Гінгерол, що міститься в імбирі, має знеболювальну, протизапальну, розсмоктуючу, спазмолітичну та вітрогонну дію — а також впливає на рівень цукру в крові та стимулює роботу нервової системи.

Користь імбиру для здоров’я організму обумовлена ​​наявністю у складі гінгеролу — потужного природного антиоксиданту та нейропротектора. Причому в процесі термічної обробки ця речовина змінюється, чим і пояснюється така помітна різниця у смаку між сухим та свіжим імбиром.

Дослідження говорять про те, що гінгерол, що міститься в імбирі, має знеболювальну, протизапальну, розсмоктуючу, спазмолітичну і вітрогонну дію — а також впливає на рівень цукру в крові і стимулює роботу нервової системи.

Імбир – що це?

Імбир - користь і шкода

Імбир – це багаторічна трав’яниста рослина, родич куркуми. Вважається, що імбир був однією з перших спецій, завезених до Європи з Азії, — для лікування різних хвороб його застосовували ще у Стародавній Греції кілька тисяч років тому.

Традиційно імбирний чай застосовувався для пом’якшення симптомів застуди (особливо з кашлем). У цьому випадку користь пояснюється ефектом, що розігріває і відхаркувальним, а також легкою антимікробною властивістю. Зазначимо, що не йдеться про підвищення імунітету.

Що стосується впливу на організм, то воно обумовлено гінгеролом, що міститься в складі. Назва речовини (gingerol) відсилає до латинської назви імбиру (ginger). У середньому, на 100 г сушеного імбиру припадає до 180-200 мг цього фітонутрієнта.

Протипоказання

Насамперед, імбир протипоказаний у разі прийому препаратів для лікування діабету та підвищеного тиску. Крім цього, оскільки він уповільнює згортання крові, імбир не повинен застосовуватися спільно з антикоагулянтами. Також не рекомендується поєднувати його з аспірином, ібупрофеном та диклофелаком.

Крім того, імбир підвищує ризик виникнення внутрішніх кровотеч – його не можна використовувати при гастриті, виразці шлунка та геморої. Зазначимо, що безпека для вагітних і жінок, що годують, також є відносною — в одному з задокументованих випадків його вживання провокувало викидень.

Корисні властивості

Що таке імбир?

Дослідження говорять про те, що порошок імбиру (у дозі 1-3 г) здатний полегшувати симптоми нудоти – як при токсикозі під час вагітності, так і при морській хворобі і навіть хіміотерапії1. Плюс застосування цієї спеції може бути корисно при нетравленні шлунка.

Крім цього, дослідження свідчать, що імбир допомагає боротися з осередками мікрозапалення в організмі, знижує менструальний біль і полегшує скутість у м’язах після фізичних тренувань – прискорюючи відновлення мускулатури.

Користь для схуднення

У дослідженнях на тваринах вживання імбиру показало значне зниження рівня цукру в крові та рівня інсуліну (до 35%). Теоретично це може говорити про користь кореня імбиру для схуднення. Проте зауважимо, що дослідження на людях не показали аналогічного результату.

Незважаючи на це, імбир все ж таки позитивно впливає на боротьбу із зайвою вагою — наприклад, він здатний знижувати апетит і підвищувати термічний ефект їжі. Зважаючи на все, гарячий імбирний чай може бути корисним для боротьби з почуттям голоду.

Нейропротектор

Новий напрямок досліджень про користь імбиру для організму пов’язаний з його функцією нейропротектора – тобто, зі здатністю захищати клітини від факторів, що пошкоджують. Йдеться не лише про боротьбу з раковими захворюваннями, а й про покращення роботи мозку.

Зокрема, одне з досліджень показало, що регулярний прийом екстракту імбиру в дозі від 400 до 800 мг протягом 2 місяців позитивно впливав на когнітивні функції у жінок постменструального віку, наприклад, покращувалася швидкість реакції .

Імбир – як приймати?

Імбир – корисні властивості

Ключова проблема використання імбиру для покращення здоров’я організму – відсутності розуміння точного вмісту активної речовини (гінгеролу). Наукові дослідження розглядають не звичайну “побутову” спецію, а масляні екстракти з відомим складом.

На практиці кількість гінгеролу в 100 г сушеного імбиру може досить серйозно змінюватись — не кажучи про те, що частина речовини втрачається як при зберіганні та транспортуванні, так і в процесі приготування їжі. Інакше кажучи, користь від імбиру краще отримувати як добавок.

Але навіть у цьому випадку немає однозначного розуміння, яку саме дозу необхідно приймати для досягнення певного ефекту — як і того, наскільки довго має тривати курс лікування.

Висновок

Корінь імбиру — народний засіб від застуди та кашлю. Серед корисних властивостей, підтверджених науковими дослідженнями, можна відзначити його здатність боротися зі нудотою та знижувати біль. Крім цього, гінгерол, що міститься в імбирі, є потужним антиоксидантом і має властивості нейропротектора.

Залишити відповідь