Ідеальний килимок для йоги повинен:

  • Не ковзати . Інакше в асанах та віньярах ноги та руки роз’їжджатимуться на всі боки. Причому, чим інтенсивніша ваша практика, тим цей пункт важливіший. Найліпші з відомих моделей – килимки з каучуку, наприклад Ojas Salamander . Однак майте на увазі, що «липкість» килимка обернено пропорційна його довговічності – не слизький килим піддається більш сильним навантаженням з боку сили тертя і швидше зношується.
  • Чи не тягтися. Майже всі килимки для йоги армовані, тобто. мають усередині каркас-сітку або текстильну серцевину. Вона не дає килимку розтягуватися і, до того ж, підвищує його міцність та довговічність. Часто армування краще працює у одному напрямі, тобто. килимок не деформується вздовж, але може тягнутися поперек. Краще це перевіряти перед покупкою. У джутових килимків як армування використовуються джутові волокна. Килимки з пробковим покриттям не потребують армування, т.к. сама пробкова поверхня надає виробу стійкості до розтягувань.
  • Бути симетричним. Наприклад, Reebok робить килимки зі скошеним краєм. На такому килимку складно зберігати симетричність асан, тому що доводиться їх виконувати як би під кутом. Ідеальна форма килимка – прямокутна. Ще добре допомагає новачкам розмітка на ньому.
  • Бути гігієнічним та екологічним. Від матеріалу, з якого виготовлений ваш килимок, залежать не тільки фізичні та органолептичні властивості вашого килимка, але і ваше самопочуття, і, можливо, здоров’я. Запах від дешевого ПВХ килимка може довго не вивітрюватись і переслідувати вас під час практики, не даючи зосередитись на асанах, а не відомий склад самого матеріалу здатний викликати алергію та інші неприємні наслідки. І річ тут не в матеріалі як такому. Наприклад, килимок з ПВХ, вироблений в Німеччині ( наприклад Rishikesh ), буде безпечнішим, ніж китайський каучук з Аліекспрес, за якість якого ні хто не відповідає. Від сюди порада: краще вибирати килимки відомих брендів.
Salamander slim

Також важливі такі параметри:

  • Довжина. При статичній практиці вибирайте килимок, який буде відповідати вашому зростанню +5-10 см. Якщо ж ви займаєтеся інтенсивною динамікою, краще взяти килимок із запасом сантиметрів 20-30.
  • Ширина. Стандартно килимки для йоги мають ширину 60 см, для більшості людей цього цілком достатньо. Якщо ви відрізняється великою комплекцією, краще зупинити свій вибір на ширшому килимку, наприклад 80-сантиметровому Rishikesh.
  • Товщина. Чим тонший килимок, тим він легший і компактніший, проте тим жорсткіше і гірше зберігає тепло. Товщина килимка 4.5-6 мм. ідеальна, на такому килимку ви не мерзнутимете на холодній підлозі і відчуватимете дискомфорт в упорі на коліно або перевернутих позах. Килимок товщі вже програє у стійкості. Якщо ж ви збираєтеся постійно возити його на тренування – виберіть 3-міліметровий, у поїздках та зберіганні він є зручнішим.
Yoga на килимку Salamander

І насамкінець кілька слів про догляд за килимком для йоги.

Всі килимки для йоги покриті мастилом, щоб вони не злипалися під час зберігання. Тому новий килимок для йоги перед практикою треба вимити в гарячій воді або випрати в пральній машині без порошку, інакше ви будете на ньому ковзати.

У міру забруднення килимок також необхідно мити або прати в машині, це підвищує його «липкість».

Зберігають килимок для йоги зазвичай у згорнутому стані, причому згортати потрібно нижньою стороною всередину, щоб краї з часом не почали загинатися нагору. Краще не складати килимок, інакше згодом отримаєте чіткі борозенки, а матеріал у цих місцях швидше стиратиметься.

❤️ Як вибрати розмір килимка для йоги?

Щоб розрахувати необхідну вам довжину 
килимка , необхідно до свого зростання додати 5-10 см. Найпопулярніша довжина 
килимків для йоги 173 і 183-185 см. Існують і довші килимки для високих йогів або тих, хто практикує особливі вправи. 
Такі збільшені килимки досягають довжини 200-220 см.

❤️ Що означає розмітка на килимку для йоги?

Лінії розмітки допомагають практикуючому отримати максимальну вигоду з кожної пози. 
Правильне вирівнювання має важливе значення, тому що воно допомагає організму відкриватися швидше, сприяє просуванню до складніших асан, і в кінцевому підсумку сприяє досягненню «досконалої пози».

Залишити відповідь