Корисний жир впливає навіть на нервову систему.

Риб’ячий жир асоціюється у багатьох з неприємний смак і запах з дитинства, коли під суворим батьківським наглядом доводилося пити його під час їжі. Дитинство пішло, а звичка пити риб’ячий жир залишилася. Сьогодні його виробляють в капсулах, що помітно полегшує процес застосування. Детальніше про користь риб’ячого жиру розповідають експерт-нутриціолог Влада Гришкевич і косметолог Олена Грецова .

Що таке риб’ячий жир?

Це тваринний жир, що міститься в рибі і видобувається з неї. У риб’ячому жирі містяться поліненасичені кислоти омега-3 і омега-6, а також вітаміни А і Д.

ФОТО: ISTOCKPHOTO.COM

Влада: Організм людини не може самостійно синтезувати омега-3 і омега-6 ненасичені кислоти. Тому обов’язково потрібно отримувати їх з раціону або у вигляді добавок.

Як риб’ячий жир впливає на зовнішній вигляд?

Лікарі і косметологи часто радять приймати риб’ячий жир для здоров’я і краси шкіри, а також для зміцнення волосся і нігтів. А виробники антивікових Догляду коштів нерідко включають омега-3 до складу своїх продуктів.

очищення шкіри

Олена: Доведено, що речовина [риб’ячий жир] зменшує запальні процеси в шкірі, відновлює цілісність епідермального бар’єру. Зовні це виражається в зменшенні почервоніння, лущення і роздратування шкіри.

ФОТО: ISTOCKPHOTO.COM

Омега-3 ненасичені кислоти, що входять до складу риб’ячого жиру, сприяють зменшенню вугрової хвороби і служать її профілактикою.

Зміцнення волосся і нігтів

Косметолог зазначає, що риб’ячий жир благотворно впливає на весь організм, зокрема на шкіру і її похідні – нігті і волосся. Продукт сприяє їх росту і робить їх більш міцними.

контроль ваги

Також риб’ячий жир корисний під час занять спортом для нарощування м’язової маси. А тим, хто худне, він допоможе зменшити жирові відкладення за рахунок прискорення обміну речовин.

Як риб’ячий жир впливає на здоров’я?

Риб’ячий жир прекрасно підійде тим, хто хоче поліпшити стан шкіри, волосся і нігтів. Однак цим його корисні властивості не обмежуються. Омега-3 впливає на життєво важливі органи і допомагає в профілактиці безлічі захворювань.

Влада: Омега-3 – найважливіший фактор людського здоров’я. Всі системи органів залежать від оптимального рівня цих кислот в організмі.

ФОТО: ISTOCKPHOTO.COM

Нервова система

Людський мозок на 60% складається з омега-3 жирних кислот, зазначає нутриціолог. При їх нестачі в раціоні, в першу чергу, страждають функції мозку. Людина відразу потрапляє в групу ризику небезпечних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера, синдром дефіциту уваги і гіперактивності, біполярні розлади, шизофренія, хвороба Паркінсона та ін.

Серцево-судинна система

Влада: Омега-3 допомагає запобігти виникненню атеросклеротичних утворень, сприяє зниженню холестерину і розрідженню крові.

зір

Для здорових очей також необхідні кислоти омега-3. Вони запобігають вікову дегенерацію сітківки та інші захворювання, пов’язані із зором.

Які протипоказання є у риб’ячого жиру?

Незважаючи на всі корисні властивості риб’ячого жиру, не варто забувати про запобіжні заходи.

Серед протипоказань косметолог називає:

  • гострі та хронічні захворювання печінки та нирок;
  • тривалу інтоксикацію;
  • вагітність і період лактації;
  • захворювання щитовидної залози (тиреотоксикоз).

При передозуванні препарату може виникати нудота, блювання, діарея, втрата апетиту, головний біль.

ФОТО: ISTOCKPHOTO.COM

Коли приймати риб’ячий жир?

Косметолог радить додатково приймати риб’ячий жир в осінньо-зимовий період, коли відбувається сезонне зниження імунітету. Однак при деяких свідченнях прийом не залежить від пори року. У будь-якому випадку, вживати риб’ячий жир у вигляді капсул або вітамінів слід строго під наглядом лікаря.

Залишити відповідь