Кожен атлет знає корисні властивості протеїну для набору м’язової маси. Отримати бажаний результат без використання спортивного харчування практично неможливо. Для швидкого отримання бажаної фізичної форми раціон вводять протеїнові добавки.

Як діють протеїни швидкого зростання м’язів?

Протеїни для швидкого зростання м’язів мають велику кількість корисних властивостей.

 • Зменшується кількість катаболічних гормонів, які призводять до руйнування м’язової маси. Це вдається досягти завдяки інсуліну та амінокислотам, які містяться у спортивному харчуванні.
 • Збільшується кількість енергії протягом дня.
 • Зменшується голод, оскільки збільшується вироблення гормонів, відповідальних почуття ситості.
 • До складу білка входять амінокислоти, які є сильними анаболічними стимуляторами.
 • Спортивне харчування призводить до синтезу скорочувальних білків, необхіднних для зростання м’язової маси. Вони відновлюють м’язи після важких фізичних навантажень.
 • Збільшується витрата енергії у стані спокою, оскільки засвоювання білка організму доводиться витрачати додаткові 30% енергії, отримані з їжею.
 • Збільшується концентрація інсуліну та соматропіну в організмі. Їхня користь полягає в стимуляції мускулатурного росту і кісткового скелета.

Крім цього, протеїни, що містяться у спортивному харчуванні, забезпечують гіпертрофію. Суміш легко приготувати, що дозволяє перекушувати як удома, так і на роботі. Для цього змішують порошкоподібну речовину з водою чи молоком.

Який протеїн найкраще для швидкого зростання м’язів?

Для швидкого зростання м’язів використовують два види білка.

 • Казеїновий. Відмінною рисою є низька швидкість засвоєння. Продукт дозволяє підтримувати кількість амінокислот в організмі на високому рівні протягом дня.
 • Сироватковий. Виготовляється на основі концентрату, який додають гідролізати білка і ізоляти.

На думку вчених, саме сироватковий білок є найбільш ефективним у швидкому наборі м’язової маси. Завдяки високій швидкості засвоєння організм дає анаболічний відгук. Сироватковий білок вважається найкращим співвідношенням ціни та якості. Він буває двох видів.

 • Ізолят. Концентрація протеїну сягає 97%. За 3:00 після вживання засвоюється до 90% білка.
 • Концентрат. Є дешевшим варіантом, оскільки його ступінь очищення нижче, ніж в ізоляту. 10% суміші містять жири та лактозу. Для повного засвоєння потрібно до 4 годин.

Як приймати протеїн?

Потрібний щоденний прийом, а не лише у дні тренувань. Для відновлення організму після силових вправ потрібно більше енергії та білка, необхідного для зростання м’язової маси.

Кількість споживаного протеїну залежить від раціону харчування. Вираховують щоденну дозу білка, яку вживають у їжу. В основному спортивне харчування приймають двічі на день по 30 г. Існує думка, що організм не здатний за прийом їжі засвоїти більше 30 г білка.

Спортивне харчування вводять у свій раціон харчування вранці та ввечері. Його вживання вважається окремим прийомом їжі, тому не рекомендується приймати під час їжі. У день тренувань перекушування спортивним харчуванням проводять після виконання фізичних вправ. Протеїн відмінно заповнює нестачу амінокислот після сну або важких навантажень.

Протягом дня для отримання рельєфу та зростання м’язової маси приймають чистий протеїн. Перед сном для поповнення сил рекомендуємо вибрати повільний протеїн казеїну.

Для швидкого зростання м’язової маси перед змаганнями спортсмени вживають протеїн 4 десь у день:

 1. Відразу після сну. Прийом необхідний насичення організму амінокислотами.
 2. Перед тренуванням. Використовують швидкозасвоюваний ізолят.
 3. Після тренування. Рекомендується змішувати спортпит із соком, тому що організму крім білка потрібні і вуглеводи.
 4. Перед сном. Для поповнення сил використовують казеїн.

Добову норму протеїну обчислюють, виходячи з маси тіла. В середньому вважається, що слід приймати 2,5-3 г білка на кілограм ваги. Неприпустимо перевищувати добову дозу, щоб не завдати шкоди ниркам та печінці.

Залишити відповідь