Рамен – страва родом з Країни сонця, що сходить. Багато хто називає його «японським бульйоном», тому що основу рецепту складають овочевий та м’ясний відвари. Поговоримо про те, що таке рамен, чому його не можна називати просто супом та як правильно подавати.

Рамен потрапив до Японії в XIX столітті, і він був привезений з Китаю. Суп рамен готується з бульйону, пасти, таких добавок, як дайкон, цибуля, яйце, пагони бамбука та багато інших.

Сьогодні рамен можна замовити у будь-якому східному ресторані — поряд із суші ця страва стала візитною карткою та символом японської культури. Воно може бути представлене у різних варіантах, тому кожен підбирає інгредієнти в залежності від переваг.

Але щоб отримати класичний смак, недостатньо використовувати правильні інгредієнти. Також потрібно знати, як правильно є рамен.

Як є суп рамен і з чого він складається?

Рамен — що це таке і як їдять

Традиційно ця східна страва складається з кількох базових компонентів. Основа – бульйон, що є відваром з декількох видів м’яса, риби або водоростей. Він повинен наливатися в піал дуже гарячим.

Ще один компонент рамена – локшина, що зовні нагадує популярні в нашій країні макарони швидкого приготування. Але китайська локшина складається з набагато смачніших та корисних інгредієнтів.

Також не можна забути про спеції, що надають супу неповторного аромату. Є три типи базових заправок для рамена:

 1. Шио – солона основа, легка та прозора на вигляд.
 2. Шою – заснована на суміші соєвих соусів, надає супу темного кольору та насиченого смаку.
 3. Місо – гострий соус на соєвих бобах, що має характерний горіховий присмак.

У страву також йдуть будь-які добавки, які тільки можна собі уявити. Цей японський суп відкриває кухарям дуже велике поле для експериментів, тому варіанти страви у кожному закладі будуть свої.

Калорійність рамену

Калорійність рамену може значно варіюватися в залежності від складу та порції страви. Традиційний рамен на основі бульйону з невеликою кількістю овочів та м’яса містить приблизно 300-500 ккал на порцію. Однак, рамен з додаванням багато масла або жирних інгредієнтів може містити більше 800-1000 ккал або навіть більше.

Користь рамену

Рамен
 • Поживні речовини: Рамен містить багато білка, вуглеводів, вітамінів та мінералів залежно від складу інгредієнтів. Бульйон, м’ясо та овочі додають значну кількість поживних речовин до цієї страви.
 • Енергія: Рамен може бути чудовим джерелом енергії, особливо для людей, які мають активний спосіб життя або займаються спортом.
 • Культурна цінність: Рамен – це частина японської культури, і споживання цієї страви може допомогти вам відкрити нові смаки та кулінарні традиції.

Потенційні шкоди рамену

 • Вміст натрію: Багато видів рамену містить велику кількість натрію, особливо в супах з використанням пакетів інстант-локшиночок. Великий вміст натрію може бути шкідливим для здоров’я, особливо для людей з високим артеріальним тиском або проблемами із серцем.
 • Жирність: Деякі рамени містять багато жирів, особливо ті, в яких додають багато масла або жирного м’яса. Зайва жирність може призвести до збільшення ваги та погіршення здоров’я серця.
 • Потенційні алергени: Враховуйте, що деякі рамени містять інгредієнти, які можуть викликати алергічну реакцію у деяких осіб, такі як пшениця, глутамат натрію (MSG) або деякі морепродукти.

Три основні принципи прийому рамена

Вживаючи страву, пам’ятайте такі основні правила:

 • Перше – не чекайте, поки охолоне. Цей східний суп потрібно їсти гарячим, одразу після подачі. Якщо ви чекатимете занадто довго, макарони стануть дуже м’якими, а суп втратить свій справжній смак.
 • Друге правило — рамен потрібно їсти прихлинаючи. Так-так, забудьте про правила гарного тону і спробуйте їсти голосно, сьорбаючи локшину з піали. Це потрібно для того, щоб повітря, що всмоктується природним чином, охолоджував локшину.
 • Третє правило – рамен їдять паличками та ложкою. Процес починається з намотування кількох ниток локшини на палички, що дотримуються внизу ложкою. Потім окремо їдять шматочки м’яса, риби чи овочів, не змішуючи їх із бульйоном. Після допивають рідку частину.

Усі добавки як м’яса, риби, овочів захоплюються кінчиками паличок. Ложку використовують для рідкої частини блюда. Важливою частиною вживання супу рамен є черговість поїдання – тільки так можна відчути його смак.

Як їдять рамен справжні поціновувачі японської кухні?

рамен

Щоб зрозуміти, як правильно є рамен, корисно подивитися, як це роблять експерти. Цінителі східної страви кажуть, що на їжу потрібно витратити приблизно 6-10 хвилин. Їсти дозволяється одночасно паличками та ложкою.

Також, перебуваючи в ресторані, потрібно пам’ятати про культуру їди паличками. Вони призначені лише для їжі. Не можна розмахувати паличками, колупати їжу, вказувати на когось чи щось, тримати їх у стислому кулаку. Всі ці жести японці можуть вважати образою.

Ще зазначимо: чим голосніше з’їдається бульйон, тим більший комплімент для шеф-кухаря. Якщо суп рамен їдять мовчки, посил для кухаря ясний — цього разу страва не вийшла.

Залишити відповідь