Нещодавно лексикон шанувальників здорового харчування поповнився словом “мікрозелень”. Про новомодний продукт пишуть найпопулярніші блогери, називаючи його “суперфудом” і оспівуючи його неймовірну користь для організму людини. Не відстали від трендового віяння та веган-ресторани, кафе, концепція яких ґрунтується на принципах здорового харчування. Шеф-кухарі включили мікрогрін до рецептів безлічі страв.

Що таке мікрозелень

Для багатьох обивателів слово “мікрогрін” поки залишається загадковим, але нічого надприродного в ньому немає. Мікрозелень – це молоді паростки звичних для всіх культур (від звичайної зелені до коренеплодів та злакових).

Вони придатні для вживання вже після 7-10 днів із моменту сходу.

Не слід плутати цей продукт з проростками. Відмінність між ними в тому, що мікрозелень збирають, як тільки у рослини з’являються сім’ядольні або перші справжні листочки, а не при прорізуванні корінця, як проростки.

Нині вирощують досить широкий асортимент, який налічує кілька десятків культур. Для мікрогрина використовують базилік, редис, кресс-салат, горох, руколу, гірчицю, сою, квасолю, гречку, капусту, сочевицю, дайкон, буряк, соняшник, горох тощо.

властивості мікрогрина
Чим корисна мікрозелень

Чим корисна мікрозелень

Вчені з’ясували, що максимальна кількість мікронутрієнтів та вітамінів у рослинах міститься саме на ранніх стадіях їх розвитку. На цьому етапі концентрація корисних речовин у них майже в 5 разів вища, ніж у дорослих ідентичних культур.

Засвоєння вітамінів, мінералів і мікроелементів організмом здійснюється набагато краще при вживанні мікрогрину, ніж сформованих повністю рослин

Дослідження показали, що новий “суперфуд” багатий на такі речовини:

 • рослинний білок;
 • вітаміни (лютеїн, зеаксантин, А, групи B , Е, С, К, РР та інші);
 • хлорофіл;
 • ефірні масла;
 • пігменти-каротиноїди;
 • мінерали (залізо, кальцій, йод, магній, калій, сірка, фосфор).

Їх кількість та співвідношення у продукті залежить від виду культури. Всі вони так чи інакше мають корисний вплив на здоров’я людини.

зелень у горщику
Вирощування мікрозелені будинку
 1. Антиоксиданти мають здатність пригальмовувати процес окислення в клітинах. Завдяки цьому покращується діяльність нервової системи, зменшується ймовірність серцево-судинних патологій, покращується стан шкіри.
 2. Вітамінно-мінеральний комплекс , що міститься в мікрозелені, максимально засвоюється організмом та заповнює його потребу у цих корисних речовинах.
 3. Ферменти , які є найскладнішими білковими молекулами, допомагають засвоєнню харчових продуктів, налагоджують обмінні процеси. У новому суперфуді їх концентрація часом перевищує у сто разів кількість у дорослій рослині тієї ж культури.
 4. Хлорофіл благотворно впливає на стан здоров’я людини. Завдяки його регулярному вживанню з їжею покращується кисневе насичення клітин, нормалізується артеріальний тиск.

Чи може мікрозелень бути шкідливим

Мікрогрін абсолютно безпечний для організму і не шкодить. Його не рекомендується вживати лише людям з індивідуальною непереносимістю того чи іншого виду культур.

Як виростити будинки мікрозелень

Рекомендується купувати спеціальне насіння для мікрогрина, оскільки звичайне проходить обробку хімічними речовинами для підготовки до проростання в ґрунті.

Процес вирощування мікрозелені нескладний.

 1. Для початку необхідно визначити відповідну ємність.
 2. Насіння необхідно замочити у воді та протримати в ній близько 4 годин.
 3. Після цього викласти їх на марлю та помістити у контейнер.
 4. Вода в контейнері має досягати поверхні марлі.
 5. При необхідності доливати воду.

На сьомий-десятий день урожай досягне необхідної стадії розвитку.

як застосовувати мікрозелень
Властивості мікрозелені

Як і іншу зелень, мікрогрін можна додавати до салатів та іншої їжі, просто їсти як самостійний продукт, прикрашати страви, робити енергетичні коктейлі. Рекомендується вживати суперфуд свіжим – так він корисніший і смачніший, оскільки згодом руйнуються вітаміни і губляться смакові якості.

Залишити відповідь