Скільки калорій у курячому яйці?

Яйця свійської птиці – часті і звичні гості на нашому столі, але скільки ж калорій міститься в курячому яйці? Продукт вживається як самостійне блюдо, і навіть входить до складу багатьох рецептів. Що складається з білка та жовтка, він унікальний тим, що засвоюється практично повністю. Яйце куряче набуло величезної популярності завдяки своїм смаковим якостям, поживності та доступності. Найбільш корисними вважаються яйця від молодих курей-несучок, які у домашніх умовах. За розміром вони, як правило, невеликі, мають насичений смак та колір.

Скільки калорій в одному курячому яйці?

Підраховуючи калорійність курячого яйця, потрібно виходити з розрахунку: у 100 г міститься близько 160 ккал. Оскільки ми купуємо їх поштучно, потрібно орієнтуватися на спосіб кулінарної обробки та розміри. Так, калорійність сирого яйця середнього розміру становитиме 70 ккал, а найбільшого — 90.

Оскільки у процесі приготування енергетична цінність змінюється, у смаженому продукті налічуватиметься 125 ккал. У цьому випадку калорійності додасть використання олії.

Що стосується приготування некруто, вміст калорій дорівнюватиме 70 одиницям. Калорійність 1 курячого яйця, звареного круто, становитиме 50 ккал. Зауважимо, що жовток містить у 3 рази більше калорій, ніж білок.

Скільки калорій у курячому яйці

Користь яєць обумовлена ​​багатим біологічно активним складом.

 • Продукт є джерелом величезної кількості амінокислот, мінералів та вітамінів.
 • Протеїн сприяє нарощуванню м’язової маси.
 • Поживність і порівняно невисока калорійність курячого яйця, приготовленого круто, дозволяють його сміливо включати в дієтичний раціон.
 • Удосталь фолієва кислота, що міститься, бере участь у формуванні плода при вагітності.
 • Завдяки наявності заліза, фосфору та віт. А, продукт зміцнює зуби та кісткову систему, підвищує міцність нігтів та волосся.
 • Високий вміст ніацину та лецитину робить яйце корисним у профілактиці хвороб онкології, захворювань серця та судин.
 • Вітаміни гр. Допомагають підтримувати фізичну активність, стимулюють метаболічні процеси, нормалізують роботу мозку та нервової системи.
 • Вітаміни Е та D підтримують імунну систему.
 • Згідно з останніми даними наукових досліджень, жири та холестерин, що містяться в жовтку, не завдають шкоди здоров’ю людини. Однак варто нагадати, що надлишок холестерину здатний призвести до зашлакованості організму та його відкладення на судинній стінці.

Скільки можна їсти яєць?

Скільки калорій у курячому яйці

З урахуванням калорійності 1 курячого яйця, споживання на рік має становити близько 300 штук (5-6 на тиждень). Для тих, хто схильний до відкладення холестерину, цю норму рекомендується скоротити вдвічі.

У харчування дітей жовток вводиться починаючи з 7-місячного віку. Дворічного малюка можна давати від 1 до 3 жовтків. Повністю їсти яйце можна з 4 років (1-3 шт.).

Розраховуючи кількість, допустиму до споживання, слід не забувати, що білки та жовтки входять до складу багатьох соусів, випічки та іншої їжі, у тому числі домашнього приготування.

Ви дбаєте про своє здоров’я та стежите за фігурою? Унікальний кулінарний конструктор меню Elementaree допоможе організувати корисне харчування. Звернувшись до послуг сервісу, ви зможете замовити складання збалансованого раціону протягом тижня. Ви хочете приготувати смачну дієтичну страву своїми руками? Ми оперативно доставимо вам усі необхідні рецепти та продукти до них.

Яйця в дієтичному харчуванні

Скільки калорій у курячому яйці

Багатьох людей, які бажають знайти струнку фігуру, цікавить питання, чи можна вмикати цей продукт у дієтичне меню? Враховуючи те, що у вареному курячому яйці калорій менше, у дієт харчування його рекомендується вводити саме в цьому виді. Фахівці радять у тижневий раціон включати 2-3 шт. (У деяких випадках допускається збільшення кількості).

Вживаючи яйця, приготовлені круто, можна не тільки правильно худнути, а й підтримувати імунітет. Тому продукт став незамінною складовою багатьох дієтичних програм.

Можлива шкода. Враховуючи те, що калорійність середнього курячого яйця (1 шт.) у свіжому вигляді становить близько 80 ккал, при дотриманні дієти препарат рекомендується споживати в обмежених кількостях.

Вживання препарату вимагає помірності ще з низки причин.

 • Білки підвищують навантаження на печінку та нирки. Надмірне використання яєць здатне призвести до порушень роботи внутрішніх органів.
 • Підвищений вміст холестерину робить споживання продукту обмеженим. Навіть корисний лецитин не здатний позбавити можливих проблем у разі його непомірного надходження – надлишок холестерину може викликати порушення в роботі серцево-судинного апарату.
 • Не варто забувати і про таке захворювання, як сальмонельоз, що загрожує любителям поласувати сирими яйцями. Попадання небезпечних бактерій в організм людини може спровокувати сильне розлад травлення або зараження крові.
 • Вживаючи яйця правильно і помірно, можна суттєво збагатити свій раціон не лише смачним, а й надзвичайно корисним продуктом.

Висновок

Підраховуючи калорійність курячого яйця вареного, смаженого чи сирого, не можна не відзначити, що воно є незамінним продуктом, рекомендованим до вживання незалежно від вікової категорії. Маючи середню калорійність, натуральний продукт відрізняється не лише гастрономічною цінністю, а й харчовою користю. Високий вміст вітамінів D, Е та фосфору зробило його відмінним профілактичним засобом (при розумному вживанні), що запобігає розвитку багатьох недуг опорно-рухової та серцево-судинної систем.

Залишити відповідь