Щоб худнути було простіше, нутріціолог рекомендує обмежити п’ять категорій у раціоні.

Сьогодні існує безліч різноманітних дієт. Деякі з них передбачають суворі обмеження та досить мізерний раціон, інші, навпаки, надають великий вибір продуктів. Він справді досить великий, у цьому вся складність. Адже підібрати план харчування, який підійде саме вам, не так уже й легко.

Однак від деякої їжі варто відмовитися у будь-якому випадку, якщо ви хочете схуднути. Чого саме слід уникати, щоб позбавитися зайвих кілограмів, розповідає нутріціолог Андрій Семешов 

На що звертати увагу при виборі товарів?

Перше, на що варто звернути увагу, коли формуєте раціон під час дієти – це енергетична ємність продуктів. Так, в одному кілограмі огірків калорій буде в десятки разів менше, ніж у такій кількості жирного м’яса.

Що категорично не можна їсти коли хочеш схуднути
Що категорично не можна їсти коли хочеш схуднути

Будь-яка дієта – це недоїдання, бо треба їсти хоча б трохи менше калорій, ніж ми витрачаємо, каже експерт. При цьому організм сигналізуватиме про те, що він голодний, і досить наполегливо посилатиме сигнали. Потрібно вчитися протидіяти їм та шукати обманні шляхи. Один із варіантів боротьби з голодом – насититися об’ємними, але низькокалорійними продуктами. Наприклад, тими самими огірками.

При виборі продуктів для дієтичного раціону нутріціолог рекомендує уникати тих, де більше калорій. Наприклад, якщо хочете приготувати курку, віддавайте перевагу грудці. Її енергетична цінність становить приблизно 110 ккал на 100 г, у той час як у курячого стегна через більшу кількість жиру вона вища – близько 160 ккал на 100 г.

Андрій: Ми вибираємо ті продукти, де менше калорій, а за обсягом порції однакові. Відповідно сигнали в мозок про те, що помітна кількість їжі надійшла всередину, пройдуть, і нам буде легко справлятися з почуттям голоду.

Які продукти варто обмежити?

  • Пончики, торти та тістечка

За словами нутріціолога, слід уникати продуктів, у яких міститься багато жиру та цукру. На жаль, це практично все найсмачніше: тістечка, торти та інші солодощі. Щодо цього в експерта іронічна думка.

Андрій: У природі таке поєднання не трапляється, це наш людський геній винайшов. Є версія, що ключем до дверей всесвітнього ожиріння став пончик, в який кулінари примудрилися впхнути дуже багато жиру і багато цукру.

Які продукти варто обмежити?
Які продукти варто обмежити?

Експерт зазначає, що на генетичному рівні люди не мають досвіду взаємодії з такими продуктами. Тому мозок не встигає розпізнавати, що в організм надійшло так багато калорій, жирів та цукру разом. Він із запізненням надсилає сигнали про ситість, тому замість одного пончика ми встигаємо з’їсти набагато більше і переїдаємо.

  • Гостро та солоне

Експерт радить проаналізувати власні відчуття, з’ясувати, які продукти збуджують апетит саме у вас, та постаратися їх уникати. Для одних може бути гостра їжа, інші так реагують на солоне.

  • Свіжовижаті соки та смузі

У деяких фруктах дотримується багато фруктози, тобто цукру. Тому іноді ми намагаємося обмежувати їхнє вживання. Однак у цьому немає великої потреби, запевняє нутриціолог. А ось чого по можливості варто уникати, так це «рідких» калорій – наприклад, свіжих соків і смузі. Організм засвоює їх досить швидко, причому без особливих енергетичних витрат на травлення, і почуття голоду невдовзі повертається.

Які продукти варто обмежити?
Які продукти варто обмежити?

Андрій: Порівняйте, видавити сік з одного яблука чи з’їсти це яблуко? Вочевидь, у другий випадок почуття наповненості шлунка триватиме довше. А це те, що нам потрібне.

  • Копченості, ковбаси та сосиски

Копченості та продукти з переробленого м’яса шкідливі власними силами. А для тих, хто дотримується дієти – небезпечні подвійно.

Андрій: Якщо подивитися на склад, там переважно жир і вкрай мало білка. Взагалі, вибираючи м’ясні страви, намагайтеся, щоб кількість білків у 100 г продукту було щонайменше вдвічі більше, ніж жирів.

  • Алкоголь

Цілком відмовлятися від алкоголю необов’язково, вважає експерт. Проте зловживати не варто. Самі собою спиртні напої, особливо міцні, досить калорійні, і це обов’язково треба враховувати. Крім того, з точки зору дієтології небезпека полягає ще й у закусках.Люди переважно товстіють не від пива, а від закусок до пива.

І все ж таки повністю відмовлятися від улюблених, хоча і шкідливих, продуктів нутріціолог не радить. Це спровокує додатковий стрес, ви будете переживати, і рано чи пізно організм досягне свого. Це спричинить зрив.

Андрій: Важливо залишати собі простір для маневру та включати до раціону смачності, при цьому враховуючи їхню калорійність.

Залишити відповідь