Які продукти потрібно виключити з раціону для схуднення: список та склад

Позбавлення зайвої ваги є мрією багатьох людей по всьому світу. Частина знаходить у собі сили змінити спосіб життя і скоригувати раціон. Швидке схуднення буде досягнуто, якщо припинити вживати деякі продукти.

Загальні міркування

Причина набору зайвих кілограмів – надходження в організм із їжею більшої кількості калорій, ніж він витрачає. Для ефективного схуднення необхідно знизити калорійність раціону. Є також продукти, у тому числі дієтичні, що підвищують апетит, що сприяють появі жирових відкладень та уповільнюють метаболізм. Від них також слід відмовитись.

Подаємо список продуктів, які потрібно виключити з раціону для скидання ваги.

Макаронні вироби

Твердження виробників, що макарони з твердих сортів пшениці не повнять, вірні. Але зазвичай їх вживають із соусами, сиром та олією. Поєднання жирів та простих вуглеводів завдає шкоди фігурі. Увага! Рекомендується не включати до раціону макарони не з «твердої» пшениці і подавати їх з овочевим гарніром, морепродуктами та «крапелькою» оливкової олії або зовсім без неї.

Газована вода

Дві склянки солодкого газування містять близько 250 ккал, а це чимала кількість.

Дві склянки солодкого газованої води містять близько 250 ккал, а це чимала кількість. Крім того, лимонна кислота, що міститься у напої, порушує кислотно-лужний баланс у травному тракті. 

Хлібобулочні вироби із пшеничного борошна

Ці продукти не приносять організму жодної користі, лише погіршують процес травлення. При порівняно невеликій калорійності хліба він має дуже високий глікемічний індекс, через що дуже скоро знову виникає почуття голоду. Увага! Рекомендується замінити білий хліб цільнозерновим, що містить висівки. 

Кондитерські вироби 

Виробники кондитерських виробів додають до своєї продукції трансжири. Маргарін входить і в рецептуру деяких видів домашньої випічки. При перетравленні вони трансформуються у вуглеводи. У них присутні різні смакові добавки та ароматизатори, які викликають бажання «з’їсти ще шматочок». В результаті зростає живіт і з’являється жир на боках.Увага! Тим, хто не в змозі відмовитися від солодкого, рекомендується вживати мед та продукти, виготовлені на основі фруктів та ягід – зефір, пастилу, мармелад, сухофрукти. Але і в цьому випадку слід дотримуватися міри.

Продукти швидкого приготування 

Сучасна людина постійно відчуває дефіцит часу. Корисному традиційному сніданку для себе і дитини він віддає перевагу пластівцям і кулькам, які досить просто залити молоком. 

В обідню перерву багато хто також вибирає різноманітні швидкосупи та страви «за 3 хвилини». Ще більш шкідливий фастфуд (картопля-фрі та інше). У таких продуктах немає нічого корисного для організму, але вони містять у величезних кількостях крохмаль, шкідливі жири, барвники та підсилювачі смаку, що провокують переїдання.

В обідню перерву багато хто також вибирає різноманітні швидкосупи та страви «за 3 хвилини».  Ще більш шкідливий фастфуд (картопля-фрі та інше).

Ковбаси та деякі м’ясні делікатеси

Ковбаса не є замінником м’яса. У ній та інших подібних виробах мало білка, багато шкідливого жиру та солі. Калорійність 100 г ковбаси вдвічі більше, ніж 100 г курячого м’яса. Спеції, які є в її складі, підвищують апетит і змушують тягнутися за другим бутербродом. Схуднення при зайвих кілограмах – чудова ідея. Але не можна зовсім відмовлятися від вживання ряду висококалорійних продуктів, таких як рослинні олії та горіхи, багаті на корисні жирні кислоти і мінерали.

Залишити відповідь