Проблема зайвої ваги сьогодні турбує чи не кожного. Жінки та чоловіки, люди похилого віку та молоді ведуть безперервну боротьбу за досконалу фігуру.

Один виснажує себе дієтами, інший завзято і ентузіазмом потіє в спортзалі, а третій героїчно відмовляє собі в солодкому. Методів боротьби із надмірною вагою багато.

Однак є абсолютно безкоштовний і доступний практично всім спосіб, а саме – біг для схуднення.

У ЧОМУ КОРИСТЬ БІГУ ДЛЯ СХУДНЕННЯ?

Під час бігу організм витрачає велику кількість енергії. При цьому нормалізується обмін речовин, спалюються калорії, покращується моторика кишечника та притуплюється почуття голоду. Крім того, зміцнюються всі м’язи тіла, включаючи серцевий, насичується киснем кровоносна система та знижується рівень холестерину в крові.

Правильний біг для схуднення надає бадьорості, підтягує фігуру та допомагає позбутися непотрібних кілограмів.

Зрозуміло, якщо ви маєте якісь хронічні захворювання чи медичні протипоказання, варто проконсультуватися з лікарем перед початком занять.

ЧИ СПРИЯЄ БІГ СХУДНЕННЯ?

Можливо, ви вже не раз виходили вранці або ввечері на пробіжку, чесно відпрацьовуючи свої 15-20 хвилин. А через якийсь час припиняли тренування і задавалися питанням – а чи можна взагалі схуднути таким чином? Оскільки зайві кілограми наполегливо залишалися на своїх місцях і не поспішали залишати вашу фігуру.

ЧОМУ ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ?

Якщо ви бігаєте підтюпцем по 10-20 хвилин, то схуднути вам навряд чи вдасться. При такому навантаженні м’язи підживлюються цукром із печінки – глікогеном. Його запасів вистачає приблизно на півгодини, а потім організм переключається на інше джерело енергії – жирові клітини.Тому для того, щоб схуднути, потрібно бігати не менше години.

Проте, перестаратися теж не варто: оскільки жири розщеплюються повільно, організм починає брати енергію з білків, внаслідок чого втрачається м’язова маса.

Отже, ми усвідомили, що скидати вагу за допомогою бігу не лише можна, а й потрібно. Залишилося розібратися з тим, як треба бігати, щоб схуднути. Для цього необхідно дотримуватися певних правил, які допоможуть зробити ваші тренування максимально корисними та приємними.

СКІЛЬКИ ТРЕБА БІГАТИ, ЩОБ СХУДНУТИ?

  • Якщо раніше ви не займалися бігом, то починайте свої тренування поступово, без різких навантажень – зі спортивної ходьби або коротких пробіжок приблизно 10-15 хвилин. Не викладайтеся на повну силу, інакше різка напруга може погано позначитися на загальному стані організму, у тому числі на роботі серця.
  • Першого місяця ваша дистанція повинна бути не більше 1-2 кілометрів, щоб організм звик до фізичного навантаження. Якщо процес адаптації пройшов успішно, можна поступово переходити на 3-4 кілометри.
  • Пам’ятайте про регулярність: щоб позбавитися зайвих кілограмів, бігайте не рідше двох разів на тиждень. А в ідеалі проводьте тренування щодня.
  • Щоб спалити більше калорій, спробуйте бігати з прискоренням: чергуйте ходьбу, біг підтюпцем і швидкий біг на повну силу протягом півгодини на рівних дистанціях. Цей варіант підійде вам, якщо ви обмежені в часі, не палите і не маєте проблем зі здоров’ям.
  • Бігайте із задоволенням і без примусу, в тому режимі, який вам найбільш комфортний. Слухайте свій організм, і він підкаже вам, скільки бігати, щоб схуднути. І тоді біг приноситиме вам не тільки користь, а й радість.

ЯК БІГАТИ, ЩОБ СХУДНУТИ?

  1. Якщо ви поставили за мету схуднути, не забудьте про розминку. Таким чином ви підготуєте організм до навантажень і спалювання калорій, а значить біг буде набагато ефективнішим. До того ж, розтяжка перед початком занять допоможе уникнути травм.
  2. Не забувайте про правильне харчування: солодкі, борошняні та смажені страви не додадуть вам стрункості і зроблять ваші тренування практично марними. А ось фрукти та овочі, навпаки, допоможуть схуднути. Пийте більше води – але не пізніше, ніж за півгодини до занять. Під час пробіжки від пиття краще утриматися. Вранці бігайте натще, а ввечері – за дві години до або після вечері.
  3. Вибирайте для бігу натуральний і зручний одяг і не поскупитеся на хороші бігові кросівки, особливо, якщо будете бігати по асфальту.
  4. Якщо є можливість, бігайте на стадіоні або ґрунтовими стежками – в парку або в лісі. Тверді асфальтовані покриття завдадуть вашим ногам більше шкоди, ніж користі. Взимку можна віддати перевагу біговим доріжкам у спортзалі.
  5. Вдихайте і видихайте через рот – це неодмінна умова правильного бігу для схуднення.

КОЛИ КРАЩЕ БІГАТИ, ЩОБ СХУДНУТИ?

Хтось практикує ранковий біг для схуднення , а хтось вважає за краще займатися спортом увечері. Треба пам’ятати, що тренування в різний час доби різний вплив на організм.

Ранковий біг зміцнює серцево-судинну та нервову системи, а денний – м’язи. Для схуднення найоптимальнішим є біг вечорами.

Однак, якщо у вас немає можливості займатися ввечері, робіть пробіжки вранці – вони допоможуть вам підтягнути фігуру і набути стрункості.

Якщо ви все-таки вирішили бігати ввечері, не забувайте про безпеку: уникайте пустельних або погано освітлених районів, тримайтеся подалі від автомагістралей і надягайте світловідбиваючий одяг, щоб водії могли вас помітити.

Щоб не було проблем із засипанням, не варто бігати безпосередньо перед сном.

Ось ми й розібралися, як треба бігати, щоб схуднути. Не лякайтеся, якщо через пару місяців ваша вага, навпаки, збільшиться на 1-2 кілограми. Це означає, що організм поступово позбавляється жирових запасів, переробляючи їх у м’язову масу.

Не кидайте тренування, і незабаром ви досягнете чудових результатів. А крім того, нагородою за вашу працю будуть бадьорість, енергійність, гарний настрій та задоволення від занять.

Залишити відповідь