Аскорбінова кислота (від грец. ἀ  «не-» + лат. scorbutus  « цинга ») — органічна сполука з формулою C 6 , є однією з основних речовин в людському раціоні, яка необхідна для нормального функціонування сполучної і кісткової тканини. Виконує біологічні функції відновника та коферменту деяких метаболічних процесів , є антиоксидантом .

Аскорбінова кислота, вітамін С або просто аскорбінка. Вітамін С був уперше виділений 85 років тому, але суперечки навколо нього досі викликають гарячі дискусії фахівців. Користь аскорбінової кислоти однозначно та неодноразово доведена, багатогранність її застосування продовжує відкривати нові приводи для досліджень.

У яких продуктах міститься аскорбінова кислота?

Безперечно, найкраще джерело вітамінів та поживних речовин – натуральна їжа, продукти рослинного походження. Традиційні джерела аскорбінової кислоти – шипшина, червоний солодкий перець, чорна смородина, обліпиха, суниця, цитрусові, ківі, капуста, зелений горошок, зелена цибуля та картопля. 

Навіщо тоді потрібно приймати вітамін С додатково?

Незважаючи на рясний перелік джерел продуктів харчування, дефіцит аскорбінової кислоти таки виникає. Наприклад, внаслідок того, що ми часто піддаємо фрукти термічній обробці.

Скільки потрібно приймати вітамін С щодня?

Мінімальне добове споживання аскорбінової кислоти повинне становити не менше 100 мг для чоловіків та 80 мг для жінок. Під час вагітності та годування груддю її рекомендують збільшити за погодженням із лікарем. Для людей, які постійно займаються фізичною працею та спортом, доза значно підвищується аж до 1000 мг.

Чи допомагає вітамін С при застуді та ГРВІ?

При перших симптомах простудних захворювань потрібна ударна доза вітаміну C. Вчені, члени товариства доказової медицини Cochrane, багаторазово вивчали весь пул наукових робіт , які досліджували вплив прийому аскорбінової кислоти в лікуванні застуди. Абсолютна більшість досліджень показує, що прийом вітаміну С у великих дозуваннях може скоротити тривалість захворювання та тяжкість застуди. 

Чи достатньо приймати аскорбінову кислоту, яка продається у формі круток із пігулками або в баночках у формі драже?Ні, оскільки вміст діючої речовини у звичному нам з дитинства драже та цукерках у крутках зазвичай набагато нижче лікарських доз. 

Який вітамін Вибрати в такому випадку?

При прийомі аптечних вітамінів важливу роль відіграють два фактори: зручність застосування та швидкий результат. Найсучасніше рішення – шипучі таблетки із вмістом вітаміну С 250 мг та 1000 мг.

У чому переваги шипучих пігулок?

Шипучу пігулку потрібно просто розчинити у склянці трохи теплої води. Перевага шипучої форми в тому, що за рахунок виділення вуглекислого газу аскорбінова кислота швидше всмоктується у стінки шлунка. Засвоюється практично весь об’єм, що міститься в таблетці. Таким чином, результат від застосування буде помітний вже за кілька днів.

Які протипоказання?

При прийомі Вітаміну С в дозах 1000 мг і 250 мг потрібно чітко дотримуватися інструкції, тому що це лікарський засіб, який має низку протипоказань. 

Залишити відповідь