Процес схуднення тісно пов’язаний із метаболізмом. Від нього залежить те, наскільки важко або, навпаки, легкістю ви втрачаєте зайві кілограми. На жаль, з віком обмін речовин кожної людини сповільнюється і організм витрачає менше енергії на базові потреби. І якщо в 20 років тіло утримує здорову вагу, прощаючи нам перекушування фастфудом, то вже через десять років споживання та витрата калорій доводиться ретельно врівноважувати, щоб зайве не позначилося на фігурі.

У зв’язку з цим експерти в галузі здоров’я почали говорити про різні способи розгону метаболізму. До них відносяться, наприклад, заняття спортом, тривала ходьба, контрастний душ та медитація. А після клінічного дослідження, проведеного в університеті Юнсан у Південній Кореї, стало зрозуміло, що активувати обмін речовин допомагають і прості дихальні вправи.

Результати клінічного дослідження

У корейському експерименті брали участь 38 осіб, у яких у минулому не було нервово-м’язових, ортопедичних та серцево-легеневих розладів. Випробуваних випадково розділили на дві групи. Ті, хто потрапив у першу, цілеспрямовано практикували глибоке дихання діафрагмою. А учасники другої займалися з апаратом зворотний зв’язок, який регулював темп дихання за допомогою умовних позначень. Такий тренажер зазвичай використовують для лікування пацієнтів із респіраторними захворюваннями.

Після цього експерти порівняли показники обох груп. З’ясувалося, як і діафрагмове дихання, і практика зі спеціальним апаратом позитивно впливають на максимальне поглинання кисню організмом. Але швидкість метаболізму збільшує лише перший метод.

Глибоке дихання сприяє схуднення

Виходить, дихання діафрагмою сприяє схуднення. Вся справа в тому, що під час такої практики в роботу включається великий куполообразний м’яз, який розташовується під грудною клітиною. Це потребує від організму додаткових енергетичних витрат.

До того ж під час глибокого дихання в організм надходить більше кисню, завдяки чому посилюється кровообіг, а це позитивно позначається на роботі всіх органів та обміні речовин.

Як навчитися дихати діафрагмою?

Така техніка дихання не потребує особливої ​​підготовки та великих зусиль. Займатися нею можна в будь-якому положенні: сидячи, лежачи чи стоячи. Образно кажучи, наше головне завдання навчитися дихати животом, а не грудьми.

Для цього покладіть руки на живіт, область під ребрами. Зробіть глибокий вдих животом на вісім рахунків і стежте, як він надувається. Груди при цьому повинні залишатися нерухомими. Потім зробіть повільний видих на вісім рахунків, знову починаючи з живота. Коли закінчите, дорахуйте до чотирьох і почніть виконувати вправу наново.

Навіть десять хвилин регулярної практики допоможуть розігнати обмін речовин, покращити загальне самопочуття та позбутися стресу. А це якнайкраще позначиться на ваших прагненнях.

Залишити відповідь