3 міститься близько 7,5 мг, що становить 150% добової норми. Крім того, в ній міститься бета-каротин, аскорбінова кислота, вітаміни В1, В2, РР, вітамін Е, Н та К.

Серед усіх рослинних джерел саме у хурмі найбільше йоду, який потрібний для здоров’я щитовидної залози. Один плід покриває добові потреби у цьому мікроелементі.

Все залежить від умов вирощування, зберігання, місця проростання та інших умов.

Корисні властивості хурми та протипоказання

Важливо докладніше розібрати, ніж хурма така корисна для здоров’я, і ​​в якій кількості її варто їсти.

На добу допустимо вживати до 400 г продукту, це 2-3 середні ягоди. Цього достатньо, щоб отримати від цього смачного продукту максимум користі. Серед позитивних властивостей можна назвати:

  • Стимуляцію травлення за рахунок клітковини, яка посилює моторику, сорбує токсини, активує виділення шлункового та кишкового соку.
  • Допомога у засвоєнні заліза за рахунок аскорбінової кислоти, стимуляція кровотворення за рахунок вітамінів групи Ст.
  • Підвищення еластичності капілярів за рахунок вітаміну РР, поліпшення реологічних властивостей крові за рахунок вітаміну Р і К. Це корисно для людей, шкіра яких схильна до куперозу, є передумови до варикозу.
  • Допомога у підтримці гостроти зору за рахунок бета-каротину та зеаксантину, які захищають сітківку та жовту пляму від дегенеративних змін.
  • Легкий сечогінний ефект дозволяє усунути набряклість кінцівок, видалити надлишок солей, запобігти сечокам’яній хворобі.
  • Зниження ризику серцевих нападів за рахунок фенольних сполук, що борються з атеросклерозом.
  • Допомога у стимулюванні імунітету за рахунок високої концентрації аскорбінової кислоти, вітамінів групи В та мінералів.
Корисні властивості хурми

Але важливо знати, що деяким людям варто обмежувати споживання хурми або повністю відмовитись від її вживання, щоб не нашкодити здоров’ю. Серед основних протипоказань можна назвати:

  • вік до трьох років;
  • гострі захворювання травного тракту (гастрит, ентерит, коліт);
  • алергію на продукт, індивідуальну нестерпність.

Оцінюючи, яка користь можлива від хурми, варто не забувати про потенційну шкоду. Не можна вживати багато плодів, особливо з терпким смаком. Таніни, що містяться в них, гальмують травний процес, можуть спровокувати утворення в шлунку фітобезоарів, які загрожують розвитком кишкової непрохідності. Крім того, надлишок клітковини провокує переймоподібні болі в животі через стимуляцію кишкової моторики. У плодах багато цукру, тому їх з обережністю слід застосовувати людям із цукровим діабетом.

Залишити відповідь