Австралійські вчені попереджають людей, що приймають протеїнову добавку L-норвалин, про її потенційну небезпеку для головного мозку. Речовина широко використовується в добавках для бодібілдингу, рекламується як з’єднання, яке допомагає поліпшити фізичні показники і відновитися після тренування.

Однак L-норвалин пов’язаний із страждаючими нейродегенеративними захворюваннями і може викликати пошкодження клітин головного мозку навіть при відносно низьких концентраціях. Небелковые амінокислоти токсичні, тому що вони здатні копіювати поведінку білкових сполук, вводячи в організм, і перетворюватися в дефектні білки. Оскільки були докази того, що L-норвалин має антимікробну дію та гербіцидної активності, вчені вирішили перевірити його токсичність на клітинах людини.

Результати показали, що L-норвалин спочатку дозволяє клітинам виробляти більше енергії, але через час механізм клітини, яка продукує енергію, пошкоджується. Тому прийом таких дієтичних добавок небезпечний і призводить до негативних наслідків для організму в довгостроковій перспективі.

Залишити відповідь