Багато дівчат, які стежать за фігурою та часто сідають на дієти, скрупульозно підраховують калорії. Частина з них відмовляється від фруктів, вважаючи, що містять багато сахарози і фруктози. Дієтологи не вітають такого підходу.

Значення свіжих фруктів для організму

Більшість нових плодів мають низький глікемічний індекс. У них міститься невелика кількість вуглеводів, тому вони не мають особливого впливу на рівень цукру в крові. У всіх плодах є клітковина, що уповільнює процес травлення і сприяє схуднення. Їхнє вживання дозволяє довгий час не відчувати голоду.

Значення свіжих фруктів для організму

Увага! Клітковина у великій кількості міститься у шкірці груш, яблук. Вона є також у шкірці персиків та нектаринів, тому всі ці плоди рекомендується вживати вимитими, але неочищеними.

Основна користь фруктів – вітаміни, без яких неможлива нормальна діяльність організму людини.

Калорійність та глікемічний індекс

Найбільше калорій у 100 г авокадо – 160 ккал. При цьому глікемічний індекс (ГІ) плода досить низький і дорівнює 10. Порівняно висококалорійні також хурма та банан. Середній ГІ у них становить 50 та 60 відповідно. Мало чим поступаються їм манго та виноград.

До низькокалорійних фруктів відносяться цитрусові, що відрізняються і невисоким ГІ. Так, апельсин містить 43 ккал при ГІ, що дорівнює 35. Ті ж показники для мандарину становлять 38 ккал і 40, а для лимона – 34 ккал і 20.Увага! Виходить, що при схудненні не слід вживати виноград, банан, хурму та манго. У них за високого ГІ пристойна калорійність.

Як не дивно, дієтологи рекомендують тим, хто худне, відмовитися від вживання кавуна. При низькій калорійності (27 ккал), у нього високий глікемічний індекс, що дорівнює 70. Після вживання кавуна різко підвищується апетит і багато хто «зривається» на перекушування.

На окрему розмову заслуговує авокадо, про яке вже йшлося вище. У цьому плоді багато корисних ненасичених жирів. Висока калорійність авокадо компенсується низьким глікемічним індексом. Його можна використовувати при дієті, але лише в обмеженій кількості. Авокадо можна додавати до овочевих салатів або готувати з нього намазку на тости.

Фруктова дієта

Така дієта, за деякими оцінками, допомагає скинути до 5 кг за 7 днів. Якщо здоров’я хороше, то тривалість можна трохи збільшити.

Фруктова дієта

Увага! Дієтологи вважають, що фруктова дієта не призводить до авітамінозу і не припиняє постачання організму корисними мінералами.

До її плюсів відносяться:

  • можливість харчуватися у час доби;
  • наявність у фруктах води та клітковини, завдяки чому вони очищають організм від шлаків та токсинів;
  • відсутність необхідності витрачати час для приготування їжі, оскільки фрукти використовуються у сирому вигляді.

Є й певні вади. Тривале вживання тільки сирих фруктів може спричинити білкове голодування, тому не рекомендується дотримуватися такого варіанту харчування більше 10 днів.

Увага! Дієтологи не радять також надовго виключати з раціону молочні продукти. В результаті може виникнути дефіцит вітаміну B 

Він проявляється у появі запаморочення та зниження тактильних відчуттів. При тривалому нестачі вітаміну послаблюється діяльність щитовидної залози.

Варіанти фруктових дієт

Існують моно та змішані фруктові дієти. Найбільш радикальні припускають вживання лише одного виду фруктів, наприклад, апельсинів. Можна також влаштовувати фруктові розвантажувальні дні, вживаючи будь-які види плодів, крім найбільш калорійних.

Можна також влаштовувати фруктові розвантажувальні дні, вживаючи будь-які види плодів, крім найбільш калорійних.

Деякі дієти припускають поєднувати вживання фруктів із вживанням риби, м’яса та молочних продуктів.Увага! «Розвантаження» на фруктах природне. Наші первісні пращури наїдалися ними з серпня по вересень. В результаті відбувався активний викид інсуліну, який перетворює фруктові вуглеводи на жир, який допомагав пережити зиму.

Дієта Дюкана заснована на принципах харчування первісної людини і сьогодні є досить популярною. Вона наголошує на вживання білків і овочів. Щодо плодів жорстких заборон немає, але вони не рекомендуються як постійна складова раціону, оскільки були доступні людині досить рідко.

Залишити відповідь