Якщо жінка годує грудьми, сильно обмежувати себе в харчуванні не можна. Утворюється молоко, а воно має бути насичене поживними речовинами. Скоригувати фігуру можна, але здоров’я дитини — безперечний пріоритет. Після годування буде більше можливостей: можна розраховувати добову калорійність, і експериментувати з дієтами.

Порада № 1: не заїдати стрес

В умовах годування груддю можна зменшити обсяг калорій за рахунок відмови від солодкого. Часто жінки кажуть: “Я ж годую, я маю право поїсти щось зайве”. Насправді мінімум випічки, цукерок та шоколаду – основне, що працює.

“Свою втому, відірваність від соціуму, зміну способу життя жінки часто заїдають чимось смачним. Це відволікає увагу, дозволяє переключитися, дає більше позитивних емоцій”, – каже лікар.

Порада № 2: скільки білка потрібно

Білок у продуктах

У меню мають бути м’ясо, птиця, риба та морепродукти — щонайменше 200 грамів на день у готовому вигляді. Якщо йдеться про період годування груддю, морепродукти та рибу потрібно їсти з обережністю, оскільки вони можуть спричинити алергічну реакцію, причому як у самої жінки, так і у дитини.

“Обов’язково включайте до раціону м’ясо та рибу — у тому числі сир у кількості мінімум 100 грамів на день. Знежирений сир брати не потрібно: краще, якщо його жирність буде один-два відсотки”, — пояснює лікар.

Порада № 3: 450 грамів на день

Слідкуйте за кількістю овочів та фруктів у раціоні – їх має бути 450 грамів на день. Це рекомендація ВООЗ для людей, які знижують вагу, та жінок, які годують груддю. Акцент слід робити на овочі, а фрукти вибирати сезонні та місцеві, наприклад яблука.

Порада № 4: хліб – можна

Обов’язково увімкніть у меню складні вуглеводи: це крупи, макарони з твердих сортів пшениці, картопля і, залежно від стану здоров’я, житній або житньо-пшеничний хліб. Цих продуктів у готовому вигляді має бути 300–350 г на день.

Порада № 5: коли є хронічний недосип

 хронічний недосип

Прийомів їжі має бути щонайменше п’ять, оскільки час неспання відразу після пологів у жінок великий — і, як правило, є хронічний недосип.

Найкраще приймати їжу через кожні три-три з половиною години. Годувала дитину грудьми, потім поїла сама — це оптимальний підхід. По-перше, вона дозволить заповнювати поживні речовини у жінки в тілі, для вироблення молока, по-друге, підтримає її фізичні сили і, по-третє, таки дозволить худнути”, – дає рекомендації Катерина Соболевська.Скидання ваги може статися нешвидко, але після пологів, під час годування груддю, різке схуднення буде шкідливим.

Результат у цифрах

Скільки кілограмів ви можете позбутися – питання індивідуальне: все залежить від вашого обміну речовин, кількості сну, а також швидкості, з якої відновлюється гормональний фон. У перші півроку після пологів існує гормональний дисбаланс; присутні хронічний недосип і втома – всі ці фактори гальмують зниження ваги. Якщо ви перестали годувати грудьми і вам вдається скинути три-чотири кілограми на місяць — це можна вважати дуже добрим результатом.

Залишити відповідь