У 12 столітті нашої ери воїни Чингісхана вживали йогурт, щоб стати сильнішими та витривалішими. А в 20 столітті люди дізналися, що таке пробіотики, і йогурт міцно зайняв перші місця у рейтингах здорових та корисних продуктів.

Користь йогурту

Отже, кому варто додати йогурт до раціону в першу чергу?

· Людям, для яких важливе здоров’я та гарне самопочуття.

· Людям, які активно займаються спортом.

· Бажаючим скинути вагу та тим, хто стежить за фігурою.

· Вегетаріанцям.

· Людям, які страждають від проблем із травленням, низького імунітету, підвищеного тиску, проблем із суглобами.

· Усім, кому подобається корисна та смачна їжа.

10 причин, чому варто додати йогурт до раціону:

1. У йогурті міститься рекордна кількість корисних речовин та вітамінів

Насамперед, йогурт відомий завдяки змісту пробіотиків. Пробіотики це живі бактеріальні культури, так звані «хороші бактерії». Вони покращують мікрофлору кишечника, яка, своєю чергою, впливає імунітет і загальне самопочуття. У йогурті пробіотики містяться у надлишку – це одна з основних причин популярності продукту. Крім пробіотиків, йогурт містить безліч вітамінів та мікроелементів: це калій, фосфор, рибофлавін, йод, цинк, вітамін B5 та B12.

2. Йогурт покращує травлення

Завдяки вмісту живих культур, йогурт допомагає при шлунково-кишкових проблемах, таких як непереносимість лактози, хронічне нетравлення шлунка, запор, діарея, рак товстої кишки, запалення кишечника, а також інфекція Helicobacter pylori (остання є причиною багатьох захворювань шлунка, у тому числі ). Корисні бактерії, які містяться в йогурті, покращують кислотність органів травлення – це допомагає запобігти багатьом проблемам задовго до їх появи.

3. Йогурт допомагає схуднути

Люди, які під час дієти регулярно споживають йогурт, швидше скидають вагу. Вчені Університету Теннесі (США) провели дослідження та з’ясували: люди, які дотримувалися дієти та щодня вживали у своєму раціоні близько 500 грамів йогурту, скинули на 22% більше зайвої ваги та на 81% більше жиру в області живота, ніж ті, хто цього робив. Як пояснили автори дослідження, річ у тому, що жир у ділянці талії виробляє гормон кортизол — останній дає тілу сигнал накопичувати ще більше жирових відкладень. Коли ви регулярно вживаєте йогурт, в організм надходить кальцій, внаслідок чого виробляється менше кортизолу, і вам легше скидати вагу. Крім того, спалювати жир допомагають амінокислоти, які містяться у йогурті.

До речі, якщо ви не знали: один із секретів стрункості француженок – це регулярне споживання йогурту.

Йогурт для схуднення

4. Йогурт корисний для кісток та суглобів

Для запобігання та лікування остеопорозу дуже важливу роль відіграє харчування. Завдяки поєднанню кальцію та вітаміну D, йогурт – один з основних продуктів, що рекомендуються для профілактики остеопорозу.

5. Йогурт покращує стан судин

Іспанські вчені провели дворічне дослідження, що охопило 5 тис. респондентів, і дійшли висновку, що існує зв’язок між регулярним споживанням молочних продуктів із низьким рівнем жирності та нормалізацією високого тиску. Серед учасників, які споживали молочні продукти низької жирності 2-3 рази на день, ризик гіпертонії знизився на 50%.

6. Очищає організм від надлишку солі

Щодня 70% людей вживають вдвічі більше солі, ніж це потрібно організму. Згодом таке харчування призводить до підвищення кров’яного тиску, а також провокує виникнення захворювань серця та нирок. Калій, що міститься в йогурті (майже 600 мг на порцію 225 г), виводить частину зайвих запасів солі в організмі.

7. Покращує імунну систему

В Університеті Відня провели дослідження: у жінок, які щодня вживали не менше 110 г йогурту, підвищилася кількість T-клітин, які протистоять застудам та інфекціям (порівняно з тим, що було до початку дослідження). Споживання [S1] йогурту може допомогти навіть алергікам, які мають низький рівень певних T-клітин. Як показало дослідження, проведене Journal of Nutrition, у алергіків, які регулярно вживали в їжу йогурт, було виявлено менше симптомів, ніж у тих, хто не їв йогурт.

Йогурт із ягодами

8. Корисний для зубів та ясен

Незважаючи на те, що йогурт містить цукор, він не руйнує зубну емаль і не викликає карієс. Вчені Університету Мармара (Туреччина) провели дослідження знежирених йогуртів із фруктовими добавками – виявилося, що цей кисломолочний продукт не руйнує зубну емаль. Крім того, молочна кислота, яка міститься в йогурті, найкраще впливає на стан ясен: люди, які регулярно вживають йогурт, на 60% менш схильні до пародонтозу, ніж ті, хто цього не робить.

9. Служить джерелом вітаміну B12 для вегетаріанців

У йогурті міститься вітамін B12, який найкраще впливає на кровообіг і нервову систему. Основне джерело вітаміну B12 – це продукти тваринного походження, такі як курка та риба, так що для вегетаріанців йогурт – чудова альтернатива. У порції 225 г йогурту міститься 1,4 мікрограма вітаміну B12, що становить 60% добової потреби дорослої жінки.

10. Йогурт – найкращий спосіб перекусити після спортзалу

У йогурті міститься унікальне співвідношення білків та вуглеводів, що робить його ідеальною їжею після спортзалу. Найкращий час для перекушування – протягом 60 хвилин після заняття. Білок, що міститься в йогурті, забезпечує м’язи амінокислотами, які необхідні для відновлення після тренування, а вуглеводи допомагають відновити витрачену енергію.

Залишити відповідь